Hardtop e36 заяла част? Как да отстраня проблема?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Hardtop e36 заяла част? Как да отстраня проблема?

Мнение от Venko » 13 Мар 2019, 10:52

Здравейте,

по долната схема част 31 (от дясно на тавана) е заяла в част 32, която е покрита с част 33.
Част 31 има метален шип, който при завъртане излиза до нужната позиция, за да може таванът да бъде освободен от автомобила, но металният шип е блокиран от част 32 и изглежда невъзможно да излезе (просто бие метал в метал).

Към момента цялата конструкция 31 е освободена от hardtop-a и въпреки това единствената възможност, която имам, за да я остраня от колата е да срежа шиша на част 31 с ножовка и да поръчам нова част.

Преди да се направя на хамал и да режа бих искал да попитам дали някой се е сблъсквал с подобен проблем и дали случайно не допускам някоя много тъпа грешка.



http://bmwfans.info/parts-catalog/E36-C ... dtop_parts
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Hardtop e36 заяла част? Как да отстраня проблема?

Мнение от hell's angel » 13 Мар 2019, 12:48

Освобождава се и не излиза или е блокирало тотално ? На края на тоя шип има едно пинче, дето не е завалцовано като хората. С годините, почва да се мести и блокира в ключалката. Или пробвай да го наместиш или разглобявай повече и извади шиша барабар с ключалката. Виж го от другата страна и ще ти стане ясно.
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Hardtop e36 заяла част? Как да отстраня проблема?

Мнение от Venko » 13 Мар 2019, 12:56

Освобождава се, колега не е блокирало. Именно заради това си мисля, че правя някоя глупост и търся съвет, но както са поставени нещата в момента, просто не виждам начин да излезе шиша от гнездото без да играе ножовката.
Гледах го от ляво как е и ми се изясни каква е структурата на шиша, но не ми става ясно как да го извадя от гнездото :?:

За да разглобявам повече трябва да махна пластмасите, които покриват мястото до гнездото на шиша. За момента не ми е ясно как да ги махна тези пластмаси без да ги счупя. Не виждам щифтове или нещо подобно, което да е използвано, за да се закрепят за купето.

EDIT: Разглобихме корите и всичко около гнездото. Извадихме и самото гнездо. Оказа се, че от друсането металния ограничител в шиша се е изместил и за това шиша не може да излезе. Темата е за ключ.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook