Шифтър от з3м на ЗФ кутия

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 328ца
Мечтае да кара: 320ка

Шифтър от з3м на ЗФ кутия

Мнение от ЦецоДоктора » 16 Юли 2018, 10:52

Въпроса ми е следния, колата е 328ца и след монтаж на з3м шифтър подпира в кардана при определени движения. Например по рязко включване от 1ва на 2ра или при всякакво включване на 5та скорост. Шифтъра е огънат както е огънат заводския шифтър. Евентуално дали има още нещо, което да се сменя по лостовата система за да не се получава това опиране? Четох из чуждестранни форуми ,че е плъг & плей , но доста хора също се оплакват от подобно нещо без отговор на проблема. Та, на въпроса, някой нещо да знае повече :mhihi: :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Шифтър от з3м на ЗФ кутия

Мнение от TheDriver » 16 Юли 2018, 11:24

Знам че звъчи глупаво, но....Сигурен ли си че свързващият лост/тръба е сложен от правилната страна?

И на стандартен лост ако го обърнеш опира в кардана.

Тази част която свързва лоста с избирача на скоростната кутия.


Ако си монтирал новия лост отгоре през купето едва ли си обърнал нещо, но ако си свалял всичко отдолу има шанс да си го сложил на обратно. Аз съм го правил, нищо че съм го свалял 160 пъти :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 328ца
Мечтае да кара: 320ка

Re: Шифтър от з3м на ЗФ кутия

Мнение от ЦецоДоктора » 16 Юли 2018, 11:26

Почти съм сигурен, понеже като го обърна на обратно на свободна идва мега много на долу , почти подпира в барчето :D А в това си положение стои нормално.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Шифтър от з3м на ЗФ кутия

Мнение от host » 16 Юли 2018, 11:33

спокойно ;) тоя мач е игран отдавна и всичко го има в нета, не си потърсил внимателно

понеже "рамото" под ябълката вече идва екстремно дълго за стандартния монтаж на лоста в е36 ... отиваш при който и да е стругар и му казваш да ти направи това >
Изображение

най-лесно е да вземеш гредичка от някоя 20ка (гредичката в която се поставя пластмасовата втулка и лоста е еднаква на всички бензинови е36) и да му кажеш , че искаш пластмасовата втулка така да стои отгоре... и си готов ;)

https://www.r3vlimited.com/board/showth ... p?t=276488 разгледай тука

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 328ца
Мечтае да кара: 320ка

Re: Шифтър от з3м на ЗФ кутия

Мнение от ЦецоДоктора » 17 Юли 2018, 22:56

Че тея пичовете без такива подложки дето си карат и не им подпира кви ли магии са правили :dunno: Бях чел за някои от тях, които огъват късия лост ама нещо звучи не на място, а тва с подложката на лагера ще вземе да стане до тавана лоста :ok: Ще си карам без шифтър за сега явно :bchug:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook