Проблем с БМВ 318ti compact 1996

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.06.2018

Проблем с БМВ 318ti compact 1996

Мнение от rebertovr » 27 Юни 2018, 16:26

Здравейте , имам БМВ 318ti 1996 compact на метан и бензин , миналата година му шлайфаха главата , смених радиатора , защото извърляше водата.След това всичко беше нромално.От известно време почна да прекъсва на бензин и ми казаха , че трябвало нов дебитомер.На метан си върви , но от седмица гледам , че както беше паркирана и отдолу под капака имаше локва вода.Тече около резервоара , където се налива вода.Като я запаля също почва да сълзи.Каква може да е според вас причината ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Проблем с БМВ 318ti compact 1996

Мнение от Benord » 27 Юни 2018, 19:49

Причините са страшно много.Обвързвате системи и проблеми,които нямат нищо общо.Огледайте по- добре и по-задълбочено.В смисъл точно откъде сълзи.Вижте капката откъде тръгва.От капака ,от съединение ,от радиатора или другаде по мотора.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Проблем с БМВ 318ti compact 1996

Мнение от ceco_kd » 28 Юни 2018, 7:09

А това прекъсване дали случайно не може да е от дюзи, тъй като караш на алтернативно гориво? Просто ти подхвърлям идея. Как разбрахте, че е точно за нов дебитомер? А за теча, колегата преди мен ти е казал какво да видиш. Успех и със здраве!
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.06.2018

Re: Проблем с БМВ 318ti compact 1996

Мнение от rebertovr » 28 Юни 2018, 8:22

Добре ще огледам пак откъде тече.А само да попитам какви са тези дюзи , тя нали е на бензин , доколкото знам дизелите имат дюзи ? :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: Проблем с БМВ 318ti compact 1996

Мнение от ///Mechov » 28 Юни 2018, 15:33

rebertovr написа:Добре ще огледам пак откъде тече.А само да попитам какви са тези дюзи , тя нали е на бензин , доколкото знам дизелите имат дюзи ? :D

Това са ти инжекторите дето ти впръскват бензина . За теча ако е от радиатора , погледни в полезни имаше тема за ремонт на воден радиатор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Проблем с БМВ 318ti compact 1996

Мнение от ceco_kd » 28 Юни 2018, 19:47

Подхвърлих ти го като идея това с бензиновите дюзи понеже при мен се е случвало както и в момента като е студена на бензин в началото попрекъсва на определен интервал. Свалят се бензиновите дюзи(инжектори) носиш ги на ултразвук и готово, ако е от тях обаче. Пак да попитам как определихте, че дебитомера е за смяна. Ритмично ли ти е прекъсването на бензин?
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.06.2018

Re: Проблем с БМВ 318ti compact 1996

Мнение от rebertovr » 10 Юли 2018, 11:36

Здравейте пак , значи теча бил от капачката на казанчето , имало и въздух това е оправено.Дебитомера уж бил здрав , защото без него не работела добре.Смениха дросела и там колектора и сега на високи обороти се реже , обаче на ниски гасне , прекъсва и отпред мирише на бензин . Мислят да свалят дюзите да ги чистят и да гледат кабелите и ламбда сондата.Не знам какво е вече , а иначе прекъсването не мога да кажа дали е ритмично , пали все от втория третия път и гасне . На метана работи добре уж.Обаче да кажа , че от 10 години е карана само на метан и на бензин не е , ако това има значение ? Благодаря предварително на всички Ви за съдействието.Пиша със закъснение , обаче вече 3та седмица е в сервиза колата и няма отговор :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Проблем с БМВ 318ti compact 1996

Мнение от ildivvy » 11 Юли 2018, 7:58

След 10г работа само на метан,бензиновата система ще иска много сериозна профилактика! Най-малко почистване на дюзи,нов филтър,проверка на бенз.помпа,регулатора на налягане и т.н.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook