Регулатор на налягането на бензина ?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Регулатор на налягането на бензина ?

Мнение от Chapai » 10 Ное 2018, 18:02

Има ли такива за горивната рейка без отвори за вакуум та да не се чудя ще протече ли през мембраната му, от там ли е проблема...
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Регулатор на налягането на бензина ?

Мнение от Витанов » 11 Ное 2018, 1:26

И какъв е проблема?
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Регулатор на налягането на бензина ?

Мнение от Chapai » 11 Ное 2018, 14:00

Нямам забележки към колата по отношение на мощност и динамика. Не гасне, гори 8/100 смесено шофиране. От скоро е и с ГИ (втора употреба, подариха ми го) и към него нямам забележки – 10/100 разход на газ. Първият път пали безупречно. Обаче следващите са ужасни… Проблема е от преди ГИ, просто отлагах. За спорта съм се убедил, че стъпковото моторче и дебитомера работят и съм откачил ламбда сондата за да не се бърка и тя в играта. Не съм проверявал температурният датчик. От форума се насочих, че вероятно проблема е в регулатора на налягането на бензина. Тук вече става интересно: При работещ двигател вадя маркучлето за вакуума и той сух. Гася двигателя и с друго прозрачно маркучле опитвам да засмуча от накрайника но се създава добър вакуум. Както се трия по челото,при изключен двигател след около 5 минути от накрайника в прозрачният маркуч започва да протича малко бензин, след което се появяват и мехурчета явно от бензиновите пари.Вече може да се засмуква през накрайника му на воля. Дотук добре, обаче след около още 15 минути този регулатор си прибра бензина от маркуча и ме остави да си го гледам. Та затова питам, искам да си купя нещо което да не се чудя как е.
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Регулатор на налягането на бензина ?

Мнение от ildivvy » 12 Ное 2018, 0:08

В това маркучле бензин не трябва да има! Сменяй го според мен!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook