Музика за кола с hifi инсталация

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Музика за кола с hifi инсталация

Мнение от steeN » 16 Окт 2018, 23:09

Много са стари тия говорители от Е36. Имах достъп да си сложа HK говорители на доста прилина цена, но се отказах... така, че това за мен не е опция вече.
Не са изобщо добре, просто нямат динамика. Всичко звучи компресирано. Твърдо съм решил да са съвременни говорители.
Те не са ми болка, по-скоро усилвателя ме притесняваше, защото както казах, не ми се занимава да си развалям оригиналната инсталация и не смятам да подобрявам музикални рекорди.
Усилвател HK от Е46 звучи приемливо обаче (така или иначе вече имам HK от Е36, наистина имаше разлика докато работеше).

Като гледам HK Е46 усилвателя има изход за суб... но аз не бих очаквал чудеса... обикновенно филтрите на автомобилните усилватели са мега консервативни от това, което съм чел.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Музика за кола с hifi инсталация

Мнение от maxoyn » 17 Окт 2018, 9:26

Deyan Velev написа:А някой да се интересувал за варианти с изход за суб. Компактът при топ хи-фи има оригинален суб , който ми изпадна , но за да е пълна картинката ще ми трябва и стоков усилвател с такъв изход , ХК имат ли такъв ?
Вариант мисля че е от е39 със суб , но не знам производителят какъв е и дали има по-добър вариант.
При брат ми в компакт с индивидуал топ хи-фи (10 колони + суб и усилвател) в комбинация с бекер трафик про , резултатът е жесток... Мисля че свири по-качествено от ХК :) :driving:

Компакт дори с нормалното хифи звучи учудващо добре, дори сравнен с нови коли. При мен обаче заминаха задните, като успях да намеря втора ръка същия един и всичко беше добре, но за втория нямаше... Сложих visaton w100s и не съм доволен, преди беше много по-добре.
Ако някой може да предложи други ще е супер.
Гледах хифи-та от е92, ф10, ф30 и тн, но не намирам по колко ома са.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Музика за кола с hifi инсталация

Мнение от stony1 » 17 Окт 2018, 9:30

Deyan Velev написа:А някой да се интересувал за варианти с изход за суб. Компактът при топ хи-фи има оригинален суб , който ми изпадна , но за да е пълна картинката ще ми трябва и стоков усилвател с такъв изход , ХК имат ли такъв ?
Вариант мисля че е от е39 със суб , но не знам производителят какъв е и дали има по-добър вариант.
При брат ми в компакт с индивидуал топ хи-фи (10 колони + суб и усилвател) в комбинация с бекер трафик про , резултатът е жесток... Мисля че свири по-качествено от ХК :) :driving:

Смени Бекера с БМВ Индианаполис и резултатът ще е още по-добър.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: Музика за кола с hifi инсталация

Мнение от Deyan Velev » 17 Окт 2018, 12:46

stony1 написа:
Deyan Velev написа:А някой да се интересувал за варианти с изход за суб. Компактът при топ хи-фи има оригинален суб , който ми изпадна , но за да е пълна картинката ще ми трябва и стоков усилвател с такъв изход , ХК имат ли такъв ?
Вариант мисля че е от е39 със суб , но не знам производителят какъв е и дали има по-добър вариант.
При брат ми в компакт с индивидуал топ хи-фи (10 колони + суб и усилвател) в комбинация с бекер трафик про , резултатът е жесток... Мисля че свири по-качествено от ХК :) :driving:

Смени Бекера с БМВ Индианаполис и резултатът ще е още по-добър.

Не съм чувал индианаполис все още , аз съм бмв трафик про и бих направил бартер само за бмв индианаполис ( управлението от волана е голям +) .. Но е мега рядък

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Музика за кола с hifi инсталация

Мнение от Nukem » 17 Окт 2018, 14:10

stony1, трябва да измислим нещо за моя бекер как да го подкараме от волана, на теб разчитам. :D
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Музика за кола с hifi инсталация

Мнение от stony1 » 17 Окт 2018, 14:13

Nukem написа:stony1, трябва да измислим нещо за моя бекер как да го подкараме от волана, на теб разчитам. :D

Няма проблем, аз CD23 направих да се управлява от волна, че твоя Бекер ли ще се опъне :lol:
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Музика за кола с hifi инсталация

Мнение от steeN » 17 Окт 2018, 14:14

Вие сте прекалено големи пуристи явно. Аз съм със стар Alpine 9ка и няма драми с качеството на звука.
Държа го с изгасено осветление и пасва супер.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook