М52 - приказка без край!!! Пак датчик?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Варна

М52 - приказка без край!!! Пак датчик?

Мнение от vangelov » 03 Юни 2019, 21:19

Здравейте!

От известно време боря един проблем, който на първо четене излиза датчик на валовете... Да, но не!
Вече съм с трети датчик, като съм сменил оригиналния с Topran, VDO и сега пак е VDO! Купувани са от реномиран доставчик и двата за маса пари!
Вече съм наистина на ръба да взема големия чук и да го оправя тоя мотор ...
Та историята започна с познатото чукане на инжекторите. Смених, работи известно време и пак започна, така и с втория, сега е така и с третия...
Започвам да мисля, да не би зацепването на Ваноса, който правих преди 2 години да се е изместило? Сега поне имам уред за зацепване (правих го на око след мноого мерене, но без уред!).
Някой може ли да ми каже, как с ИНПА-та да хвана ако имам изместване (предпочитам експертно мнение, вместо пак да гадая и импровизирам).

Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: М52 - приказка без край!!! Пак датчик?

Мнение от spacepl » 03 Юни 2019, 21:25

Бърз въпрос - датчиците трити ли са с поялник там където им е номера и логото на БМВ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: М52 - приказка без край!!! Пак датчик?

Мнение от ogata » 03 Юни 2019, 21:30

spacepl написа:Бърз въпрос - датчиците трити ли са с поялник там където им е номера и логото на БМВ?

:mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Варна

Re: М52 - приказка без край!!! Пак датчик?

Мнение от vangelov » 03 Юни 2019, 21:36

Последния е с парт номер и пише VDO на него. Предния VDO мога да го снимам утре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: М52 - приказка без край!!! Пак датчик?

Мнение от spacepl » 03 Юни 2019, 21:37

Цъкат инжекторите, защото датчика е прецакан и мотора работи фул груп. Общо взето и аз тоя урок го научих по трудния начин.
Така трябва да ти изглежда датчика като го купиш от където трябва. И на мен не ми се даваха, ама ......
https://photos.app.goo.gl/UqzhbfXpgKsab6zn9
https://photos.app.goo.gl/5zUyTQ6VtTjK9vdT8

Два месеца след като го сложих, един приятел се мъчеше с една Е38-ца 728и ,като тебе и щеше да сваля капака да гледа веригата как е. Свалихме неговото ново ВДО, сложихме моя датчик и колата заспа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Варна

Re: М52 - приказка без край!!! Пак датчик?

Мнение от vangelov » 03 Юни 2019, 21:55

257 лв в Дарукар... не е зле...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: М52 - приказка без край!!! Пак датчик?

Мнение от spacepl » 03 Юни 2019, 21:57

vangelov написа:257 лв в Дарукар... не е зле...


Във форума има доста хора с отстъпка. На мен на коляновия и на разпределителния ми стъпха на около 450-460 като се има предвид, че на коляновия е по-скъп.

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Re: М52 - приказка без край!!! Пак датчик?

Мнение от amd » 04 Юни 2019, 8:28

Кофти е, ама като купиш няколко, които не стават, си още повече вътре. Аз се моля на М50-ката да не се появяват подобни проблеми, защото от години чета за тези датчици и всички накрая стигат до едно и също заключение - покупка на оригинален BMW от официален дилър :confused:
BMW only!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: М52 - приказка без край!!! Пак датчик?

Мнение от zvetiko » 04 Юни 2019, 8:37

vangelov написа:Здравейте!

От известно време боря един проблем, който на първо четене излиза датчик на валовете... Да, но не!
Вече съм с трети датчик, като съм сменил оригиналния с Topran, VDO и сега пак е VDO! Купувани са от реномиран доставчик и двата за маса пари!
Вече съм наистина на ръба да взема големия чук и да го оправя тоя мотор ...
Та историята започна с познатото чукане на инжекторите. Смених, работи известно време и пак започна, така и с втория, сега е така и с третия...
Започвам да мисля, да не би зацепването на Ваноса, който правих преди 2 години да се е изместило? Сега поне имам уред за зацепване (правих го на око след мноого мерене, но без уред!).
Някой може ли да ми каже, как с ИНПА-та да хвана ако имам изместване (предпочитам експертно мнение, вместо пак да гадая и импровизирам).

Благодаря предварително!


Колега, от почти две години датчиците на VDO не са това, което бяха- доста по-евтини с качествата на оригиналните. Така, че дали ще сложиш китайски за 40лв. или VDO за 100лв. няма разлика и това всеки, който търгува и работи с части на BMW го знае. Ако искаш да забравиш за проблема- само оригинален.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: М52 - приказка без край!!! Пак датчик?

Мнение от mafiata_ » 04 Юни 2019, 14:10

И моя датчик Разпределителен вал беше заминал сложих нов за около 50-60лв изкара 4-5 месеца и замина (беше избил самия датчик).
Варианта беше нов или втора ръка оригинален. Аз избрах втория за 30лв и вече една година нямам проблеми.
При втора ръка е важно как го свалят и внимателно да го монтираш понеже изолацията на жичките вътре се рони.
Колата е пак с М52

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Варна

Re: М52 - приказка без край!!! Пак датчик?

Мнение от vangelov » 06 Юни 2019, 21:01

Поръчах си втора употреба оригинален. На изчакване е. В момента от няколко дена следя VDO-то и не ми е създал проблем. Единственото, което се промени е да налея масло, защото беше паднало под минимума и добре, че го хванах. Но от доливане на масло да се оправи?

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook