Криви клапани и няма ток до бенз помпа.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Криви клапани и няма ток до бенз помпа.

Мнение от BMW.VIPERA » 26 Яну 2020, 12:13

Здравеите!
Имам следния проблем... В е36 1,8is бенз помпа не подкачва гориво на контакт и като цяло след един гаф мотора не иска да запали и върти като без компресия. Въпросния гаф е че без високи обороти и каквито и да било изгъзици при опит от изключена скорост да се вкара 2ра - не влиза до край сайдинителя тръгва да го отпуска и от скоростите се чу характерния "кррър" звук. - колата изгасна и няма палене. Нито на стартер нито на скорост.

В последствие осъзнах че не се чува помпата - проверих бушон номер 18 здрав е (преди месец беше изпушил без очевидна причина) а като включа на контакт и изкарам бушон 18 за помпата и сложа 2та извода в гнездото му не ми отчита ток.! А на Релето в гнездото има 1минус и 3 - 12+v (4 крачета)
3 релета смених за пробва (номер 1 синьото) - и няма не тръгва помпата

Извън резервуара на директен ток от акумулатора - помпата си работи. Дори пробвах с друга помпа работеща пак не става.
Ток до буксата на помпата идва след като включа на контакт - обаче направих експеримент с крушка - закачам на буксата за помпата и тока се губи крушата не работи....
Някой? Помощ! Майстора каза че прввил диагностика нищо не показало каза че бил мерил компресията и нямало грам компресия и в 4те цилиндъра (ама честно казано мисля че ме лъже и само беше изкарал свещите)....
Друго за 3500пробег долях 700мл масло за да стигне максимума обаче като меря маслото сега е над 2-3мм над чертата максимум мн рядко ми изглежда но не мирише на гориво и няма признаци за вода. Както и масло в антифриза няма.
А и от "не вкарването" на една скорост толко беля.....?

Положението ми е критично не знам вече какво да гледам и правя идей?

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk
Последна промяна BMW.VIPERA на 28 Яну 2020, 16:36, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Няма ток до бенз помпа. - Трудно.

Мнение от zvetiko » 26 Яну 2020, 13:47

Значи хем идва ток до буксата на помпата, хем помпата и пробна лампа не функционират... Тока има две основни характеристики- сила и напрежение. Поне втората ще можеш да я измериш, но е добре да се види и първата- напрежението трябва да е равно на напрежението на акумулатора. След като работи помпата, сложи я на мястото и и подай независимо напрежение на пиновете на помпата, като гледаш да не объркаш полюсите- от това, което пишеш помпата трябва да подаде бензин към двигателя и ако запали ще търсиш проблема в електрическата верига на помпата, ако не запали има доста варианти. За компресията- от разстояние никой не може да каже каква е и какво, как и дали е измерено.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Re: Няма ток до бенз помпа. - Трудно.

Мнение от BMW.VIPERA » 26 Яну 2020, 14:00

zvetiko написа:Значи хем идва ток до буксата на помпата, хем помпата и пробна лампа не функционират... Тока има две основни характеристики- сила и напрежение. Поне втората ще можеш да я измериш, но е добре да се види и първата- напрежението трябва да е равно на напрежението на акумулатора. След като работи помпата, сложи я на мястото и и подай независимо напрежение на пиновете на помпата, като гледаш да не объркаш полюсите- от това, което пишеш помпата трябва да подаде бензин към двигателя и ако запали ще търсиш проблема в електрическата верига на помпата, ако не запали има доста варианти. За компресията- от разстояние никой не може да каже каква е и какво, как и дали е измерено.
Добре как се дава дир ток от пиновете и кой номер са тия пинове?
А някой знае ли възможните причини
Колата няма аларма и съм премахнал ews като съм го дал на късо двете дебели жици и така си карам от месеци.... А иначе и вкарах директен ток докато е в резервуара взех го от лампата на пепелника отзад. Като включа габарит Дефакто и помпата почна да качва обаче колата и така не запали... И стартера въртеше много бързо и леко Седно не изхвърля бендикса и/или Седно няма баш никаква компресия в двигателя

Разпределителните валове са здрави веригата здрава буталата през отворите на свещите се виждат движат си се на пръв поглед вс си изглежда нормално.....
Като цяло защото не влвзнала една скорост колата гасне и не запалва повече лтф.... А нещо проблем ли е че маслото е 2-3мм над максимума???

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Re: Няма ток до бенз помпа. - Трудно.

Мнение от BMW.VIPERA » 27 Яну 2020, 16:58

Развитие - свалих взмукателния колектор с цел да стигна до стартера.....
Обаче "хвърлих" едно око през отвора да видя входящите клапани..... Еврика всички са леко криви но явно блокирали в отворено положение за това и няма компресия......... Струва ми се и че е прескочила зъб защото "рог четата" горе на валовете не ми се струват в еднакво положение......

Edit:
Всичко е нагласено сменено направено, Кабелите към помпата и поплавъците са наредени правилно и след повторна проверка с мутицета разбрах, че до двата кабела за моторчето(помпата) - Ток няма!
Бушон 18 и реле 1 са сменени не е от тях.....
_20200329_112259.JPG

Някой???

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook