Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 2.02.2009
Местоположение: София/Младост
Пол: Мъж
Кара: Е39 М57D25
Мечтае да кара: E60///M5

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от kufi01 » 10 Мар 2010, 0:12

а има ли някои които да ги отремонтира че един приятел е със същия проблем и ме помоли да потърся някои които да го направи съответно срещу заплащане и въпроса е и колко пари ще струва тази интервенция.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от sobiss » 10 Мар 2010, 19:53

В Пловдив има един пич ги прави тези гумички. Прави ги точно като оригиналните, единствения минус, е че иска 10 лв. за комплекта. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 2.02.2009
Местоположение: София/Младост
Пол: Мъж
Кара: Е39 М57D25
Мечтае да кара: E60///M5

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от kufi01 » 10 Мар 2010, 23:29

аве ако питаш мен минуса е че е в пловдив.а в софия няма ли да се намери някои
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от bmw325tds » 11 Мар 2010, 16:17

kufi01 написа:а има ли някои които да ги отремонтира че един приятел е със същия проблем и ме помоли да потърся някои които да го направи съответно срещу заплащане и въпроса е и колко пари ще струва тази интервенция.


Купуваш еврейска звезда за да разглобиш вентилите.
Купуваш гумички от близката железария 2 * 0.20 лв. и два О-пръстена за по 15ст.
Външен диаметър 20мм. Вътрешен 4мм. Дебелина 4мм.
Купуваш земба 8мм или 9мм за около 2.5лв.
Дупчиш гумичките със зембата и после ги изрязваш с резец.

Гумичките са по-тънки от оригиналните, затова аз подложих 2ст. (тозният размер от ф18 :mhihi: ), които разпробих с 10мм свредло.
Сега клапаните спират и пускат перфектно.
П.С. Малко по-късно и снимки.

sobiss написа:В Пловдив има един пич ги прави тези гумички. Прави ги точно като оригиналните, единствения минус, е че иска 10 лв. за комплекта. :mhihi:

Човек ако си поиграе ще си ги направи и сам. Трябва време и спокойствие.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: kostinbrod
Пол: Мъж
Кара: чужди коли и жени
Мечтае да кара: две коли едновременно

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от krumovvv » 13 Мар 2010, 15:35

ще го тествам и аз щото имам прецакани клапани и ще ги тествам на моята кола
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: с два километража
Мечтае да кара: e36 М3 COUPE

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от choki_pk » 10 Мар 2011, 4:36

Моите клапани също са прецакани.И един приятел ме светна да ги сваля(защото парното не грееше много добре) а след като го свалих,парното задуха по топло и от печка духалка пусната на 2 :mhihi:Та да ви питам каква роля играят тези клапани,че не съм много наясно.Благодаря :bowdown:
Изображение

Марката е една и това е BMW,другото вече е избор на модел.. И винаги съм казвал че е по-добре да ревеш в BMW с тъмни стъкла от колкото да се смееш в някоя хонда.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 18.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318i E36 M43 '95
Мечтае да кара: Ново ...

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от kyna » 10 Мар 2011, 7:29

choki_pk написа:Моите клапани също са прецакани.И един приятел ме светна да ги сваля(защото парното не грееше много добре) а след като го свалих,парното задуха по топло и от печка духалка пусната на 2 :mhihi:Та да ви питам каква роля играят тези клапани,че не съм много наясно.Благодаря :bowdown:


Регулират ( подържат) зададената температурата в купето на шофьора и пасажера!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от u`F`o » 10 Мар 2011, 11:07

а ако чат-пат само от централните духалки духа студено, а от другите топло, пак ли в тази клапа да търся проблема?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от plradev » 10 Мар 2011, 12:06

u`F`o написа:а ако чат-пат само от централните духалки духа студено, а от другите топло, пак ли в тази клапа да търся проблема?

Не ,тогава търсиш проблема в клапата ,за централните духалки ,която се намира в самото прасе или в задвижката и която е или моторна или жило и се управлява от врътката в триъгълната решетка над кастфона. Тия клапани ,които са в тази тема,контролират притока на охлаждаща течност към радиатора на парното. А това дали духа толко или студено през средната линия духалки се контролира ,чрез изменението на потока въздух ,дали минава през радиатора или не ...

едит: абе тая тема е на 4 години бре :shock:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Madrid
Пол: Мъж
Кара: чужди бараки :)
Мечтае да кара: e30,36 M3

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от bmw-120 » 10 Мар 2011, 12:59

темата верно е стара ама проблема си остава ;) на един приятел му хвърчат листа в купето през духалките ,и духа студено?Какъв според вас е проблема че много е гадно

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от plradev » 10 Мар 2011, 13:13

bmw-120 написа:темата верно е стара ама проблема си остава ;) на един приятел му хвърчат листа в купето през духалките ,и духа студено?Какъв според вас е проблема че много е гадно

Да си сложи филтър за купето ,а ако колата няма тази възможност,да кара с очила и затворени уста ... :mhihi:

А ако му духа от всики духалки студено ,да си налее антифриз,да си обезвъздуши хубаво системата и ако тогава не дойде топлото, да си разглоби тия клапани ,да види да ли не са блокирали затворени(което адски ме съмнява)и да си изчисти радиатора на парното щото вероятно ще е задръстен, или по-добре нов радиатор. То парното в колата не е ТЕЦ ,за да са 1млн. вероятните причини за проблем ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: с два километража
Мечтае да кара: e36 М3 COUPE

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от choki_pk » 15 Мар 2011, 2:06

kyna написа:
choki_pk написа:Моите клапани също са прецакани.И един приятел ме светна да ги сваля(защото парното не грееше много добре) а след като го свалих,парното задуха по топло и от печка духалка пусната на 2 :mhihi:Та да ви питам каква роля играят тези клапани,че не съм много наясно.Благодаря :bowdown:


Регулират ( подържат) зададената температурата в купето на шофьора и пасажера!



Мхм.Нека да е така ама аз съм със врътките на парното (седан 92) демек не съм с климатроник.С една дума не мисля,че в моята кола клапите работят на принципа, който си обяснил,защото аз няма каква температура да задавам.Ако съм в грешка ме поправете :bowdown:
Изображение

Марката е една и това е BMW,другото вече е избор на модел.. И винаги съм казвал че е по-добре да ревеш в BMW с тъмни стъкла от колкото да се смееш в някоя хонда.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от plradev » 15 Мар 2011, 9:38

choki_pk написа:
kyna написа:
choki_pk написа:Моите клапани също са прецакани.И един приятел ме светна да ги сваля(защото парното не грееше много добре) а след като го свалих,парното задуха по топло и от печка духалка пусната на 2 :mhihi:Та да ви питам каква роля играят тези клапани,че не съм много наясно.Благодаря :bowdown:


Регулират ( подържат) зададената температурата в купето на шофьора и пасажера!



Мхм.Нека да е така ама аз съм със врътките на парното (седан 92) демек не съм с климатроник.С една дума не мисля,че в моята кола клапите работят на принципа, който си обяснил,защото аз няма каква температура да задавам.Ако съм в грешка ме поправете :bowdown:

В грешка си ,поправям те ! Клапаните извършват една и съща фукция и при двата вида клими (с врътки или дигитална).Така доколкото разбирам от горния ти пост си махнал клапаните и са като стане 30 градуса след 2 месеца ,питай приятеля ти ,защо климатика не духа студено :idea:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 11.02.2009

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от mirkoo » 21 Апр 2011, 8:30

Колеги всочко ми е ясно за този клапан(как се ремонтира). Имам дуго питане- някой може ли да ми обясни като се свали този клапан има ли как да си карам колата, защото пътувам ежедневно и тази операция с ремонта ще се извърши за две вечери вкъщи. Ако може някой да обясни как хем да го няма хем да си се джиткам. Ако има значение мойта клима е с врътките. Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от plradev » 21 Апр 2011, 15:33

mirkoo написа:Колеги всочко ми е ясно за този клапан(как се ремонтира). Имам дуго питане- някой може ли да ми обясни като се свали този клапан има ли как да си карам колата, защото пътувам ежедневно и тази операция с ремонта ще се извърши за две вечери вкъщи. Ако може някой да обясни как хем да го няма хем да си се джиткам. Ако има значение мойта клима е с врътките. Благодаря предварително.

Правиш байпас на парното (оставяш сух радиатора му) и си ти. Варианта е да намериш един тройник и да оставиш водата да се върти или запушваш и трите маркуча,избора си е твой ...
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook