От M43 на M50 без номер на двигател в талона

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

От M43 на M50 без номер на двигател в талона

Мнение от eXed0 » 23 Фев 2020, 18:46

Здравейте, колеги.

Поразрових се доста във форума и изчетох, най-различни теми и мнения за садени мотори, узаконяване и тн., но то е такава каша, че нищо не разбрах.
Четох за колеги, които са били хванати със саден мотор, без да го регистрират, като до колкото разбрах глобата е доста сериозна - от 2к до 7к.

Ситуацията е следната:

Имам Е36 купе, което седи в гараж от година и половина без да се кара. Оригиналния мотор е М43Б16, като в талона е вписано, че няма номер на двигателя.
Идеята ми е да сменя М43-ката с M50 (като разбира се ако се захвана с такова нещо ще се ревизира преди да се сложи в коша, но както и да е.), като целта ми не е да я правя бегачка, а искам просто да върви една идея по-добре(или по-точно ме кефи звука на 6-така :ok: ).

Та се чудя след смяната на мотора бих ли имал проблеми с органите на КАТ ?

Да допълня, че нямам намерение на минавам технотест или канали на КАТ и ако ще се вкарвам във филми, предпочитам да се откажа от проекта :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: От M43 на M50 без номер на двигател в талона

Мнение от bum_bum » 23 Фев 2020, 22:52

Проблем ще имаш, ако те карат да отвориш капака и ушевия може да брои до повече от 4. Освен, ако новия мотор и той не е без номер, та да можеш да обжалваш, че така си е бил при регистрацията.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: От M43 на M50 без номер на двигател в талона

Мнение от Benord » 24 Фев 2020, 0:52

Освен номер на мотора имате и номер на рама.Номер на мотора не е вписан,защото не е важен за други държави,но тук не е така.Само бегла проверка на рамата съдържа и вашият двигател-няма резон да е друг.Ако е регистрирана правете ,каквото си искате на ваша отговорност,но няма да мине регистрация с друг мотор.Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: От M43 на M50 без номер на двигател в талона

Мнение от zvetiko » 24 Фев 2020, 11:16

Спират колата от движение, понякога я конфискуват, глобата беше около 2000лв.
Освен това ще извършиш застрахователна и данъчна измама... Така, че по-добре да не те хващат или ако те хванат да те пуснат. Вече при катастрофа ще си го много загазил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

Re: От M43 на M50 без номер на двигател в талона

Мнение от eXed0 » 24 Фев 2020, 15:57

bum_bum написа:Освен, ако новия мотор и той не е без номер, та да можеш да обжалваш, че така си е бил при регистрацията.

И аз точно за това си мислех, колега. Ако няма номер да се оправдая, че така съм я регистрирал, или евенуално да ги залича, когато правя мотора, защото блока така или иначе ще се боядисва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: От M43 на M50 без номер на двигател в талона

Мнение от ivanski_2 » 24 Фев 2020, 16:01

Филма е голям, не се занимавай. Риска не си струва, а има доста голям шанс (при птп или проверка по номера на рамата при различни ситуации ) да те хванат...
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

Re: От M43 на M50 без номер на двигател в талона

Мнение от eXed0 » 24 Фев 2020, 16:08

zvetiko написа:Спират колата от движение, понякога я конфискуват, глобата беше около 2000лв.
Освен това ще извършиш застрахователна и данъчна измама... Така, че по-добре да не те хващат или ако те хванат да те пуснат. Вече при катастрофа ще си го много загазил.


ivanski_2 написа:Филма е голям, не се занимавай. Риска не си струва, а има доста голям шанс (при птп или проверка по номера на рамата при различни ситуации ) да те хванат...


Мхм. Сега като се замисля, май сте прави и започвам да си мисля, че не си струва главоболието.

Някой колега, който е минал по този път може ли да сподели какви са цените за технотест ?
Проверих в сайта и там обявената цена е 350лв, което според мен е прекалено много.
Като се рових по форума, по спомен някой колега, който е регистрирал друг двигател беше споменал нещо от рода на 160лв. ако не ме лъже паметта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: От M43 на M50 без номер на двигател в талона

Мнение от bum_bum » 25 Фев 2020, 11:08

Технотеста мисля е все тая дали е 150 или 300 при положение, че разликата в данъка и ГО от 100кс до 200 ти е бая повече.

За тия пари си търси м52 английско, което е със сменян гаранционно блок без номер и карай. Блокът фабрично си няма номер, каквото и да стане никой не може да каже кога и от кого е бил сменен. Така я купих и това е. :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: От M43 на M50 без номер на двигател в талона

Мнение от ivanski_2 » 25 Фев 2020, 11:11

bum_bum написа:Технотеста мисля е все тая дали е 150 или 300 при положение, че разликата в данъка и ГО от 100кс до 200 ти е бая повече.

За тия пари си търси м52 английско, което е със сменян гаранционно блок без номер и карай. Блокът фабрично си няма номер, каквото и да стане никой не може да каже кога и от кого е бил сменен. Така я купих и това е. :dunno:


Сигурен ли си ? :mhihi:
1-во макар да е без номер се знае с какъв двигател е излензла от завода и после с какъв е заменен
2-ро в България, никой нищо (от институциите говоря) няма да ти доказва на теб, повярвай ми ТИ ще трябва да доакзваш на тях ако се стигне до проблем, не забравяй "виновен до доказване на противното". :)
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: От M43 на M50 без номер на двигател в талона

Мнение от bum_bum » 25 Фев 2020, 13:41

Ясно е, че при проверка дори и без да се гледа номера всеки, който не е полуидиот ще се сети. Но на тази база няма кой да те ощави при положение, че нито новия, нито стария мотор са имали номер.

Принципно бях силно против подобни схеми, но щом може да бъдат опростени 30 милиона данъци на база липса на специфично образование, което да позволи на длъжника да знае, че данъци се плащат, то аз резко забравям да броя до повече от 4 без абсолютно никакви угризения на съвеста.
Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook