Културно и безопасно премахване на ABS?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от shlosera » 05 Ное 2018, 8:28

Някой успял ли е да направи тази интервенция с регулатор на спирачното усилие и какъв? Варианта предния кръг на спирачките да се вкарат в тройник, а задния директно в спирачната помпа отпада, това ще е равносилно на спиране с хидравлична ръчна, съответно рано или късно ще стане беля...


Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от m.dimitrov1992 » 05 Ное 2018, 10:49

Аз си махнах абс и директно с 2 тройника, колата си спира чудесно. Така или иначе пьрво спират предните колела тьй като хода на бутало пьрво минава през крьга на предните спирачки :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от shlosera » 05 Ное 2018, 12:07

m.dimitrov1992 написа:Аз си махнах абс и директно с 2 тройника, колата си спира чудесно. Така или иначе пьрво спират предните колела тьй като хода на бутало пьрво минава през крьга на предните спирачки :yes:
Не съм сигурен дали ако се наложи да скоча на спирачките в завой, няма да хване на една страна

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от ildivvy » 05 Ное 2018, 13:59

Когато си купих колата през 2007г,единия датчик на АБС-а не работеше! Тогава и самата система беше неактивна,т.е. АБС-а не работеше! След като смених датчика,всичко се активира и заработи нормално. Когато нямаше АБС-система,спирането си беше абсолютно същото като сила и прецизност! Просто в някакъв краен момент,когато колелата биха приплъзнали от спирачното усилие,системата не би го предотвратила! Мисълта ми е,не можеш ли да я 'премахнеш' по този начин? Без да бараш нищо друго...Откачи буксата на някой датчик и системата няма да работи.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от shlosera » 05 Ное 2018, 15:01

Тя системата не работи, това е причината да искам да в изхвърля. Всички датчици са читави, пробвах ги на друга кола, датчика на сервото е читав, лампата на таблото не свети, но абс няма... И взе да ми писва, има някакъв проблем, но незнам къде е и не ми се търси повече. Отделно набутах 34кова помпа, и имам идея да набутам двойно серво от алфа или 34ка пак и ще трябва да освободя място

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от michev » 05 Ное 2018, 20:30

ildivvy написа:Когато си купих колата през 2007г,единия датчик на АБС-а не работеше! Тогава и самата система беше неактивна,т.е. АБС-а не работеше! След като смених датчика,всичко се активира и заработи нормално. Когато нямаше АБС-система,спирането си беше абсолютно същото като сила и прецизност! Просто в някакъв краен момент,когато колелата биха приплъзнали от спирачното усилие,системата не би го предотвратила! Мисълта ми е,не можеш ли да я 'премахнеш' по този начин? Без да бараш нищо друго...Откачи буксата на някой датчик и системата няма да работи.

+1! От две години карам така компакта, имам и 36-ца седан с коректно работещ АБС, разлика в спирането не виждам. Не ми се е налагало да спирам критично за да се задейства АБС, но като цяло бих казал че карам спокойно и не съм имал проблеми. И двете коли са с читави гуми, напълно изправно окачване.
only rear wheel drive

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от bum_bum » 05 Ное 2018, 22:13

То простото спиране е лесно- дърпаш му релето и е чао. Доколкото разбирам се търси някаква промяна на спирачното усилие..

100 пъти сме го писали, че АБС-а не помага да се спира по-бързо. В болшинството случаи колата спира дори по-бавно с него. Но позволява да я управляваш при спиране. Аналогична маневра с блокирали колела би довела до поднасяне, завъртане или преобръщане на автомобила.

Аз лично никога не съм разбирал хората махащи го с идеята, че успяват да модулират спирачката на ръба на сцеплението по-добре от АБС-а. Да, може и не е трудно да се направи, но в напечена ситуация не се получава. Помня и един такъв карач, дето си направи дупки на сликовете още на първия завой на Серес след като извади релето, че да може да спира по-късно. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от shlosera » 05 Ное 2018, 22:51

bum_bum написа:То простото спиране е лесно- дърпаш му релето и е чао. Доколкото разбирам се търси някаква промяна на спирачното усилие..

100 пъти сме го писали, че АБС-а не помага да се спира по-бързо. В болшинството случаи колата спира дори по-бавно с него. Но позволява да я управляваш при спиране. Аналогична маневра с блокирали колела би довела до поднасяне, завъртане или преобръщане на автомобила.

Аз лично никога не съм разбирал хората махащи го с идеята, че успяват да модулират спирачката на ръба на сцеплението по-добре от АБС-а. Да, може и не е трудно да се направи, но в напечена ситуация не се получава. Помня и един такъв карач, дето си направи дупки на сликовете още на първия завой на Серес след като извади релето, че да може да спира по-късно. :mhihi:
Далеч съм от мисълта, че ще контролирам колата "на кантар" преди да блокират гумите по-добре от абс-а. Просто педала на спирачката на 36цата е мек и ме дразни, също ме дразни че тоя абс не мога да го хвана защо не работи, нямам нерви да се занимавам по-задълбочено какво му е. Миналата година по това време се прецака и за 15-16к км чак вчера се сетих, че не работи. Избягвам да изпадам в ситуации, спазвам и дистанция (щом за 16к км не съм блокирал гуми по пътищата). Главната идея беше да набутам помпа от е34 (диаметъра на буталото е като на м3), набутах помпата, но педала отново не е толкова твърд както ми се иска. Следва изхвърляне на абс. Отделно от пролетта има идея колата да се ползва само за забвление по полигони. Единствената опция за възстановяване на абс е ако се реша да набутам 4 канален. Отделно като незнам дали тая помпа изобщо включва поне на контакт (или включва както и е кеф) има вероятност да е останал въздух в нея и при случайно включване на клапаните да го избута по тръбичките... Та за сега идеята е кантар от е30 без абс за задния кръг с 34ковата помпа, ако не ме устройва отиваме на двойно серво или евентуално натягане на сегашното, ако изобщо се случи така както си мисля.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от michev » 06 Ное 2018, 0:36

А при мен липсата на АБС, е поради причината, че не мога да си намеря модул като на моята кола. Компакта ми е от последните, юли 2000 по ВИН. Изпушил ми е модула, поне така показва на диагностика. Модела, монтиран 2000 година няма нищо общо с другите Е36, колата е и с АСЦ. До момента, не мога да намеря. Четох теми, че уж се ремонтирали, ама нещо не ми се ще. За момента нямам проблеми, през доста дългият ми стаж, малко са били колите с АБС, които съм карал :D Много зависи как се кара, на Е36 седана, който карам от 2005-та, тази система ми е сработвала точно 2 пъти! Не казвам, че е лошо да я има, нека не бъда разбран погрешно.
only rear wheel drive

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от shlosera » 06 Ное 2018, 7:09

michev написа:А при мен липсата на АБС, е поради причината, че не мога да си намеря модул като на моята кола. Компакта ми е от последните, юли 2000 по ВИН. Изпушил ми е модула, поне така показва на диагностика. Модела, монтиран 2000 година няма нищо общо с другите Е36, колата е и с АСЦ. До момента, не мога да намеря. Четох теми, че уж се ремонтирали, ама нещо не ми се ще. За момента нямам проблеми, през доста дългият ми стаж, малко са били колите с АБС, които съм карал :D Много зависи как се кара, на Е36 седана, който карам от 2005-та, тази система ми е сработвала точно 2 пъти! Не казвам, че е лошо да я има, нека не бъда разбран погрешно.


Колега дали твоя абс не е точно 4 каналния който се слага на е46?

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от ildivvy » 06 Ное 2018, 9:12

По какво се различават тези 4-канални АБС-и?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от shlosera » 06 Ное 2018, 9:41

На повечето е36 от спирачнатс помпа влизат 2 тръби в абс помпата и излизат 3, 2 за предно ляво и предно дясно и едно общо за задните (след това около резервоара имаше тройник който ги разделя ляво и дясно). При 4 канален абс за задните излизат 2 отделно тръбички като за предните. Слагат се на коли с асц и дсц мисля.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от Deyan Velev » 06 Ное 2018, 10:04

Провери релето , при брат ми компакт323 ASC+T, 2000 беше точно то !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от ceco_kd » 06 Ное 2018, 10:51

И накрая проверка(замяна на модула). При мен точно там се оказа ключа за бараката.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Културно и безопасно премахване на ABS?

Мнение от bum_bum » 06 Ное 2018, 17:17

shlosera написа:...


Аз компакта също го карам без АБС, че помпата е преебана от 3 години (моята също е от модела от към 2000-та, мисля, че са като на е46) и не ми се занимава и все още нито веднъж не съм блокирал гумите, ама аз така я и карам.

Имай в предвид, ако ще караш на писта че е много важно да имаш модулация на спирачното усилие.

Т.е. много твърд или много къс ход няма да е желателен. Много хора се заблуждават, че ако педала е с къс ход и кове спирачките като го натиснеш 1 см само тая кола има кой знае какви спирачки. Така са почти всички нови масови марки май. Педала на е36 е с дълъг ход и няма такова брутално първоначално захапване и това заблуждава, че не спира много, което не е точно така. Особено пък с е46 апаратите.

Правилната и линейна модулация също е много зависима от накладките и дисковете, особено ако са вече сериозно нагрети и там за да се получи перфектно сумите няма да ти се вярват, но и внимавай с останалите неща.
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook