Е36 318is project 2019

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Е36 318is project 2019

Мнение от Benord » 13 Фев 2019, 21:32

Преден и заден мост как седят? Проверете на стенд да не е мръднало купето.То е ясно,че нещо е разпъвано,но да не стане кофти пиниз.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 340
Регистриран на: 17.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is

Re: Е36 318is project 2019

Мнение от zzvvmm » 14 Фев 2019, 18:45

Ето какво свърших днес за около два часа.


ПРЕДИ

Изображение

СЛЕД

Изображение
Изображение

Предната пластмаса беше увиснала по обичайния начин. Не исках да правя метода с винчетата, защото седят грозно като отвориш. За това намерих ново решение със свинска опашка, което се оказа дори по-ефективно спрямо винчетата.

Изображение

Изображение

Изображение


В двата края остана по около 2 мм луфт, който е едва забележим и не смятам да се занимавам повече с него.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Е36 318is project 2019

Мнение от Hristo » 14 Фев 2019, 23:26

И моите врати са си тегави и на тройката и на петицата, ако има леко отворен джам е супер затварянето, явно на въздуха му е трудно да излиза само през жалузите отзад. Но да се отхлабват много от насрещника не е добре. Сигурно откъм пантите е пиниза, ама не ми стига компетенцията за там
Със затварянето на багажника е същото. Веднъж се заиграх да го отхлабя и на следващия дъжд установих малко мокро вътре- просто така няма хубав натиск на уплътнението, а и линията спрямо панелите на калниците не равни, а капака се качва леко нагоре. Глася го да равни хубаво и каквото стане дали ще щраква от 5 или от 15 см. пускане не е страшно толкова

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Е36 318is project 2019

Мнение от host » 15 Фев 2019, 9:28

почисти клапите в багажника

на е39 даже на колонките където ключалката заключва си има знак " I " за централната позиция на бравичката супер лесно се коригира при проблеми ;) скоро го правих на колата на тъщата, че някой така беше ги натикъл навътре към купето, че вътрешната дръжка на шофьора й се счупи палеца при опит да се слезе от колата ... смятай ... а сега с поглед се затварят ;) това не са москвичи да им се блъскат вратите (вероятно и при тях може с лекота ама никой не ги барва)

мод-а на жабката ми хареса, че е максимално щадящ , аз моята се опитах да й укрепя зъбчетата които държат тоя панел на който е ключалката към жабката с високоякостна смола от задната страна ... горе долу стана ама при тебе е топ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Е36 318is project 2019

Мнение от spirco » 15 Фев 2019, 15:25

Да добавя и аз за вратите. Има значение и какво е уплътнението. На моята е39ка сложих уплътнения от е61. Самите уплътнения са малко по - дебели и не са деформирани въобще. Заради това вратите започнаха да се затварят с повече сила. И е36 имам и при него никога вратите не са се затваряли леко. Купето е перфектно и няма проблем. Просто уплътненията оказват влияние - ако не са смачкани ще трябва повече сила. Според мен е по - добре да се затваря с малко повече сила, но да изолира по - добре.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Е36 318is project 2019

Мнение от host » 15 Фев 2019, 16:06

никакви сила , никакви уплатнения поне в моя коментар - не става дума за леко прибиране на вратата заради шумене на вятър и т.н. , говорим за брутално блъскане, усилие при отварне и т.н. което тотално неразбираемо за мен се приема за нормлано от разни хора

няма човек който да ме убеди или причина която да ми изтъкне вратата на който и да е автомобил да трябва да има трудост със затваряне или отваряне, дете без проблем също трябва да може да отвори и затвори вратата

съжалявам, че разводнявам темата на колегата, обаче такива "реглажи" на вратите водещи до блъскане чупене на дръжки и т.н. проблеми ме влудяват , а не веднъж и два пъти съм слушал какви ли не арументи ... от това че линията на врата/купе бягала и за тва я прибирали, до шум, до вода и т.н. НЕ Е ТОВА РЕШЕНИЕТО , има други причини за всички тези неща и това да си направиш вратите да се затварят със засилване/удар и да се отварят с усилие нищо не решава макар и на някой така му изглежда на пръв поглед

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 25.12.2011
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 318i

Re: Е36 318is project 2019

Мнение от raykov » 04 Ное 2019, 0:51

снимките не се виждат!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 340
Регистриран на: 17.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is

Re: Е36 318is project 2019

Мнение от zzvvmm » 06 Ное 2019, 0:47

raykov написа:снимките не се виждат!

поздравления за екипа на snimka.bg и сървърите им!

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook