зимен разход

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Babuna master
Аватар
Мнения: 1606
Регистриран на: 24.06.2003
Местоположение: Дупниzа

зимен разход

Мнение от mitak_o » 16 Ное 2003, 8:49

тея дни ходих до стара загора, и разхода ми изби зъбите направо :roll: -9.8 извънградско , то че беше бои - беше, ама лятото със същите темпове до морето ходих и 7.0 ? колата си работи перфектно - не ми се люшка оборотомера или нещо подобно когато има проблем, дали студа има нещо общо или да търса друга причина
Изображение

Нощния ездач
Нощния ездач
Аватар
Мнения: 3522
Регистриран на: 13.07.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: дългия по таван

Мнение от Engi » 16 Ное 2003, 12:59

при положение, че още няма сняг по пътя... - доста е !
зимното време ( без сняг ) в това отношение има значение само докато ти загрее колата и защото по-трудно загрява. ама иначе си е доста...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 16 Ное 2003, 19:29

Откакто захладня и моята качи малко разхода ,но 10 извън града е твърде много при нормално каране :?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: Планетата ЗЕМЯ

Мнение от KUPETO » 16 Ное 2003, 21:40

Проблема не е от колата винаги,има и друг фактор а имено горивата.
Може да е от самата бензиностанция(по-точно от шефа),където зареждаш,а другото е от относителното тегло на бенсзина което се мени и влияе от външните фактори,температурата колко км. е превозвано и на каква дълбочина са цистерните.
Когато е студено горивото се свива и от там влиза по лесно през дузите на инжекцията и става пилеене на бенца защото не винаги го изгаря цялостно :!: :roll:
Така че трябва да се внимава къде се сипва тунджата и особено през зимата!
Пътят към АДА е обсипан с добри намерения!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10490
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Мнение от Leon » 17 Ное 2003, 17:48

И аз качих малко (още не съм сигурен дали е малко) разхода. Няма ли нещо общо с доста по-студения въздух, който влиза в цилиндрите? По-богата смес и повече консумация на гориво? Получава се търсения от интеркулера ефект, но по-доброто вървене е за сметка на разхода. Не е много компетентно :oops: , но пое е повод за по-грамотните техничрески да споделят що стана така с разхода :(
Never mistake motion for action...

поклонник на E36
поклонник на E36
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 11.09.2003
Местоположение: София, София, София, София, София, София, София, София, София, София:
Пол: Мъж
Кара: Mercedes, BMW, Subaro

Мнение от Терзийски » 18 Ное 2003, 11:56

По-прегледаи темата на bum bum-не загрява може да намериш нещо поучително..ако е от това.. :?

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook