Настройка газов инжекцион

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 12 Ное 2019, 18:32

Steven13 написа:Добре де, това ок, ама как се бъркат в работата на газовия софтуер, аз мислех че бензиновия комп не може да човърка там


Всъщност може. Газовите времена се получават като се умножат бензиновите времена по съответния коефициент от газовата графика. Респективно когато бензинката променя бензиновите времена, променя единия множител във формулата за получаване на газовите времена. Респективно може да влияе и на газовата смес. :yes: Или както един колега беше казал някъде - без бензиново няма газово. :mhihi:
Има и изключения сред газовите инжекциони, но са доволно редки.
Последна промяна cerberus на 12 Ное 2019, 18:35, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 12 Ное 2019, 18:35

cerberus написа:
Steven13 написа:Добре де, това ок, ама как се бъркат в работата на газовия софтуер, аз мислех че бензиновия комп не може да човърка там


Всъщност може. Газовите времена се получават като се умножат бензиновите времена по съответния коефициент от газовата графика. Респективно когато бензинката променя бензиновите времена, променя единия множител във формулата за получаване на газовите времена. Респективно може да влияе и на газовата смес. :yes: Или както един колега беше казал някъде - без бензиново няма газово. :mhihi:
Има и изключения сред газовите инцекциони, но са доволно редки.
Ясно, значи ш покарам тия дни и пак ще кача снимки от адаптациите и газовия да видим какво трябва да се коригира нататъка. Макар че мен ме съмнява че газаджоята умишлено я намали, защото след като пусна автокалибрация, барна нещо по кривата на графиката и май я посвали на долу

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 12 Ное 2019, 18:41

С цел разход, може да се допусне 5% или дори 10% максимум по-бедни смеси, според какъвто е приоритета. Моята, примерно, съм я оставил с 1-2% по-богата, защото ме радва как върви така. Но си плащам за това, с литър горница разход. Пробвал съм я на 10% по-бедна, тогава прави под 9/100 разход на газ. Предвид, че е е39 и е автомат, е направо уникално, но пък като знам, че по-богата върви повече, се прежалих с литър разход повече :oops:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 12 Ное 2019, 18:43

cerberus написа:С цел разход, може да се допусне 5% или дори 10% максимум по-бедни смеси, според какъвто е приоритета. Моята, примерно, съм я оставил с 1-2% по-богата, защото ме радва как върви така. Но си плащам за това, с литър горница разход. Пробвал съм я на 10% по-бедна, тогава прави под 9/100 разход. Предвид, че е е39 и е автомат, е направо уникално, но пък като знам, че по-богата върви повече, се прежалих с литър разход повече :oops:
Значи при мене със що годе нормална смес, ще има хем добър разход хем и вървежа ще е доволен. Аз също съм с м52б20 но на е36 и с ръчка

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 12 Ное 2019, 18:45

Steven13 написа:Значи при мене със що годе нормална смес, ще има хем добър разход хем и вървежа ще е доволен. Аз също съм с м52б20 но на е36 и с ръчка


Точно така :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 12 Ное 2019, 18:55

cerberus написа:
Steven13 написа:Значи при мене със що годе нормална смес, ще има хем добър разход хем и вървежа ще е доволен. Аз също съм с м52б20 но на е36 и с ръчка


Точно така :yes:
Това бая ме успокои, че вече бях прежалил 400лв за нова електроника. Че бая хора ми казват са не се занимавам да настройвам тамона а да си взема друг по читав, и обмислях са закупя LPG Tech
Ама като гледам май има светлина в тунела

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 12 Ное 2019, 19:02

Аз карам с някаква полска D.T. Gas. :lol: Отдавна са фалирали, и е пълна трагедия, от към идеология за настройки. Но пък щом мога да си направя настройките и с нея, защо да набивам пари за нещо, с което в крайна сметка ще постигна приблизително същия резултат. Иначе и на мен ми се иска да карам на газ в течна фаза, и с дюзи за 200 лева бройката, но нито разхода ще е различен, нито вървенето ще е повече, тъй че... Ама всеки с приоритетите си :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 12 Ное 2019, 19:05

cerberus написа:Аз карам с някаква полска D.T. Gas. Отдавна са фалирали, и е пълна трагедия, от към идеология за настройки. Но пък щом мога да си направя настройките и с нея, защо да набивам пари за нещо, с което в крайна сметка ще постигна приблизително същия резултат. Иначе и на мен ми се иска да карам на газ в течна фаза, и с дюзи за 200 лева бройката, но нито разхода ще е различен, нито вървенето ще е повече, тъй че... Ама всеки с приоритетите си :D
Така е, много си прав, аз и затова отворих тази тема преди да стъпя към покупка на нова електроника. Само се надявам да не е станало при мен това където викат че се случва с компютрите на тамона. Че имат някакъв чип който изгаря и ти запаметяваш настройки и те след няколко дена се развалят.

П.П и мойте фалираха вече, да ги видим до кога ще живее един от последните им изработени компютри

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 12 Ное 2019, 19:11

Е, това вече не зависи от нас. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 18 Ное 2019, 7:32

Здравейте отново, бях изчезнал за малко но имах други разправии. Та относно инжекциона колата като поведение е добре, обаче разхода не е мръднал, пак е 14-15-16 и то на извънградско. Този уикенд пътувах Стара Загора Пловдив Хисаря Пловдив Стара Загора което общо ми идваше към 300км като си гледам километража, а за газ изгорих над 40лв. Вече нз какво се случва с този инжекцион. А по табло ми дава разход 8.6 което ппц е нормалното за тази кола като е настроена и толкова съм я засичал и аз. Вече почвам да се замислям наистина за нов инжекцион. Защото всичко по двигателя ми е изправно

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от georgi_1986 » 18 Ное 2019, 8:57

Богата ти е сместа на газ, какво показва INPA, как са адаптациите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 18 Ное 2019, 9:16

georgi_1986 написа:Богата ти е сместа на газ, какво показва INPA, как са адаптациите?
Лаптопа ми се развали и го преинсталирах, днес ако ми остане време ще настроя драйверите на кабела и ще кача снимка

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 18 Ное 2019, 9:16

Но последно на 3тия ред които са показваше бедна, по горе може да видиш и снимки от последните настройки

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 18 Ное 2019, 15:03

:shock: Значи... с тези адаптации, няма как да е такъв разхода, освен ако ламбдите не са ти се набили в грешки отново, този път за твърде бедна смес.... или да имаш теч на газ някъде между бутилката и дюзите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 18 Ное 2019, 15:08

cerberus написа::shock: Значи... с тези адаптации, няма как да е такъв разхода, освен ако ламбдите не са ти се набили в грешки отново, този път за твърде бедна смес.... или да имаш теч на газ някъде между бутилката и дюзите.
И аз съм ги мислил за теча обаче съм гледал нито си личи нито мирише на газ. За грешки и адаптации ще видя тия дни като оправя драйверите на кабела. Мен ме съмнява че самия компютър прави каквото си иска....както ми бяха казали за тази марка че се случва

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook