съединителя заседна

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

съединителя заседна

Мнение от Hellrot » 03 Май 2019, 13:59

здравейте колеги.
Преди малко както си карах усетих ,че съединителя ми започна да засяда при отпускането му и на 4тия път заседна в отпуснато положение и в момента е като заварен... Спирачна течност има, скоростите на обороти или с междинна газ си влизат не боксува и не трака поне ме прибра... Какъв може да е проблема?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: съединителя заседна

Мнение от horhef » 03 Май 2019, 14:59

Горна или долна помпа на съединителя

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: съединителя заседна

Мнение от Nukem » 03 Май 2019, 15:44

колегата ме е изпреварил, точно ти е казал. Аз залагам за долната, обикновенно тя е проблемната горната е малко по шибана за сманая. Тези две помпи заедно с метални маркучи спирачни са ми една от първите задачи при всяко ново е36.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: съединителя заседна

Мнение от Hellrot » 03 Май 2019, 21:33

Колата е с лек маховик и когато го слагахме удължихме буталото на помпата и повдигнахме другия край на вилката с набита гайка и заварена съчма на нея... одеве закарах колата и оцелих късмет че майсторите са свободни... оказа се ,че буталцето на помпата се е счупило както и пластмасата която държи вилката от другата страна... Аксиалния лагер също беше нещо като заварен... а относно педала на съединителя получило се е така тъй като помпата беше заседнала в ръждата на върха и. Равносметката е Нов аксиален лагер, нова помпа, ново буталце на помпата удължено (този път на струг а не с заварен болт :D) от другата страна на вилката избихме пластмасата,направихме резба и преработихме на стуга един болт (не помня точно от къде е само знам ,че е от жигула) :D + ново масло на кутията... Е вече всичко си е на място и работи перфектно...<br>
Благодаря на отзовалите се!!!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: съединителя заседна

Мнение от Benord » 04 Май 2019, 0:03

Това е троянският кон в Е36.Пластмаса като контращифт на вилката.Няма по-голяма простотия оттова в този модел.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook