Гасне по време на движение

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.11.2009
Местоположение: Сливница
Пол: Мъж
Кара: е 36
Мечтае да кара: е 36

Гасне по време на движение

Мнение от Fentzo » 16 Фев 2019, 19:50

Здравейте, от известно време имам проблем с колата- BMW E36, m43b18, 11.1995г. по VIN. Колата е оборудвана с газов инжекцион Фобос и има изминати около 180 000км от които 150 000км на газ без съществени проблеми.Винаги е поддържана своевременно. Започна скоро да гасне докато се движи. Сменени са през последните 6 месеца: бобина БОШ,кабели за свещи БРЕМИ, свещи НГК, датчик на колянов вал МАГНЕТ МАРЕЛИ, ламбда сонда БОШ, нов акумулатор БОШ, бензинова помпа също БОШ. На диагностика с TEXA показва 3 грешки: Knock sensor(row1)(MEM), Ignition circuit(cylinder unknown)(MEM), Knock limitation(MEM). Ясно ми е, че трябва да сменя детонационните датчици, но другите две грешки от къде идват? Колата забива като загрее. Ако веднага се направи опит за палене, не пали. След 20-30 минути като поизстине пали без проблем. Това се случва и на бензин, и на газ.Ще съм благодарен да споделите мнения,опит и препоръки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Гасне по време на движение

Мнение от Benord » 16 Фев 2019, 23:06

Обяснение и защо всички тези части са сменени.Кой,къде,защо.Важно е да се знае.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.11.2009
Местоположение: Сливница
Пол: Мъж
Кара: е 36
Мечтае да кара: е 36

Re: Гасне по време на движение

Мнение от Fentzo » 17 Фев 2019, 8:15

Хроногически подредени: първо смених бензиновата помпа, защото гореше бушон 17, а в последствие се оказа,че помпата окъсява. След това установих, притрисане при работа на 2200-2500об/мин. и тъй като беше време за смяна на свещите, смених и кабелите, и бобината. След това известно време работеше идеално, но започна да забива и да гасне по време на движение. Закарах я на диагностика, но нямаше никакви записани грешки. Смених ламбда сондата, защото никога не беше сменяна. Нямаше ефект. Пак диагностика, отново нямаше грешки, но продължава да забива. Смених датчик на колянов вал, пак без ефект. Диагностика с TEXA, показа описаните горе 3 грешки. Предстои смяна на детонационен датчик. За сега е това.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.11.2009
Местоположение: Сливница
Пол: Мъж
Кара: е 36
Мечтае да кара: е 36

Re: Гасне по време на движение

Мнение от Fentzo » 28 Мар 2019, 19:11

Мистерията продължава. Сменен е детонационният датчик, газовия инжекцион е изключен временно от клемите на акумулатора, т.е. работи само на бензин и продължава да гасне. В топлото време, времето до достигане на момента на гасненето е по-кратко. При последващ опит за запалване веднага не пали. Направи ми впечатление, че като сваля клемите от акумулатора и ги докосна,а след това включа на контакт за 1 минута, и след това изключа и монтирам клемите, колата пали, работи известно време и пак гасне.Остава да сменя температурния датчик, този дето е на блока, и всички датчици вече са нови и работят, проверена е на диагностика с TEXA ,докато угасне колата работи много добре - "плавно" и "мазно", без никакви прекъсвания и сътресения . След това остава единствено да сменя ЕКУ-то. Ако имате идеи, някакъв опит за споделяне,мнения, моля заповядайте.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Гасне по време на движение

Мнение от Benord » 29 Мар 2019, 3:06

Как гасне? От раз или със задъхване преди да умре.Иначе е добра идея да се пробва с друго ЕКУ.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.11.2009
Местоположение: Сливница
Пол: Мъж
Кара: е 36
Мечтае да кара: е 36

Re: Гасне по време на движение

Мнение от Fentzo » 30 Мар 2019, 9:06

Гасне от веднъж, без да тресе, без да се наблюдава недостиг на гориво или въздух.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Гасне по време на движение

Мнение от Benord » 31 Мар 2019, 0:06

Пробвайте с друг компютър,за да се разбере.Този нещо го отказва от работа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Гасне по време на движение

Мнение от mafiata_ » 03 Апр 2019, 13:51

На мен ми гаснеше при изключване от скорост и беше от датчик разпределителен вал.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.11.2009
Местоположение: Сливница
Пол: Мъж
Кара: е 36
Мечтае да кара: е 36

Re: Гасне по време на движение

Мнение от Fentzo » 04 Апр 2019, 14:50

Не става въпрос за гаснене на двигателя на неутрална. Гасне си на скорост докато се движи колата. Изведнъж спира все едно е свършило горивото, подаваш газ, а нищо не се случва.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.11.2009
Местоположение: Сливница
Пол: Мъж
Кара: е 36
Мечтае да кара: е 36

Re: Гасне по време на движение

Мнение от Fentzo » 28 Май 2019, 12:01

След направена диагностика, при която не беше открит проблем се насочвам към релетата. Мисля, че главното реле (main relay) може да прави мизерии, като загрее и да не може да бъдат установени при извършване на диагностика.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook