дим, пушък и топени бушони

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 18.05.2003
Местоположение: sofia

дим, пушък и топени бушони

Мнение от BBoy » 20 Яну 2004, 8:34

момчета кажете някой МНОГО добър електричар защото вчера ми се запали от жиците под таблото - пушък мамата си джаса, тока спря навсякуде по дясната страна на колата, не работят вратите (централното) прозорци и тн. Фарове, габарити и тн също не работят. А в таблото с бушоните са топи винаги един и същи бушон "Leute....regulierung" номер 37 ж мойто табло.

Колата е 93' 325 тд. Има чип тунинг но одажна си го инсталирах и не е правил проблеми.Като доде зимата и по4наха тия дискотечни номера с фаровете бушоните и тока. Се гърмеше тоя 37ми бушон 10 ампера и аз му сложих един 15 защото след 2рата смяна вече нямах по 10 ампера и изжеднъж си .... майката от под краката ми. тоя бушон подозирам че или е за регулирането на таблото колко силно сжети - там дето се засилжа интезитета му или пък е за моторчето дето регулира фаровете - градусите им.

Не знам !! Моля, дайте координати на някоу добри електричари които няма да се упражняват на моята кола а са работили над БМВта.

През деня няма да се логна пак тъй като ще съм извън София, но вечерта ще проверя ако някой има предложения.

Благодаря много
конче вихрогонче...

Нощния ездач
Нощния ездач
Аватар
Мнения: 3522
Регистриран на: 13.07.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: дългия по таван

Мнение от Engi » 20 Яну 2004, 10:20

еми бате ако мислиш, че там е сложен 10 ампера просто заради цвета му, много се лъжеш. са ти като си сложил по-голям си скапал ЦЯЛАТА инсталация, която е към тоя бушон. жиците са ти сметнати за определен ампераж, който е бил 10 и са като си сложил 15 си направил сумати поразии. чака те тотално разчанчване на колата. трябва ти някой наистина МНОГО компетентен
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 20 Яну 2004, 10:35

ако е хубаво времето тези дни може да дойдеш при моя офис 6те разсглобим и двете Е36-ци 6те гледаме по цветове кое къде отива и така . 100% няма да стане по-ло6о надявам се да излезепо-тънко

имам и един приятел обе6тал ми е на диск ел инсталациите на вси4ки бмв-та :) така 4е се надявам да оправим проблема, аз предполагам 4е някой кабели около кормилния прът са си протрили изолацията

ина4е в движение лие колата??? с 4етири врати ли е има ли ел стъкла?

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Мнение от gazzzar » 20 Яну 2004, 11:16

Провери в "СиЕнЕс" там може да ти помогнат:

бул "Цариградско шосе" 135 ет2 тел 9768198, 9768199.

Те слагат навигации, компютри, ксенони и т.н. много са добри, но за цени нищо не мога да кажа! Иначе знам, че там се сервизират за ел. работи всички седмици на НСО! А и тия са големи маниаци на теме БМВ! Надявам се да съм ти бил полезен!
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 18.05.2003
Местоположение: sofia

инфо още малко

Мнение от BBoy » 20 Яну 2004, 16:15

за енги:

начи чудесно познавам цветовете и знам бушоните и амперажите им за какво са. разказах съществената част от разказа с цел да не оттегча някой. Иначе този специфичен бушон почна да ми гърми от преди 1 месец периодично но поне ток имаще навсякъде другаде без лампите в таблото. Мошех да живея така докато намера печен електричар. сменях този бушон общо 7 пъти за последните 2 седмици. Преди обаче, докато на включа фаровете беше ок.

накрая независимо дали ги жключвам или не - ставаше дим и пушек.

фара за мъглата отзад като го пусна гаси ми габаритите от зад
като го сппа - си1ко пак тгръгва - абе дискотека.

Имам ел стъкла предни, имам два усилвателя но са инсталирани преди 2 години и сичко с тях е наред, има и чип от преди 3 месеца но и тои се дуржеше добре. Дори сега последните седмизи съм го махнал.

Подозирам че от под таблото тия потенциометри дето мърдат мотора на фаровете (angel eyes na hella) или пък другия дето усилва и/или намалява интензитета на светлината на таблото.

ludiagsm - мерси за офертата. ще проверя в сиенес както казва gazzzara
ако и там не намерят илач за мойта болест ще се свържа с теб :)

мерси пак и ако някой има други предложения - да сподели PLS
конче вихрогонче...

Нощния ездач
Нощния ездач
Аватар
Мнения: 3522
Регистриран на: 13.07.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: дългия по таван

Мнение от Engi » 20 Яну 2004, 16:46

:OT:

чете се Енджи бате:)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 18.05.2003
Местоположение: sofia

е щом ще поясняваме...

Мнение от BBoy » 20 Яну 2004, 17:04

ако трябва тогажа да нажлизаме в тези подробности
би трябвало да се чете

"енджай" както си го написал на латиница ама мир да има... :lol:
конче вихрогонче...

Нощния ездач
Нощния ездач
Аватар
Мнения: 3522
Регистриран на: 13.07.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: дългия по таван

Мнение от Engi » 20 Яну 2004, 17:22

първо: минаваме прекалено много офтопик
второ: това как трябва да се чете няма никакво значение, защото това е име и като такова имам пълна свобода над правописа и произношението му. дай да не си говорим глупости а?! казах ти как се чете, ако не ти харесва, твой проблем. не минаваи повече офтопик в темата щото ще получи катинар.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 20 Яну 2004, 18:14

ludiagsm написа:имам и един приятел обе6тал ми е на диск ел инсталациите на вси4ки бмв-та :)


Ludiadsm виж тук http://www.autolib.diakom.ru:8001/CARS2/index.html. Има схемите (от Mitchell On-Demand) не само на всички BMW-та, но и на всички коли 8) (е не точно на абсолютно всички, ама са доста :D ). Схемите са по марки, модели и години и са доста подробни, така че дано да свършат работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 20 Яну 2004, 18:25

мерси :)))

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook