Настройка газов инжекцион

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Hip-hopotam » 26 Ное 2019, 22:04

Защо не опиташ да занулиш адаптации да покараш само на бензин и да видиш после стоиностите?
Благодаря на колегата за готиното обяснение,аз до сега не съм ги съобразявал тези три стойности в инпата.Само гледам на празен ход волтажите на сондите да се клатят между 0,5 и 5 волта.
До сега каквито настроики да съм правил на моята кола разлика в разхода не усещам, само във вървежа и смяната на предавките,колата е 528автомат.
Тези дни ще се загледам в тези адаптации.
Скоро установих,може и да си въобразявам че във пълното натоварване на мотора когато леко обедня сместа и колата върви по-добре.Аз винаги съм се стремил да е една идея по-богата а на празен ход бензиновите времена да не помръдват когато обърна на газ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 27 Ное 2019, 2:41

Hip-hopotam написа:Скоро установих,може и да си въобразявам че във пълното натоварване на мотора когато леко обедня сместа и колата върви по-добре.


Възможно е да го има тоз ефект, ако мултипликативните са ти бедни, сиреч положителни. При въздух над 250кг/ч, което е горе-долу от 3/4 отворен дросел нагоре, адаптации не се пишат, но се вземат предвид. И ако имаш няколко процента адаптации на бедно в средните натоварвания, те се добавят и във високите. В малките и средните не се усещат много няколко процента бедно/богато, но във високите се усеща. И за това се получавава това хубаво вървене при свалени коефициенти в големите натоварвания. :yes:

П.П. Стига сте карали колегата да си ресетва адаптациите, че таман сме напипали някакъв верен път за настройка. Ако омажем цялата работа с бензинови адаптации после зор ще се ориантираме, кое е от бензина, кое от газта. :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 8.08.2017
Пол: Мъж

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Hip-hopotam » 27 Ное 2019, 9:39

Ето го положението при мен.Малко съм богат към смес.Ще коригирам скоро.
Имах грешка за сонда и датчик колянов вал.Не съм имал симптоми за нищо,сега занулих грешки и ще пробвам скоро пак.Сондите си клатят няма проблем.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 27 Ное 2019, 17:04

Ето я графиката, опитах се максимално да доближа до описаното от теб. Адаптациите са от няколко минути след настройката, знам че толкова бързо нищо не се е променило ни ми прави впечатление че разликата между 2те 3ки цилиндри на adaptation value add е бая голяма. От грешките за ламбда сонди нямаше, имаше само тази записана която не мога да разбера от къде е, появява се от време на време и изчезва сама. Реших да погледна и таблицата със коефициентите, там всичко си стои на 1. Нормално ли е така

Също така забелязах че и веднага след настройката двигателя заработи бая гладко и тихо, само трябва да му сменя спелсканкте тампони и ще стои права монета отгоре му
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 27 Ное 2019, 17:11

А относно разхода, миналия ден коментирахме с един колега, че аз го водя че карам извънградско, обаче то реално са по 10км в посока общо 20км на ден по околовръстното, и то колата докато загрее нормално аз съм стигнал и я гася, щото тя като превключи на газ на 35° съм я направил и аз тръгвам и за 10мин ГД стигам. И то от там ми вдига това разхода

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 27 Ное 2019, 17:22

След 40-50 километра ще видим как се е отразила настройката на адаптациите. Когато се променят настройките е нормално да се появят разлики в двете банки цилиндри отначало, докато се... наладят нещата.
А по таблицата е нормално всичко си седи на единици, там е за фина настройка. :yes:

Тази грешка дето ти пише отвреме на време май е за попуски в запалването на някой цилиндър... там - свещи, лули, бобини, датчици, кабели... и т.н. Ама гледам че я е записало еднократно при над 5000 оборота, та за настройката не е проблем. :yes:

И кажи как я усещаш колата, върви ли, не върви ли? Някъде да я усещаш тромава?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 27 Ное 2019, 17:28

cerberus написа:След 40-50 километра ще видим как се е отразила настройката на адаптациите. Когато се променят настройките е нормално да се появят разлики в двете банки цилиндри отначало, докато се... наладят нещата.
А по таблицата е нормално всичко си седи на единици, там е за фина настройка. :yes:

Тази грешка дето ти пише отвреме на време май е за попуски в запалването на някой цилиндър... там - свещи, лули, бобини, датчици, кабели... и т.н. Ама гледам че я е записало еднократно при над 5000 оборота, та за настройката не е проблем. :yes:

И кажи как я усещаш колата, върви ли, не върви ли? Някъде да я усещаш тромава?
Мии върви си добре колата, във високите сякаш губи мощност, но на газ винаги ми е била малко тромава във високите, дори като беше нова газовата. Има и разлика в динамиката спрямо бензина, на бензин има бая повече ряз

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 27 Ное 2019, 17:31

И аз така си помислих, това ще го оправим в последствие. :yes: За сега да оправим адаптациите. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 27 Ное 2019, 17:32

cerberus написа:И аз така си помислих, това ще го оправим в последствие. :yes: За сега да оправим адаптациите. :yes:
Като се замисля че цялата тази процедура ме очаква отново след тунинг проекта които замислям ми призлява ама поне вече ще знам как се прави

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 27 Ное 2019, 17:44

Ако ще слагаш нещо за принудително пълнене, там нещата са доста различни... :lol:
А ако мислиш за чип тунинги, да ти кажа че няма нужда, защото повечето от това дето правят маперите, можем да го сътворим на газ, и да върви повече от бензина, но адаптациите няма да са "ок" тогава :mhihi: Ама ще е много трудно с писане във форума да се получи това :D ... а и маперите ще ме обвинят във всички смъртни грехове и издаване на вуду-тайни :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 27 Ное 2019, 18:00

Идеята ми е бая по сложна
Обмислям да сменя блока с чугунен от м50 разтърган на 85мм с маслена конзола от м50 съши, с бутала от м44б19, мотовилки на 135мм, колянов вал от м51д25, смукателните отвори на главата да се разширят леко, така че колектор от м50б25 да пасва с възможно по малко загуби които се получават заради малките отпври на м52 главата. Инжектори бош чудя се все още от 470 до 650цц, турбо гт30, изпускателна система тип права тръба с клапан който да я заглушава при нормално каране и пред куките относно разпределителните валове за изпускателен ще ползвам всмукателен от м50 а за всмукателен ще е всмукателния който имам но репрофилиран на 240°, олекотен маховик от м20 с керамика или имаше и някви хибридни дето са с феродо и керамика че да стават и за градско каране, с кутия от тдс и диф от е36 2.8 май беше 9.93. за гарнитура на главата или ремонтна на 2.05 или пак същата дебелина но метална, това ще се реши в зависимост от степента на сгъстяване която се получи. А за управляващ блок, електроника мега 3 с широколентова ламбда.
Ппц планирам не повече от 400кс ама пък в крайна сметка каквото покаже диното

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 27 Ное 2019, 18:03

Като цяло един "СКРОМЕН" проект за м52б30 турбо

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от cerberus » 27 Ное 2019, 18:08

Ще ти трябва много читав мапер за такъв проект, че да не стане проект 3 литра турбо в кофата... :mhihi: При турбото нещата са различни, и не можеш да си позволиш беднотии, че всичко става "на мармалад" за секунди... Ама за сега да се фокусираме върху текущото. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 27 Ное 2019, 18:31

cerberus написа:Ще ти трябва много читав мапер за такъв проект, че да не стане проект 3 литра турбо в кофата... :mhihi: При турбото нещата са различни, и не можеш да си позволиш беднотии, че всичко става "на мармалад" за секунди... Ама за сега да се фокусираме върху текущото. :yes:
Ппц знам един добър мапер ама е чак в София и ми идва далечко особенно за вече сглобена кола, другия вариант е тука в Стара Загора един пич който турбинира ис-ки за закуска, и си ги настройва сам, той ще съдейства до където може

Е да, че то тези ми идеи са за напред в бъдещето, като събера нужните части

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Настройка газов инжекцион

Мнение от Steven13 » 27 Ное 2019, 18:34

Мен ся ме човърка един друг въпрос. Може ли да се направи прекъсвач през газовия софтуер или това е работа само за някой който разбира през бензиновия. Че заводско м52 имат много гаден прекъсвач

Изпратено от моят Nokia 6.1 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook