Не пали след смяна на двигател м43-РЕШЕНО

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 7.10.2010
Местоположение: София.Божурище
Пол: Мъж
Кара: bmw 525tds
Мечтае да кара: bmw F10

Не пали след смяна на двигател м43-РЕШЕНО

Мнение от mladenvv » 28 Дек 2018, 0:15

Здравейте колеги и весели празници. Проблемът е следния.Наложи ми се да сменям двигател,стария беше М43Б16 97г.,новия е абсолютно същия М43Б16 97г.Ползвахме си моята инсталация.Новият двигател и инсталацията всичко си пасна като при стария,всичко е едно към едно.Сигурен съм че всичко е навързано както трябва.И тук идва проблема ,няма палене.Като въртя ключа, светват лампите на таблото но нищо не се случва.Четох за EWS модула,имам такъв.Но не би ли трябвало след като инсталацията си е моята да нямам проблеми?Все пак пробвах да го изолирам,махнах му буксата и двата най-дебели кабела ги вързах на късо.Сега върти на стартер но пак не може да запали.Може ли да ме насочите къде да търся проблема.До последно със стария двигател си палеше.Сменихме го защото ми светна лампата за маслото и като го отвориха отдолу вадиха изпочупени парчета и картера целия беше в стружки.
Благодаря ви за вниманието.
Последна промяна mladenvv на 22 Яну 2019, 21:41, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Не пали след смяна на двигател м43

Мнение от shlosera » 28 Дек 2018, 9:03

Виж дали имаш маса на дясната лапа на мотора (тази от пасажерската страна) като при 6 цилиндровите, ако имаш и не е закачена никога няма да запали.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Не пали след смяна на двигател м43

Мнение от Benord » 29 Дек 2018, 0:56

Нищо страшно не се е случило.Да не кажа ,че почти винаги е така.Сега трябва да подходите по пътя на грешките.Дюзите хвърлят ли бензин?Свещите имат ли искра?Като се натиска педала за газта дросела движи ли се.Датчиците отчитат ли нещо и така по веригите.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 7.10.2010
Местоположение: София.Божурище
Пол: Мъж
Кара: bmw 525tds
Мечтае да кара: bmw F10

Re: Не пали след смяна на двигател м43-РЕШЕНО

Мнение от mladenvv » 22 Яну 2019, 21:42

Изолираха ми софтуерно ews-а и колата вече пали.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook