Провисване на черен таван

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Провисване на черен таван

Мнение от mafiata_ » 10 Май 2018, 0:04

Колеги започнал е да ми провисва тавана в ъглите до сенниците :(
Ще ми се някак да го огранича щото все пак си е оригинален черен таван и не ми се ще да го претапицирам с някакъв гаден плат.
Някакви идей :dunno: :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Провисване на черен таван

Мнение от Benord » 10 Май 2018, 11:40

Тръгнал ли е да пада, колега ще падне целия. Дунапренът между плата и основата е започнал да се разпада и този процес няма спиране.
И защо,да е някакъв гаден плат за претапициране. Има страхотни предложения на много добро качество.Можеш и сам,може и при тапицер,а може и цял оригинален таван.Изборът си е твой.
Най-хубавото е,че оттук нататък ще е по твой вкус,а не каквото са ти сложили.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Провисване на черен таван

Мнение от mafiata_ » 10 Май 2018, 11:58

Цял и оригинален ще бъде като моя на 20± години
Ако го претапицирам трябва и колонките да се претапицират също и те с новия плат а сенниците може да стоят неестественно после.
Единственното което ми идва на идея е с някаква спринцовка и някакво по- гъсто лепило да го огранича малко но какво да е лепилото. Какво се използва за претапициране и да не попие в плата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Провисване на черен таван

Мнение от steeN » 10 Май 2018, 12:17

И аз го имам този проблем. След 3-4 години седене на слънце и провисна. И според мен само с претапициране...
Трудното е да се изкара тавана от колата, един пък като е вън като гледам по форумите не е трудно да се претапицира понеже е една голяма плоска повърхност.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Провисване на черен таван

Мнение от goppe » 10 Май 2018, 12:27

Чел съм доста, защото и с предишната кола го играх това с "направи си сам" с лепилото. Няма спасение колега, със залепване не става, само с претапициране. На БМВто сега тръгна да се разлепва плата на една от задните колони. Аз също съм с черен таван, който през годините има някакво макар и незабележимо изсветляване и за една колона не ми се претапицира целия иначе перфектен таван, а ако претапицирам тази колона само с черен плат ще се откроява на фона на останолото черно. И понеже се сваля лесно, реших на тапицер да я занеса с условието да опитат да я залепят. На едното място директно ми отказаха, защото казаха, че ще падне. На другото ми го направиха без пари, защото отново казаха, че едва ли ще издържи много. Е познаха и двамата. :mhihi:

Така че с лепене не е вариант, мисли други ако искаш да стане добре

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Провисване на черен таван

Мнение от steeN » 10 Май 2018, 12:31

Сега ако кажете и как се свалят колонките без да се чупят... май това е най-неприятното.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Провисване на черен таван

Мнение от mafiata_ » 10 Май 2018, 14:48

Добре а какво лепило се използва все пак

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: Провисване на черен таван

Мнение от RageBg » 10 Май 2018, 15:02

Изображение
С такова си го лепих сам тавана , като го свалих и го претапицирах с помощта на едно приятелче, вече година и половина не е мръднал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Провисване на черен таван

Мнение от mafiata_ » 10 Май 2018, 18:21

:yes: добре мерси
Ще видя да попрочета някъде по темите как стават нещата с донапрена отдолу и така, че не ми е ясно как ще се залепи първо той ли и после плата и така

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Провисване на черен таван

Мнение от shlosera » 10 Май 2018, 20:02

Плата е с дунапрен отдолу. Дунапрена прогаря от годините и почва да се рони и след това плата висва. Относно колонките свалят се отвратително. С леко дърпане клатене и каквото още се сетите, абе на късмет в повечето случай.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Провисване на черен таван

Мнение от ildivvy » 10 Май 2018, 20:29

Колонките са си трудни за сваляне без поражения! След това пак има варианти,но ... Избираш си хубав плат за тавани с цвят по твой вкус и действаш! Ако нямаш доверие на себе си,че ще го направиш добре,даваш го на тапицер! Има си някои тънки моменти и първия път е по-трудно! Моя е направен преди поне 4 години,лятото е на откритото слънце,когато съм с нея на работа и за сега няма проблеми! Прочети темите по въпроса,има и в полезни!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Провисване на черен таван

Мнение от maxoyn » 10 Май 2018, 20:57

ildivvy, виждам имаш шибидах.. Не си сменил неговия плат, намерил си същия или го свали за да стане всичко еднакво?

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Провисване на черен таван

Мнение от ildivvy » 11 Май 2018, 7:43

На шибидаха нямам плат! Има залепена кожа с цвета на тавана,която обаче не покрива цялата площ :banghead: ! Така купих колата! Мисля,че трябва да има и някаква кора,но аз нямам! Когато свалих тавана,за да го тапицирам,мислех,че ще намеря щората някъде отдоло/назад,но уви,нямаше такава! Мислех да го облепя и него с плата,който купх за тавана,но в крайна сметка ми се видя доста сложно и неудобно и го оставих така,за съжаление! По-скоро бих купил пак кожа,с която да го покрия целия,ако реша да го правя!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Провисване на черен таван

Мнение от Драгослав » 11 Май 2018, 8:21

Колега ако ще се пробваш сам да си претапицираш тавана виж този продукт на 3M Spray Super 77. Аз съм си претапицирвал задните колонки и става хубаво и здраво. Но за цял таван аз бих потърси тапицер,че не бих искал да се уча на моя таван :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Провисване на черен таван

Мнение от steeN » 11 Май 2018, 22:06

ildivvy написа:На шибидаха нямам плат! Има залепена кожа с цвета на тавана,която обаче не покрива цялата площ :banghead: ! Така купих колата! Мисля,че трябва да има и някаква кора,но аз нямам! Когато свалих тавана,за да го тапицирам,мислех,че ще намеря щората някъде отдоло/назад,но уви,нямаше такава! Мислех да го облепя и него с плата,който купх за тавана,но в крайна сметка ми се видя доста сложно и неудобно и го оставих така,за съжаление! По-скоро бих купил пак кожа,с която да го покрия целия,ако реша да го правя!


Паднал ти е плата значи. Трябва да има същия като този на тавана.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook