проблем с преден капак

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 399
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж

проблем с преден капак

Мнение от nazo1976 » 02 Окт 2018, 8:13

след поредица от злощастни събития предния капак падна и се затвори накриво. проблема е ,че капачката за фара беше върху въздушния филтър и сега от страната на палчето за отваряне седи отворен а от другата страна е затворен плътно. има ли начин да се освободи механизма без да се изкърти капака.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: проблем с преден капак

Мнение от shlosera » 02 Окт 2018, 8:50

Искаш да кажеш, че капака е затворен и не се отваря от ръчката в купето така ли? Ако е така вадиш бъбреците внимателно(разглобяват се на 2 части предната дето мяза на никелирана и задната с решетки на нея). Разглобяват се много внимателно без нерви и тн(може да отнеме и час) пушиш ръчкаш, пушиш ръчкаш и ако неще чупиш единия. Като ги разглобиш и свалиш между 2те ключалки има жило дърпаш и ако не са много запекли ще отвори тая пред пасажерската седалка (при късмет другата няма да е заключила при падането щом капака е под напрежение ). Ако не се отвори така почваш да псуваш и да си навираш ръката през една много тясна дупка от дясно (дясно като си пред колата) и търсиш да дръпнеш жилото и на шофьорската ключалка. Другия вариант е с много малка отвертка да освободиш палчето на механизма(шанса да го нацелиш е минимален без да имаш свален механизъм до теб, за да разбереш как действа и къде да ръчкаш, дори да имаш на мен ми отне 30 мин ръчкане). Общо взето си е до късмет тая работа, как се е затворил в какво състояние са механизмите и тн. Има и вариант да легнеш от долу и с дълга тел да търсиш жилото тва при положение че предния собственик е поизхвърлил разни пластмаси около радиатора и перката.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 399
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж

Re: проблем с преден капак

Мнение от nazo1976 » 02 Окт 2018, 9:06

shlosera написа:Искаш да кажеш, че капака е затворен и не се отваря от ръчката в купето така ли? Ако е така вадиш бъбреците внимателно(разглобяват се на 2 части предната дето мяза на никелирана и задната с решетки на нея). Разглобяват се много внимателно без нерви и тн(може да отнеме и час) пушиш ръчкаш, пушиш ръчкаш и ако неще чупиш единия. Като ги разглобиш и свалиш между 2те ключалки има жило дърпаш и ако не са много запекли ще отвори тая пред пасажерската седалка (при късмет другата няма да е заключила при падането щом капака е под напрежение ). Ако не се отвори така почваш да псуваш и да си навираш ръката през една много тясна дупка от дясно (дясно като си пред колата) и търсиш да дръпнеш жилото и на шофьорската ключалка. Другия вариант е с много малка отвертка да освободиш палчето на механизма(шанса да го нацелиш е минимален без да имаш свален механизъм до теб, за да разбереш как действа и къде да ръчкаш, дори да имаш на мен ми отне 30 мин ръчкане). Общо взето си е до късмет тая работа, как се е затворил в какво състояние са механизмите и тн. Има и вариант да легнеш от долу и с дълга тел да търсиш жилото тва при положение че предния собственик е поизхвърлил разни пластмаси около радиатора и перката.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

само тази пред пасажера е затворена другата не, от вътре не става и отпред с палчето пак не става

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: проблем с преден капак

Мнение от shlosera » 02 Окт 2018, 9:19

С дърпане на жилото межди 2те ключалки ако не става ли?

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 399
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж

Re: проблем с преден капак

Мнение от nazo1976 » 02 Окт 2018, 9:23

shlosera написа:С дърпане на жилото межди 2те ключалки ако не става ли?

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

не съм пробвал стана вчера вечерта а сега съм на работа следобеда ще пробвам мерси много за съветите

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: проблем с преден капак

Мнение от Mpower94 » 03 Окт 2018, 20:05

Един да държи жилото опънато от ръчката, а другия да натисне капака малко по здраво на долу, за да се освободи.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook