318is датчик колянов вал

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.03.2016
Пол: Мъж

318is датчик колянов вал

Мнение от snaydenov » 27 Окт 2019, 20:01

Здравейте колеги,

Колата е е36 318is m42. Може ли някой да даде малко съвет как се сменя датчик колянов вал - къде се намира и кое трябва да се свали за да се достигне? Знам, че е под долния капак на веригата, но не намерих подобни теми във форума.

Колата пали по- лесно студена, но като загрее пали с много зор и въртене и веднъж даже не успя да запали. След малко четене и търсене във форума съм се насочил към този датчик. За момента не съм правил диагностика, но предстои да я закача за да видя дали ще е набила някоя грешка.

Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: 318is датчик колянов вал

Мнение от ildivvy » 28 Окт 2019, 20:12

Като погледнеш от ляво и отпред на двигателя,ще го видиш най-доло на зъбното колело/шайба. Сваля се лесно! Кабела му върви по капака на ангренажната верига. Ще видиш и буксата...Би трябвало да се справиш лесно!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.03.2016
Пол: Мъж

Re: 318is датчик колянов вал

Мнение от snaydenov » 29 Окт 2019, 12:01

Мерси за инфото, колега!!

Виждам и аз, че е долу в ляво, но явно ще трябва да се източи антифриза и да се поразглоби малко отпред, за да се стига по-лесно до самия датчик. Въпросът ми е дали се сваля долния капак на веригата или се достъпва и без да се сваля?

https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=11_6003

:bchug: :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: 318is датчик колянов вал

Мнение от ildivvy » 29 Окт 2019, 20:21

:shock: Не съм го правил лично и затова не мога да го твърдя на 100% сигурно,но този датчик би трябвало да се демонтира без да се разглобява нищо друго! Какво точене на антифриз и сваляне на долен капак на ангренажа..? Той е закрепен с болтче за планката,която го държи насочен към шайбата! ...Все някой, който го е сменял ще пише по въпроса!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: 318is датчик колянов вал

Мнение от stormrider » 30 Окт 2019, 1:31

ildivvy написа::shock: Не съм го правил лично и затова не мога да го твърдя на 100% сигурно,но този датчик би трябвало да се демонтира без да се разглобява нищо друго! Какво точене на антифриз и сваляне на долен капак на ангренажа..? Той е закрепен с болтче за планката,която го държи насочен към шайбата! ...Все някой, който го е сменял ще пише по въпроса!

Вярно. Няма нужда от точене на антифриз и сваляне на радиатора. При наличие на канал,се демонтира от долу,по лесно е. Колега,за да имаш проблем с датчика,трябва да не върти и стартера.
С много любов към децата!

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook