Настройка газов инжекцион

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от vladobate » 11 Ное 2019, 22:56

cerberus написа:Ако с по-ниското налягане автокалибровката премине успешно, изтрий грешките на ламбдите и покарай малко така. Тогава трябва да се запишат някакви адаптации, според които да мислим какво ще се случва нататък с настройката :yes:

С това налягане 1.2 бара какво диференциално ще очакваш ? Никога не съм карал с такова . На 1.4 диф. си върви доволно и пита за още . Каква е идеята ми е питането всъщност.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 11 Ное 2019, 23:28

vladobate написа:...


Ами... моя изпарител е на 0,9 бара :lol: но съм с изолирана картерна и резервоарна вентилации. Съвсем спокойно прави 0,65-0,7 диференциално налягане. Което в моя случай си е екстра, защото изпарителя ми е твърде голям за моя мотор.
При пълна трагедия в колекторното налягане (вакуум), пак 1,2-1,3 бара биха били повече от достатъчни за атмосферен двигател. А изпарителя на колегата също не е от най-слабичките, че да му трябва повече. И ламбдите го доказват - набили са се в грешка и двете. Което означава повече от 30% неправилна смес. А щом автокалибрацията иска намаляване на сеченията на дюзите, то значи, че сместа е много богата и излиза извън възможностите за софтуерна корекция. Сиреч, или са му разпробили дюзите безумно много, или това налягане му идва в повече. Предстои да разберем кое от двете е. Това е идеята :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 12 Ное 2019, 10:22

Това е минималното налягане което позволява изпарителя и пак дава същата грешка за дюзите при автоматична настройка Изображение

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 12 Ное 2019, 10:23

А това са адаптациите на газ след настройкатаИзображение

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 12 Ное 2019, 11:00

Нови новини, след като отново вързах ламбдата, защото забравих че вчера я махнах от газовата автокалибровката премина успешно. Да видим сега как ще са нещата

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 12 Ное 2019, 12:15

Това е сегашната работа на газ след като един газаджия за който научих днес коригира инжекторите като ми каза че били много отоворени и коригира някои настройки в систематаИзображениеИзображение

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 12 Ное 2019, 18:05

С тази настройка, от газаджията, оправи ли се празния ход? Би трябвало да е. Адитивните изглеждат в норма.
Изтрий грешките за ламбдите и я покарай 10-20 километра така. Нищо, че няма да иска да върви особено много. Да видим с адаптациите какво ще се случи. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 12 Ное 2019, 18:07

Изтрих грешките, след това съм карал едно 40км днеска адаптациите нямат голяма разлика, нова грешка не е записала за ламбдите, освен за няква загуба на искра ама то е от нещо друго. Колата върви бая прилично и празния ход е стабилен

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 12 Ное 2019, 18:09

Ако ми падне разхода от това да не харчи на извънградско с 90 15-16, ще гледам вече за по финните настройки.
Разгледах темата ти за настройка, свалих си ром райдера и таблиците на екуто обаче немога да схвана как се преправят за газ 2те карти

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 12 Ное 2019, 18:14

Steven13 написа:Изтрих грешките, след това съм карал едно 40км днеска адаптациите нямат голяма разлика, нова грешка не е записала за ламбдите, освен за няква загуба на искра ама то е от нещо друго. Колата върви бая прилично и празния ход е стабилен

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk


Щом не излиза от лимита на адаптациите винаги ще върви прилично. :yes: Мултипликативните са ти доста беднички, демек разхода ще те впечатли :lol: може и да е под бензиновия :mhihi:
Но не е хубаво да седят чак толкова бедни. За сега трябва да видим до къде ще стигнат, че да знаем колко да коригираме сместа там. А за фините настройки, е още раничко да се мисли.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 12 Ное 2019, 18:17

cerberus написа:
Steven13 написа:Изтрих грешките, след това съм карал едно 40км днеска адаптациите нямат голяма разлика, нова грешка не е записала за ламбдите, освен за няква загуба на искра ама то е от нещо друго. Колата върви бая прилично и празния ход е стабилен

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk


Щом не излиза от лимита на адаптациите винаги ще върви прилично. :yes: Мултикликативните са ти доста беднички, демек разхода ще те впечатли :lol: може и да е под бензиновия :mhihi:
Но не е хубаво да седят чак толкова бедни. За сега трябва да видим до къде ще стигнат, че да знаем колко да коригираме сместа там. А за фините настройки, е още раничко да се мисли.

e аз немога да схана как при бедна смес ще се мъчи да хвърли дифа до 3та :shock: :lol: :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 12 Ное 2019, 18:18

Не си чел внимателно какво правят адаптациите, когато е бедна сместа те добавят и я правят пак точна. Така докато си в техния лимит(на адаптациите), колата винаги върви по един и същи начин. :yes:
Интересува ме оправи ли се проблема с празния ход?
Последна промяна cerberus на 12 Ное 2019, 18:19, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 12 Ное 2019, 18:18

cerberus написа:Интересува ме оправи ли се проблема с празния ход?

да, празния ход е стабилен и двигателя мърка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 12 Ное 2019, 18:20

Steven13 написа:да, празния ход е стабилен и двигателя мърка


:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 12 Ное 2019, 18:25

cerberus написа:Не си чел внимателно какво правят адаптациите, когато е бедна сместа те добавят и я правят пак точна. Така докато си в техния лимит(на адаптациите), колата винаги върви по един и същи начин. :yes:

Добре де, това ок, ама как се бъркат в работата на газовия софтуер, аз мислех че бензиновия комп не може да човърка там

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook