Скъсан болт на обтяжна ролка bmw e36 компакт

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 4.02.2019

Скъсан болт на обтяжна ролка bmw e36 компакт

Мнение от nikolaitodev » 04 Фев 2019, 22:39

Здравейте колеги, нов съм във форума. Имам един компот 1.6 102кс, днес като я запалих и ремъка взе да свири. Изгасих двигателя, вдигнах капака и ремъкът почти беше се извадил, обтяжната ролка се бе изкривила. Погледнах надолу под нея, където е долният болт, който я държи, хванах го и ми остана в ръката - не целия разбира се, така където е резбата си е вътре и са е***и и филма. Ходих в 3 сервиза, не им се занимавало, много разправия било за разпробиване дрън-дрън. Дайте някакви съвети какво да правя. Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Скъсан болт на обтяжна ролка bmw e36 компакт

Мнение от sobiss » 05 Фев 2019, 10:42

Първо с кой от двата обтяжни механизма си? С амортисьорчето или от другия модел?
http://de.bmwfans.info/parts-catalog/E3 ... r_2/#pos_3
http://de.bmwfans.info/parts-catalog/E3 ... lternator/
И кой болт всъщност се е скъсал?
Обтяжният механизъм е на конзола, която се сваля относително лесно. Сваляш конзолата, и превиш каквото е необходимо.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 4.02.2019

Re: Скъсан болт на обтяжна ролка bmw e36 компакт

Мнение от nikolaitodev » 06 Фев 2019, 11:16

Проблема е решен колега, с амортисьорчето съм. Свалих генератора, за да мога да извадя конзолата и заедно с хидравличната помпа и след това го разпробих. Временно го направих сега трябва да търся нова стойка, щото болта който сложих е по слаб, не е толкова силен и няма да издържи много. Вместо 8.4 както беше стария, сложих 4.8 по простата причина, че в близките магазини нямаше такива.

Номер 15 от схемата бе скъсаният болт

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook