Проблем с централното

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 2.12.2014
Пол: Мъж
Кара: 318Is
Мечтае да кара: Бърза кола

Проблем с централното

Мнение от PeSh070 » 12 Авг 2018, 23:40

Здравейте колеги, не намерих тема свързана с моя проблем. Случва се следното, колата се отключва и заключва от втория път. Казаха ми да си погледна снопа с кабелите в багажника, всички бяха окей. Проверих кабели и букси във вратите пак не видях проблем. Някакви идея къде да търся проблема и дали ако почна да откачам врата по врата и стигна до проблемната, колата ще се заключи от първия път. Става на въпрос за Купе. Благодаря предварително !!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 12.08.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с централното

Мнение от vencivevi » 14 Авг 2018, 9:24

Първото за което се сещам.Пробвай на отворена врата ( първо едната после на другата) с пръст или кавото ти е удобно да натиснеш бутона за "затворена врата" и тогава отключваш и заключваш. Ако се получи от първия път значи износен бутон. Можеш да го уплътниш с допълнителна пластина.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 13.10.2015

Re: Проблем с централното

Мнение от boshkof3 » 15 Авг 2018, 10:25

Здравейте, ще използвам темата на колегата, дано няма нищо против. Та и аз имам купе ‘93-та с подобен проблем, колата се заключва винаги от втория път. Прочел съм повечето теми за проблема-машинките на ЦЗ на вратите работят, кабелите в багажника са запоени и изолирани. Интересното е, че в повечето теми се говори за бутони на колонката, които при мен няма предполагам има вътре във вратата, защото и плафоните и стъклото реагират адекватно като се отварят вратите. Стана дълго, но засега съм се насочил към багажника и въпросът ми е от ключалката на багажника по принцип активира ли се ЦЗ на вратите?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1673
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Проблем с централното

Мнение от Biogame » 15 Авг 2018, 16:30

boshkof3 написа:Здравейте, ще използвам темата на колегата, дано няма нищо против. Та и аз имам купе ‘93-та с подобен проблем, колата се заключва винаги от втория път. Прочел съм повечето теми за проблема-машинките на ЦЗ на вратите работят, кабелите в багажника са запоени и изолирани. Интересното е, че в повечето теми се говори за бутони на колонката, които при мен няма предполагам има вътре във вратата, защото и плафоните и стъклото реагират адекватно като се отварят вратите. Стана дълго, но засега съм се насочил към багажника и въпросът ми е от ключалката на багажника по принцип активира ли се ЦЗ на вратите?

При мен на купето,отключа ли багажника се отключват и вратите.
:driving: :dunno: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 19.08.2011
Кара: Coupe

Re: Проблем с централното

Мнение от Emilow » 16 Авг 2018, 3:52

boshkof3 написа:Здравейте, ще използвам темата на колегата, дано няма нищо против. Та и аз имам купе ‘93-та с подобен проблем, колата се заключва винаги от втория път. Прочел съм повечето теми за проблема-машинките на ЦЗ на вратите работят, кабелите в багажника са запоени и изолирани. Интересното е, че в повечето теми се говори за бутони на колонката, които при мен няма предполагам има вътре във вратата, защото и плафоните и стъклото реагират адекватно като се отварят вратите. Стана дълго, но засега съм се насочил към багажника и въпросът ми е от ключалката на багажника по принцип активира ли се ЦЗ на вратите?

Същия проблем и при мен...Дано се намери някой който го е решил и да сподели... :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 12.08.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с централното

Мнение от vencivevi » 16 Авг 2018, 15:10

Бутона трябва да е на колоната там където закопчава вратата огледайте хубаво и ще видите черен бутон. Ако това не действа комфорт модула зад жабката вътре има две релета те са за централното. Надявам се да съм бил полезен на някой

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 13.10.2015

Re: Проблем с централното

Мнение от boshkof3 » 17 Авг 2018, 9:04

Здравейте, прилагам снимки, но според мен бутон няма . Така като гледам няма и комфорт модул, а по скоро някаква аларма, но и като и изключа всички букси отново заключва от втория път с ключа и съответно дистанционното не работи. ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1673
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Проблем с централното

Мнение от Biogame » 17 Авг 2018, 17:03

Със същата аларма съм,Serpi star се казва,но при мен си има и комфорт модул.
Отпред на сирената трябва да имаш ключалка,но тя е да спираш и пускаш звука.
Обаче защо ти заключва ,отключва от втория път не знам.
:driving: :dunno: :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 13.10.2015

Re: Проблем с централното

Мнение от boshkof3 » 17 Авг 2018, 20:24

Всъщност на третото разглабяне открих и модул Изображение Ще търся работещ за проба, а през това време някой, ако подскаже как да замеря този ще съм му изключително благодарен. Прочетох една тема с много подробно описание, но ставаше дума за друг тип модул.
Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 19.08.2011
Кара: Coupe

Re: Проблем с централното

Мнение от Emilow » 18 Авг 2018, 0:25

На по-старите купета няма такъв бутон. Вътре в ключалката има някакво микро ключе... Явно никой няма отговор за въпросното заключване от втория път...

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 12.08.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с централното

Мнение от vencivevi » 18 Авг 2018, 8:18

Явно въпросния бутон е вътре във вратата. Разглабяне и кое какво е е описано тук- https://www.pelicanparts.com/bmw/techar ... -Doors.htm. На 5та снимка ясно се вижда джаджата за заключване.
Друг колега споменава и за това че бутона на предния капак му е правил този номер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: Проблем с централното

Мнение от valeto » 22 Окт 2018, 6:15

Колеги и аз имах същия проблем от втория път се заключваше,оказаха се кабели под мокета на шофьорското място.Там се обединяват маси на различни неща в едни черни клемореди.От намокряне всичко беше зеленясало,съответно не сработваше.Изрязват се от въпросния клеморед,обединяват се и се запояват.Лесно става и за минути. Махате пластмасата върху прага,повдигате мокета и ще ги видите.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 13.10.2015

Re: Проблем с централното

Мнение от boshkof3 » 24 Ное 2018, 23:29

valeto написа:Колеги и аз имах същия проблем от втория път се заключваше,оказаха се кабели под мокета на шофьорското място.Там се обединяват маси на различни неща в едни черни клемореди.От намокряне всичко беше зеленясало,съответно не сработваше.Изрязват се от въпросния клеморед,обединяват се и се запояват.Лесно става и за минути. Махате пластмасата върху прага,повдигате мокета и ще ги видите.

Колега, ако наминаваш към Търново имаш каса бира от мен!!
Да обобщим:
-кабели в багажника запоени и проверени
-машинки на врати и багажник проверени
-комфорт модул сменян за проба
-микроключета в бравите проверени
-кабели между вратите и купето проверени
- и накрая
Изображение
От друга тема бях чел за тези клеми, но първия път не открих кабелите. След като не остана друг вариант подходих по-сериозно . При мен се наложи да смъкна седалката, но на фона на другите упражнения е лесна работа. Кабелчето се беше скъсало-запояване и за първи път от доста време колата се заключва от раз, което идва в подходящ момент защото от постоянното заключване по два пъти си замина патрона, но това е друга тема

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: Проблем с централното

Мнение от valeto » 25 Ное 2018, 9:04

Ехеее,цяла каса :),ще имам за цяла година с мойто пиене... Радвам се че съм бил полезен колега !!! Супер дразнещо беше и за мен почти година да щракам по два пъти и най вече “майстори” да вдигат рамене.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 13.10.2015

Re: Проблем с централното

Мнение от boshkof3 » 25 Ное 2018, 21:49

valeto написа:Ехеее,цяла каса :),ще имам за цяла година с мойто пиене... Радвам се че съм бил полезен колега !!! Супер дразнещо беше и за мен почти година да щракам по два пъти и най вече “майстори” да вдигат рамене.

Склонен съм да ти я пратя и до адрес Благодаря още веднъж

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook