Загуба на хидравлична течност.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 25.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 316I Compact

Загуба на хидравлична течност.

Мнение от kalin899 » 19 Фев 2019, 15:51

Здравейте колеги. Колата е е36 316i compact 1994г. Хидравличната рейка течеше та я смених с такава втора ръка. Сега тя не тече но съм пропуснал (както и техника който ми я сменя ) че и маркучите ми сълзят.
Ето снимки : Снимка теч 1 Снимка теч 2.
Търсих та търсих из авто магазини но не намарих точно такива маркучи със тези металните сглобки ( не зная точно как се наричаха ) в единият им край.
Ето и по схема кой точно маркучи ми трябват - оградени са в червено. Схема от bmwfans.info
От гр.Варна съм, можете ли да ме насочите къде да отида да намеря такива маркучи - а най лесно ще е за мен ако има такъв автосервиз който ще намери и монтира маркучите директно да не се занимавам да обикалям и да търся.
Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Загуба на хидравлична течност.

Мнение от ceco_kd » 19 Фев 2019, 19:37

За Русе от баща ми знам, че в малки трактори(тукашно предприятие) правят такива маркучи. Ходело се със старите и те ти правели по тях нови. При мен обаче теча е от края на маркучите, които са без тази металната опресовка. Стягах ги преди към щуцерите на казанчето с нови скобички и имаше ефект, но беше временен. Иначе ако си със оригиналните скобички вземи ги смени и избърши маркучите и може и да ти се размине да търсиш други такива. При мен сълзенето е незначително и си карам така повече от 5 години вече. Даже и повече....

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 6.02.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е38 3.5 V8
Мечтае да кара: 328 с колектор от 325
Детайли за колата: Без задни гърнета

Re: Загуба на хидравлична течност.

Мнение от Дидо ди » 19 Фев 2019, 20:16

в хидромаркет до мебелна палата правят всякакви маркучи :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 25.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 316I Compact

Re: Загуба на хидравлична течност.

Мнение от kalin899 » 19 Фев 2019, 22:11

ceco_kd написа:За Русе от баща ми знам, че в малки трактори(тукашно предприятие) правят такива маркучи. Ходело се със старите и те ти правели по тях нови. При мен обаче теча е от края на маркучите, които са без тази металната опресовка. Стягах ги преди към щуцерите на казанчето с нови скобички и имаше ефект, но беше временен. Иначе ако си със оригиналните скобички вземи ги смени и избърши маркучите и може и да ти се размине да търсиш други такива. При мен сълзенето е незначително и си карам така повече от 5 години вече. Даже и повече....

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk


За кои скобички по точно говориш? Тези от страната на казанчето за масло ли ?

от Дидо ди » 19 Фев 2019, 20:16

в хидромаркет до мебелна палата правят всякакви маркучи :yes:


Благодарско! Но трябва ли да ходя със старите? Че става доста ангажимент ако трябва да ми ги сваля някой техник/познат , да ги нося, да ги правят и т.н. А колата ми трябва почти всеки ден.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Загуба на хидравлична течност.

Мнение от ceco_kd » 20 Фев 2019, 0:45

kalin899 написа:
За кои скобички по точно говориш? Тези от страната на казанчето за масло ли ?


Точно за тях говорех! Но най-добре си смени и маркучите! Всъщност не скобичките са зле, а по-вярното е, че маркуча е слегнал и за това и след смяна на скобички при мен ефекта беше временен. Иначе разправията по смяната на маркучите не е голяма. Успех и със здраве колега!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 25.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 316I Compact

Re: Загуба на хидравлична течност.

Мнение от kalin899 » 22 Фев 2019, 1:01

ceco_kd написа:
kalin899 написа:
За кои скобички по точно говориш? Тези от страната на казанчето за масло ли ?


Точно за тях говорех! Но най-добре си смени и маркучите! Всъщност не скобичките са зле, а по-вярното е, че маркуча е слегнал и за това и след смяна на скобички при мен ефекта беше временен. Иначе разправията по смяната на маркучите не е голяма. Успех и със здраве колега!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk


Благодарско. Ще ми е нужен :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Загуба на хидравлична течност.

Мнение от steeN » 10 Мар 2019, 2:40

Последно като гледах оригиналните не бяха толкова скъпи...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook