Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: с два километража
Мечтае да кара: e36 М3 COUPE

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от choki_pk » 23 Апр 2011, 0:48

plradev написа:
choki_pk написа:
kyna написа:
choki_pk написа:Моите клапани също са прецакани.И един приятел ме светна да ги сваля(защото парното не грееше много добре) а след като го свалих,парното задуха по топло и от печка духалка пусната на 2 :mhihi:Та да ви питам каква роля играят тези клапани,че не съм много наясно.Благодаря :bowdown:


Регулират ( подържат) зададената температурата в купето на шофьора и пасажера!



Мхм.Нека да е така ама аз съм със врътките на парното (седан 92) демек не съм с климатроник.С една дума не мисля,че в моята кола клапите работят на принципа, който си обяснил,защото аз няма каква температура да задавам.Ако съм в грешка ме поправете :bowdown:

В грешка си ,поправям те ! Клапаните извършват една и съща фукция и при двата вида клими (с врътки или дигитална).Така доколкото разбирам от горния ти пост си махнал клапаните и са като стане 30 градуса след 2 месеца ,питай приятеля ти ,защо климатика не духа студено :idea:



Колега,май сега разбирам,защо като пусна парното на студено да духа сега на жегите то като чели на топло съм го пуснал бе :banghead: Варя се като картоф у тенджера у тва бмв :mhihi: Още утре се захващам да ремонтирам клапаните,ако ли не здраве да е!Поздрави :D
Изображение

Марката е една и това е BMW,другото вече е избор на модел.. И винаги съм казвал че е по-добре да ревеш в BMW с тъмни стъкла от колкото да се смееш в някоя хонда.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от plradev » 23 Апр 2011, 10:08

choki_pk написа:
plradev написа:
choki_pk написа:
kyna написа:
choki_pk написа:Моите клапани също са прецакани.И един приятел ме светна да ги сваля(защото парното не грееше много добре) а след като го свалих,парното задуха по топло и от печка духалка пусната на 2 :mhihi:Та да ви питам каква роля играят тези клапани,че не съм много наясно.Благодаря :bowdown:


Регулират ( подържат) зададената температурата в купето на шофьора и пасажера!



Мхм.Нека да е така ама аз съм със врътките на парното (седан 92) демек не съм с климатроник.С една дума не мисля,че в моята кола клапите работят на принципа, който си обяснил,защото аз няма каква температура да задавам.Ако съм в грешка ме поправете :bowdown:

В грешка си ,поправям те ! Клапаните извършват една и съща фукция и при двата вида клими (с врътки или дигитална).Така доколкото разбирам от горния ти пост си махнал клапаните и са като стане 30 градуса след 2 месеца ,питай приятеля ти ,защо климатика не духа студено :idea:



Колега,май сега разбирам,защо като пусна парното на студено да духа сега на жегите то като чели на топло съм го пуснал бе :banghead: Варя се като картоф у тенджера у тва бмв :mhihi: Още утре се захващам да ремонтирам клапаните,ако ли не здраве да е!Поздрави :D


Ахаааам,ти дори си само с парно без клима ... Ами приеми ,че електромагнитния клапан ,който си свалил играе роля на спирателен кран за радиатора на парното. Дори да не задаваш точна температура под формата на градуси,като въртиш врътката за топло/студено ,тя командва клапана,колко вода да пропуска.Е в момента с колкото и да въртиш,парното ти все ще е на макс... Може да ти звучи смешно,но ако не можеш да оправиш клапана или да намериш бързо друг,просто сложи някакъв водопроводен кран купен от железарията и ще си решиш проблема поне временно или ако не те мързи да го въртиш отпред и за по-дълго време. Но все пак ,ще имаш някакъв контрол в/у сауната ...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: с два километража
Мечтае да кара: e36 М3 COUPE

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от choki_pk » 23 Апр 2011, 21:08

Не,не ще се прави не може така.Иначе огромно благодаря,колега за съвета,който ми даде :bowdown:
Изображение

Марката е една и това е BMW,другото вече е избор на модел.. И винаги съм казвал че е по-добре да ревеш в BMW с тъмни стъкла от колкото да се смееш в някоя хонда.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 25.09.2011
Местоположение: Сливница(БЪЛГАРИЯ)
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525D
Мечтае да кара: BMW M5 Competition

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от Amateur » 11 Дек 2011, 19:23

Аз имах същия проблем имах си парно перфектно.Обаче изведнъж спря да ми духа на централните конзоли преди 2 дни.Милех че са клапаните но се оказа че нямам антифриз..Долях 1 литър и 1 литър вода и сега всичко е точно!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от lancerpor » 05 Яну 2013, 13:42

ПОМАГАЙТЕ!!!

М52B20 без клима няма парно. Само на първа и втора степен духа при високи обороти. При ниски го няма никакво. Колата е с газов инжекцион. Загрява си нормално и стрелката си седи на 1мм след средата. На извънградско при пускане по енерция на скорост стрелката минава преди средата (изстива леко). С нов радиатор съм. Водна помпа и термостат са изключени като заподозрени. Смених и клапана на парното и пак същата работа. Убива ме тази кола вече, моля дайте съвет!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 14.06.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 320i 1992г.
Мечтае да кара: 765 Li

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от Chernogorov » 22 Авг 2013, 13:32

За да не отвярям нова тема ето и моето решение на проблема.Понеже не можах да намеря такива мембранки и гумички който беше описал колегата съм използвал о-ринг от магазин за газови уредби.Понеже на моя клапан освен гумички му трябваха и тези клапанчета който приличат на пумпалчета.Едното от двете беше счупено и затова дадох на един стругар и ми ги направи целите от метал.Сложих ги и за сега нямам проблеми с затваряне както и с течове климата си работи парното си работи.Другото направих е да си сменя термостата и ремака на климата и без това бях източил антифриза аз съм с м50б20 с метален корпус на термостата и се оказа че не намерих мн лесно такава гарнитура трябваше да чакам 3 дни така че ако го разглобявате имайте го в предвид.Гарнитурата струваше 13 лв. а термостата още 19 с отстъпката взех си на 80 гр. защото толкова пишеше за моя макар че доста хора ми казаха че е малко.За сега температурата не ми пада както преди ако слизам по наклон без газ.Ето и малко снимки с обяснения
DSC01185.JPG
DSC01186-paint.jpg
DSC01187-paint.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 14.06.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 320i 1992г.
Мечтае да кара: 765 Li

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от Chernogorov » 23 Авг 2013, 8:43

Ето и другите снимки за клапана с спирателен кран.Лошото е че мястото е много малко и трябва да се отреже оригиналния маркуч за да се компенсира удължението от крана и щуцерите.Успехи ако има някои от Варна с сходен проблем мога да помогна.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от ~Мишо~ » 24 Авг 2013, 10:35

metodi80 написа:За какво ти е тоя кран ?

Да спира антифриза през "ремонтираните" клапани :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 14.06.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 320i 1992г.
Мечтае да кара: 765 Li

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от Chernogorov » 24 Авг 2013, 13:52

Него го сложих преди да знам дали ще мога да си намеря такова клапанче да ми спира водата към радиатора защото месеше топло и студено.Но след като ми ги направи стугаря го махнах и сега нямам кран.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: Англия
Пол: Мъж
Кара: E36 Touring 320i

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от Ivelin » 24 Авг 2013, 17:35

Водомера къде е?
В мазата или в багажника :confused:

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 11.11.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 318i

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от NaCaRcOrIi » 29 Сеп 2013, 12:59

Здравейте колеги.Съжелявам,че пиша в темата на колегата,но не съм запознат каквп трябва да се случи точно та и аз да си пусна тема,а си мисля,че вече има някъде такава.Та проблема ми е следния.Аз съм с климатика с врътките,но не работи в момента тъй като имах удар отпред и радиатора на климата го няма.Но сега не духа топло парното по никакъв начин. Къде може да е проблема. Ще съм благодарен ако ми помогнете.Четох доста теми тук но не намерих сходен с моя проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 6.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 кабрио
Мечтае да кара: м3 е30
Детайли за колата: 328i

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от ilian82 » 19 Окт 2013, 21:40

Всичко ми е ясно само не ми е ясно едно. При мен тези клапи като запаля колата или я дам на контакт, започват да чукат (так так так так през около 3 сек.) толкова силно чукат че ги усещам на педала за спирачките. Парното си духа нормално, климатика обаче духа топличко и си мислех че е за пълнене ама сега като чета тук и като видях (усетих) как чукат клапите може и да е зареди тях.
Та въпроса ми е нормално ли е това или са за смяна. И възможно ли е за това да ми духа топло климатика.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 6.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 кабрио
Мечтае да кара: м3 е30
Детайли за колата: 328i

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от ilian82 » 23 Окт 2013, 11:56

За повече уточнение с дигиталния климатроник съм. Благодаря.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 30.06.2013
Пол: Мъж
Кара: 316

Re: Парно: 1/2 студено - 1/2 топло - клапани парно

Мнение от Hopeto » 06 Дек 2013, 10:06

Здравейте колеги извинявам се че вдигам темата ще сменям въпросният клапан та въпроса ми е трябва ли да източвам водата или само махам стария и монтирам "новия".

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook