Bmw e36 не пали

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 29.09.2012
Пол: Мъж

Bmw e36 не пали

Мнение от valyo_93 » 09 Юли 2018, 16:21

Има контакт но не завърта изобщо мисля че клемореда ми отказа отворих му капаците но не знам кои жици да окъся да пробвам дали ще запаля може ли да ми кажете

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 29.09.2012
Пол: Мъж

Re: Bmw e36 не пали

Мнение от valyo_93 » 09 Юли 2018, 23:32

При бутане я запалих покарах малко и сега от време на време взе да пали но не всеки път от какво може да е това може ли да е стартера,как да разбера дали не е от клемореда като завърта да паля се чува едно много леко пукане и толкова никакъв опит да запали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: Bmw e36 не пали

Мнение от h0r4ex » 10 Юли 2018, 8:22

Чува ли се стартера да върти ? Ако не се чува значи е стартера.
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Bmw e36 не пали

Мнение от Vasko_G » 10 Юли 2018, 9:03

Mоята каляска от време на време го прави този номер - давам контакт, лампите на таблото светват и като завъртя нищо не се случва, пълна тишина. Не може да пали на бутане, защото е автоматик. Проблемът го решавам като откачам буксите на акумулатора, почиствам ги и им мацвам малко грес. Преди няколко години ме подведе един майстор, който работил "само беемвета", вика - това е от стартера, каза едни пари за ремонт, после ми ги качи, "щото стартер с АСК се свалял по-трудно", мина месец и каляската взе да върти същите номера. Така че, не е задължително да е стартер и да се набиват едни грешни пари. Аз имам някакви съмнения, че тези номера идват от имобилайзера, поне при мен, но тъй като за сега съм му хванал цаката, пък и прави този номер най-много веднъж в месеца, смятам да не се занимавам.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 29.09.2012
Пол: Мъж

Re: Bmw e36 не пали

Мнение от valyo_93 » 10 Юли 2018, 10:19

Не се чува стартера пълна тишина,пробвах с клемата при мен не става.Как се сваля стартера търсих такава тема но няма трябва ли да се свалят колекторите защото е май под тях,двигателя е м43б16

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.04.2014

Re: Bmw e36 не пали

Мнение от pepi_laki » 08 Авг 2018, 19:58

Здравейте колеги :)

Понеже доста се рових с подобен поблем и не намерих нищо подобно, реших да споделя и моя опит, дано на някой да му бъде от полза.
При мен се случи следното: Измих си колата и тръгнах да паля. Да ама не! При завъртане на контактния ключ е чуваше само цък от стартера. Така 3 пъти. На четвъртия вече нямаше никой. Лампите на уредите светеха. Извиках един майстор с комп да ми направи компютърна диагностика, понеже и на дърпане не палеше. Оказа се, че дава грешка в ключа. Платих си 30 лв. и на другия ден се обадих на друг майстор, който се занимава с ключове и имобилайзери на БМВ ( в Пловдив зад сервиз Ауто Гили). Човека ме попита дали върти стартера. Казах му че не, а той съответно да сваля EWS модула и да отида при него. За 40 минути ми настрои ключа и модула. Поставих модула и колата запали веднага.

Оказа се че целия проблем е дошъл от слаб акумулатор. От там колата спира да разпознава ключа.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook