Относно сериината екстра с "увисването" на жабката

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 520i E39 Touring M54

Мнение от m@rtin » 14 Мар 2007, 16:44

и на мен ми висеше жабката но шибнах 2 самонарезки както е показал колегата и стана оригинал :!: като новичка :mhihi: нито виси нито свети :!: Почвам бизнес който желае ще му оправя жабката с/у 12 стотинки :!: 2 самонарезки x 6ст

Хайде на промоцията :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 21.01.2006
Местоположение: София
Кара: e60 530d M Sport, X3, X6

Мнение от DroW » 16 Мар 2007, 1:04

martin318 написа:и на мен ми висеше жабката но шибнах 2 самонарезки както е показал колегата и стана оригинал :!: като новичка :mhihi: нито виси нито свети :!: Почвам бизнес който желае ще му оправя жабката с/у 12 стотинки :!: 2 самонарезки x 6ст

Хайде на промоцията :mhihi:


ако беше в София идвах веднага на посещение да ми го опраиш :)
Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Мнение от Le Transporteur » 16 Мар 2007, 1:30

DroW написа:
martin318 написа:и на мен ми висеше жабката но шибнах 2 самонарезки както е показал колегата и стана оригинал :!: като новичка :mhihi: нито виси нито свети :!: Почвам бизнес който желае ще му оправя жабката с/у 12 стотинки :!: 2 самонарезки x 6ст

Хайде на промоцията :mhihi:


ако беше в София идвах веднага на посещение да ми го опраиш :)


Абе ти,още ли не си изключил екстрата....малииииии :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 21.01.2006
Местоположение: София
Кара: e60 530d M Sport, X3, X6

Мнение от DroW » 16 Мар 2007, 18:18

Le Transporteur написа:
DroW написа:
martin318 написа:и на мен ми висеше жабката но шибнах 2 самонарезки както е показал колегата и стана оригинал :!: като новичка :mhihi: нито виси нито свети :!: Почвам бизнес който желае ще му оправя жабката с/у 12 стотинки :!: 2 самонарезки x 6ст

Хайде на промоцията :mhihi:


ако беше в София идвах веднага на посещение да ми го опраиш :)


Абе ти,още ли не си изключил екстрата....малииииии :mhihi: :mhihi: :mhihi:



оправих я днеска най-накрая за щастие от скоро ходя в един сервиз дето са много свестни и работят евтино та момчето ми го оправи за 2мин :)
Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Мнение от b2 » 19 Мар 2007, 18:54

Как ти го оправиха? Пак ли с рапидки?
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 21.01.2006
Местоположение: София
Кара: e60 530d M Sport, X3, X6

Мнение от DroW » 19 Мар 2007, 19:07

bum_bum написа:За 5 мин работа ;)
Начи, отваряш жабката и на около 6см от центъра пробиваш с дрелка 2 малки дупки. Слагаш там 2 винта, по- дебели от дупките (около 1.2- 1.5см дължина), така, че да да се навият хубаво и си готов.
Изображение




ето по този начин пича ми свали тва от преде видя къде са въздуховодите и после заби 2 болта в пласмасата и ги зави на вътре само че в моя случай беше нужен само 1 болт
Изображение

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Мнение от b2 » 19 Мар 2007, 19:19

Но по тоя начин жабката пак има някъв гаден луфт и седи накриво просто се оплътнява да не играе и да дрънчи нали така?
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Мнение от Le Transporteur » 20 Мар 2007, 1:17

b2 написа:Но по тоя начин жабката пак има някъв гаден луфт и седи накриво просто се оплътнява да не играе и да дрънчи нали така?

При мен се затвори пирфектно.....до следващото увисване :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 5.04.2007
Местоположение: Сливен

Мнение от mistik-e36 » 05 Апр 2007, 22:20

хаха абе тея мрасни жабки са страшна работа секи плачи от това и аз имам сащия дефект и тука ба6та ми има един приятел даи му само такива работи да си играе 6те го накрам да я види и ще ви кажа ако стане :D
F@s}{ioNiSt@

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 23.01.2007

Мнение от bmw_e36_fen » 05 Апр 2007, 22:55

Ако тези винтчета оправяха работата добре щеше да е ..... Ама вратата си седи пак така и не ляга плътно ..... Номера с згъвеането на кукичката пак не е удачен в един светъл ден неможах да я отворя и напънах и се чу "ПУК" :mhihi: .На вратичката има две железа няма начин с пистолет да я оправиш :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 14.02.2005
Местоположение: London, UK
Пол: Мъж

Мнение от GUFF » 06 Апр 2007, 9:12

Незнам защо вашите имат пак луфтове след "ъпгрейда" с видиите :mhihi:
Мойта заспа, много добре се прибра, вече нехлопа, нетропа, няма фуга...малко по-трудно се затваря...но е каде каде по-добре сега
и даже си мисля че и несвети при затворено положение - цункана работа :winky:
Нужният инструмент :mhihi: :

Изображение

нямам снимка с точното попадение на видиите, но е като на колегата bum_bum снимката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 12.03.2007

Мнение от bobolink » 06 Апр 2007, 9:58

Мойта също висеше! Самата вратичка се беше разлепила точно по средата! Там има някакъв силикон който свързва двете части на капака на вратичката. Ползвах лепило за ПВС, след това я стиснах на няколко места с дърводелски стеги и на следващият ден като ги махнах се беше залепила, но О! Ужас??? - по предната част на вратичката от стягите имаше вдлъбнатини! За момент си помислих че това така ще си остане но ми хрумна че това е материал който при топлина заема първоначалната си форма! :D 10 минути на радиатора и се оправи! :mhihi: Също така - дясната панта беше счупена. Това всъщност е механизъмче за плавно отваряне на вратичката. Разглобих механизъмчето, вътре имаши някява стара изсъхнала грес която махнах с обезмаслител, сложих нова, добре смазах механизъма и го зглобих обратно (с две рапидки се държи) . Часта която идва от капака на вратичката и часта на механизъмчето се щракват по средата с нещо като (краче), та въпросното краче ми беше счупено от едната страна вследствие на което двете части не можеха да се свържат. Пробих вде малки дупчици и на двете и ги вързах с една скоба от горена тел :mhihi: (мой патент)! Всичко стана перфектно! Само щом натисна сега копчето на вратичката и се спуска плавно на долу! Сложих и въпросните рапидки! Това е за да се прибере още повече вратичката на вътре! - получи се! Лостчето за гасене на лампата в жабката се изнесе по-напред и сега като затворя вратичката изгасва! Скоро ще сложа и снимки!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 14.02.2005
Местоположение: London, UK
Пол: Мъж

Мнение от GUFF » 06 Апр 2007, 13:15

Това със плавното отваряне изобщо не го знаех и си мислех че е още една нетолкова скрита екстра :mhihi:
Благодаря за инфото колега, ще го използвам задължително.
Писна ми още с посягането на някой пасажер към жабката да казвам: "ИЗВИНЯВАЙ" :mhihi: Даже мислих е дна лепенка да залепя направо, та като си тресне колената да не се чуди много много :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 331
Регистриран на: 14.06.2008

Мнение от mg87 » 28 Авг 2009, 19:53

bum_bum написа:За 5 мин работа ;)
Начи, отваряш жабката и на около 6см от центъра пробиваш с дрелка 2 малки дупки. Слагаш там 2 винта, по- дебели от дупките (около 1.2- 1.5см дължина), така, че да да се навият хубаво и си готов.
Изображение

Колеги днес и аз го направих това нещо. При мен висеше и издаваше кофти звуци, са се прибра почти напално и направо заспа... казвам почти напално понеже в двата края остана минимална фуга а в средата се прибра толкова плътно че трудно се затваря. :D Съветвам колегите които тепарва ше го правят да разположат винтовете по раздалечено спрямо центъра(така според мен ше прибере по равномерно) аз съм го направил приблизително като колегата със снимката но няма да пипам повече че и така си ми харесва :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 29.12.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Е36 318is M42 Passat B5.5 131hp

Мнение от djpamboss » 28 Авг 2009, 20:30

Изображение

Извинявам се офа , ама се чудия какво е това , при мен е само букса стои ? Благодаря предварително !!!
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook