Блокирало клело след задействане на ABS

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.05.2018
Пол: Мъж

Блокирало клело след задействане на ABS

Мнение от kris_vd » 23 Ное 2019, 17:30

Здравейте колеги!

Търсих доста за проблема из форума но не открих нищо, затова ще съм благодарен ако някой знае за такава тема просто да ме упъти.
А самия проблем е следния, при яко спиране на сухо, когато чак и АБС се задейства след това спирачката на предно дяно колело задържа до такава степен, че колата не мже да се кара. След като изгася за секунда и запаля пак все едно нищо не е било и всичко си е back to normal. По време на самото спиране ABS работи както се очаква, колата спира нормално без да дърпа в определена посока и си има контрол. Също така при нормално спиране без задействане на ABS няма никакви прблеми като дърпане и задържане. Всичко е Ок. При хлъзгава настилка, когато ABS се задейства доста по-лесно без голямо усилие на педала също няма проблем. Единствено при добро сцепление, когато трябва да натисна педала доста силно за да се задейства ABS след това предно дясно е блокирало. След рестарт тръгва. Имам чувството, че нещо в ABS помпата блокира при голямо усилие и единствено като и спра тока се отпуска, ама като не знам за какво става въпрос...
Благодаря ви предварително!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Блокирало клело след задействане на ABS

Мнение от Hristo » 23 Ное 2019, 22:48

Същия проблем имах доста отдавна, и аз се насочих към абс помпата, но не блокираше винаги на сухо, а много рядко. първо реших да видя с нова течност как ще е и дали от съчетанието че бях с добри гуми или незнам от какво но 2-3г. нямаше проблем, а може и да не съм спирал достатъчно екстремно :mhihi:
НО лека полека започна да има едно разминаване в спирачното усилие м/у предните колела, заради което много лесно се задействаше абс-а, но не са блокирали колела. този дисбаланс при спрян абс от бушона води до много лесно блокиране на едното колело и пързаляне на колата. след пускане на спирачката колелото не блокира както преди години/абс-а е спрян, но течността минава през помпата и клапите и/ заподозрях спирачните апарати, но бяха ОК. затова байпасирахме тръбите от абс помпата, за да я изолираме и нямаше грижи. явно някой клапан в помпата е сгънал :mhihi:
Намерих си една помпа със същия номер и вече доста години всичко е идеално

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Блокирало клело след задействане на ABS

Мнение от Chapai » 24 Ное 2019, 10:41

Аз съм виждал размекнати та чак желирани във вътрешноста си спирачни маркучи. Бих ги сменил профилактично включително и за отзад.
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.05.2018
Пол: Мъж

Re: Блокирало клело след задействане на ABS

Мнение от kris_vd » 25 Ное 2019, 11:19

Hristo написа:Същия проблем имах доста отдавна, и аз се насочих към абс помпата, но не блокираше винаги на сухо, а много рядко. първо реших да видя с нова течност как ще е и дали от съчетанието че бях с добри гуми или незнам от какво но 2-3г. нямаше проблем, а може и да не съм спирал достатъчно екстремно :mhihi:
НО лека полека започна да има едно разминаване в спирачното усилие м/у предните колела, заради което много лесно се задействаше абс-а, но не са блокирали колела. този дисбаланс при спрян абс от бушона води до много лесно блокиране на едното колело и пързаляне на колата. след пускане на спирачката колелото не блокира както преди години/абс-а е спрян, но течността минава през помпата и клапите и/ заподозрях спирачните апарати, но бяха ОК. затова байпасирахме тръбите от абс помпата, за да я изолираме и нямаше грижи. явно някой клапан в помпата е сгънал :mhihi:
Намерих си една помпа със същия номер и вече доста години всичко е идеално


Яснооо! Ще се търси помпа. Благодаря ти за отговора и споделения опит, колега!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Блокирало клело след задействане на ABS

Мнение от Hristo » 25 Ное 2019, 21:39

Ако не си сменял маркучи и течност може да почнеш с тях и без това са си задължителни за нашите стари колици.
Но баш виновника ще си е помпата.
Ако не намериш помпа е вариааант и да се върже директно с байпаси. Не е философия, майсторите знаят как. Само няма да имаш абс.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook