Пълно пребоядисване на купе - цени, съвети, мнения?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Пълно пребоядисване на купе - цени, съвети, мнения?

Мнение от integral » 01 Дек 2018, 18:08

Става дума за пълно пребоядисване на купе и смяна на цвят, като новият цвят е Techno-violet metalik. Трябва да се боядиса напълно външно + вътрешно + двигателен отсек. По думите на майстора ще ми трябват около 3 литра - боя + лак + разредител.

Минах през 1-2 магазина за да се ориентирам в материята :mhihi: като цяло имам следните оферти:

Вариант №1 - немска боя + лак + разредител, марката мисля, че беше нещо от сорта на Шпайс енд хенке, не успях да и запомня правилното произношение :ranting: , като цената е около 380 лв./литъра

Вариант №2 - ефтинджос боя + лак + разредител от типа на Боди колор, като тук цената е практически на половината на немските или около 180 - 190 лв./литъра

Вариант №3 - микс между боя от среден ценови диапазон + висококачествен лак, като тук имало ''много варианти'', но не ми назоваха конкретен, явно защото им казах, че за момента само ''проучвам нещата'' :mhihi:

По мнение на майстора всички масово ползват евтиният вариант ако става дума за пълно боядисване, а тези с ''повече'' възможности се спирали на вариант №3.
Същото ме посъветваха и в магазина - най - добре било да се ползва въпросният вариант №3 :dunno:


Определено не търся възможно най - тънката лайсна защото така и така ще се дават пари и ще стоя без кола месец, че и повече...... не искам след 1 - 2 години да заприлича на гъз защото са ме прецакали с кофти работа/материали. Търси се ''златната среда'' :mhihi: , тоест Вариант №3

Та на въпроса - кой какво е ползвал / ползва - цени, марки, тънкости и т.н.т.......?
Ако се включат колеги които професионално се занимават с това ще бъде супер 8)
Ако някой може да предложи конкретна оферта за материали и цена може да пише и на лични за да не правим реклама тук :yes:
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Варна

Re: Пълно пребоядисване на купе - цени, съвети, мнения?

Мнение от vangelov » 26 Дек 2018, 18:15

Може би е най-добре да се започне от "майстора". Според мен това е ключовия момент и предполага разликата между ефект и дефект. Аз лично бих погледнал работата на няколко поне. В последствие те ще си носят и отговорността за работата.
Начина по който е зададен въпроса ми дава повод да смятам, че едва ли задаващия въпроса ще и върши бояджийската работа. Ако все пак това е така, аз лично бих посъветвал да се прочете съвета по-горе :).
Весели Празници!

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook