м50б20 - шум в мотора + видео

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

м50б20 - шум в мотора + видео

Мнение от mambata_943 » 18 Апр 2018, 22:17

Онзи ден покарах малко по агресивно и след 5 минутки отбих за да говоря по телефона и дочух,че вече карам нещо като дизел,а преди това никога не е издавала такива звуци, а не е като да не съм я тормозил. Помислих си,че маслото е загряло и чукат повдигачите, охладих я - пак чукаше, оставих я един час - същата работа. Майстора ми мисли,че са повдигачите и сменихме маслото като първа стъпка (Репсол 10/40) за да видим дали ще има някаква разлика, но няма, пак чука. Казаха ми да я покарам малко,че можело повдигачите да не спрат да чукат веднага и я изкарах малко извънградско, но пак си чука. И според вас ли са повдигачи или нещо друго ?

Доколкото разбрах, се сменят всичките повдигачи,защото не може да се разбере кои точно чукат ? Ако са те, какво друго покрай тях се сменя? Горе долу какви цени да очаквам за части и какви марки да избирам ? Чудех се дали да не взема направо оборудвана глава и да качвам нея, или да купя втора употреба повдигачи, но не е никаква гаранция какви ще са те като състояние.. От друга страна пък гледах из нета цени за всички повдигачи и ще стъпят на около 700 лв, само те,а по тоя кош съм хвърлил 7300лв (пиша си ги) и вече започна да ми писва.. Като цяло още нищо не съм решил, дори не знаем и дали са повдигачи или е нещо друго, но колата ще я отварят чак другата седмица и затова пиша от сега за да събера някакви мнения...

Ето го и видеото. Колата тук е напълно студена, в движение, след като загрее, ми се струва, че почва да чука 3 пъти повече... :dunno:

https://www.youtube.com/watch?v=oEp07Fd ... e=youtu.be

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

Re: м50б20 - шум в мотора + видео

Мнение от eXed0 » 18 Апр 2018, 23:20

Не е от повдигачи, повярвай ми. Минах по този път и само напразно си дадох парите за повдигачи. Това са хидравлични повдигачи, а не като на М40 например да имат някакъв ресурс и да трябва да ги сменяш. Това е мое лично мнение, нека по-компетентните колеги да ме поправят ако греша. А като слушам клипа, според мен нищо и няма, може да ти се причува от газовите инжектори, понеже са доста по-шумни от бензиновите. Друг вариант на ум ми идва само да си превъртял биелен лагер и затова да чука.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: м50б20 - шум в мотора + видео

Мнение от shlosera » 19 Апр 2018, 6:56

Клипа на газ ли е сниман? Газовите инжектори като ги гледам са валтек, а те са по-шумни, ако са за рециклиране, но ако е сниман на бензин според мен са повдигачи. Виж дали при работа на бензин шума е същия. Докато работи колата отвори и капачката за маслото, ако шума се усили и духа от нея най-вероятно са повдигачи.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: м50б20 - шум в мотора + видео

Мнение от mambata_943 » 19 Апр 2018, 9:18

eXed0 написа:Не е от повдигачи, повярвай ми. Минах по този път и само напразно си дадох парите за повдигачи. Това са хидравлични повдигачи, а не като на М40 например да имат някакъв ресурс и да трябва да ги сменяш. Това е мое лично мнение, нека по-компетентните колеги да ме поправят ако греша. А като слушам клипа, според мен нищо и няма, може да ти се причува от газовите инжектори, понеже са доста по-шумни от бензиновите. Друг вариант на ум ми идва само да си превъртял биелен лагер и затова да чука.


На бензин е сниман клипа, на студен мотор, в движение звука е по силен

shlosera написа:Клипа на газ ли е сниман? Газовите инжектори като ги гледам са валтек, а те са по-шумни, ако са за рециклиране, но ако е сниман на бензин според мен са повдигачи. Виж дали при работа на бензин шума е същия. Докато работи колата отвори и капачката за маслото, ако шума се усили и духа от нея най-вероятно са повдигачи.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk


После след работа ще отворя капачката и ще проверя. Газовите инжектори са рециклирани и не са много шумни като цяло. Клипа е на бензин.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: м50б20 - шум в мотора + видео

Мнение от The Heartlistener » 19 Апр 2018, 10:06

Преди да прибързваш с кофти изводи - свали пистовия ремък и запали без него да видиш ще остане ли чукането. Имах такъв случай на М50 с обтегача и обтяжната ролка. Предаваше по целия мотор.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: м50б20 - шум в мотора + видео

Мнение от mambata_943 » 19 Апр 2018, 14:43

The Heartlistener написа:Преди да прибързваш с кофти изводи - свали пистовия ремък и запали без него да видиш ще остане ли чукането. Имах такъв случай на М50 с обтегача и обтяжната ролка. Предаваше по целия мотор.



Благодаря ти! Това ще им е първата работа на момчетата щом стъпи в сервиза.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: м50б20 - шум в мотора + видео

Мнение от mambata_943 » 23 Апр 2018, 19:18

Днес момчетата са отворили мотора и са установили,че не достига масло до повдигачите, но не им остана време да се занимават още с нея. Мисля си,че ще е маслената помпа. Утре ще свалят картера и ще я гледат. Ако се окаже от нея, само тя ли ще се сменя или и повдигачите ще са заминали ? Също така, утре маслото ще го точат така или иначе и какво да го правя, да го наливат ли пак същото ( на около 100км е след смяна) или пак да слагам ново ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: м50б20 - шум в мотора + видео

Мнение от BiTurbo » 27 Апр 2018, 16:54

Ако се установи, че е помпа така и така е отворен мотора, пуснете и едни беилни лагери, най-вероятно и те са заминали. А има вероятност и от тях да идва проблема с налягането на маслото, хубаво ще е преди това да се премери вала, дали е износен извън предписанията, ако да първо трябва шлайф и после биелните лагери на ремонтен размер + основни лагери . Маслото, ако е събрано кадърно (в чист съд и няма бклуци) може през една фина цедка да се сипе обратно.

Маслената помпа имаше някъде един регулатор на налягането, номер 6 от схемата, може да го видите или направо да го смените:
http://bmwfans.info/parts-catalog/E36-Sedan/Europe/320i-M50/L-M/feb1994/browse/engine/lubrication_system_oil_pump_with_drive/#pos_6

Както се вижда частите маслената помпа могат да се поръчват почти всички поотделно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: м50б20 - шум в мотора + видео

Мнение от bum_bum » 27 Апр 2018, 19:23

eXed0 написа:Не е от повдигачи, повярвай ми. Минах по този път и само напразно си дадох парите за повдигачи. Това са хидравлични повдигачи, а не като на М40 например да имат някакъв ресурс и да трябва да ги сменяш.


Хидравличните също си имат ресурс и се сменят с касетите ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: м50б20 - шум в мотора + видео

Мнение от mambata_943 » 29 Апр 2018, 20:15

BiTurbo написа:Ако се установи, че е помпа така и така е отворен мотора, пуснете и едни беилни лагери, най-вероятно и те са заминали. А има вероятност и от тях да идва проблема с налягането на маслото, хубаво ще е преди това да се премери вала, дали е износен извън предписанията, ако да първо трябва шлайф и после биелните лагери на ремонтен размер + основни лагери . Маслото, ако е събрано кадърно (в чист съд и няма бклуци) може през една фина цедка да се сипе обратно.

Маслената помпа имаше някъде един регулатор на налягането, номер 6 от схемата, може да го видите или направо да го смените:
http://bmwfans.info/parts-catalog/E36-Sedan/Europe/320i-M50/L-M/feb1994/browse/engine/lubrication_system_oil_pump_with_drive/#pos_6

Както се вижда частите маслената помпа могат да се поръчват почти всички поотделно.


Обадиха ми се и ми казаха,че не било от помпата, защото хвърляла масло по обтегача, а и не свети лампата за масло по таблото :dunno:
Аз не разбирам и не знам дали това е достатъчно за да се прави заключение,че не е от помпата ?
За другите неща,които си ми написал ще ги уведомя утре!
Благодаря :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: м50б20 - шум в мотора + видео

Мнение от mambata_943 » 25 Май 2018, 19:01

Привет, момци :wave: Майстора ми си счупи крака и затова нямаше кой да довърши колата, а аз не исках някой друг да бара по нея, но накрая се наложи, защото моя човек ще е на работа след около 3 месеца :kuku: Взех колата току що и се оказа от маслената помпа, явно е работила, но не е имала достатъчно налягане за да стигне маслото до повдигачите, не знам и не ми и пука вече. Бяха свалили първо главата, после пък направо извадиха мотора от коша - сигурно за да свалят картера по лесно ли, не знам и аз. Човека не искаше да слага мотора, докато не е сигурен,че ще е от помпата и ей сега ми обяснява как с някаква голяма бормашина (показа ми я :mhihi: ) са въртели мотора за да видят дали ще стигне маслото до повдигачите, харесало му как работи "новата" маслена помпа, сменили са гарнитурата на главата и айде мотора в коша. Сега мотора си работи без шумове. Цялата работа със всичко ми излезе 640 лева, не знам - много ли са, малко ли са ? Вие споделете мнение :bchug:

Благодаря на всички, които се включиха в темата :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: м50б20 - шум в мотора + видео

Мнение от ceco_kd » 26 Май 2018, 8:30

Ми честито! Малко кофти, ама добре че майстора ти си е счупил крака. Така, че имайки това в предвид, че не беше според него от помпата, можеше ако беше той продължил да я прави и повече пари да ти излезе ремонта
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: м50б20 - шум в мотора + видео

Мнение от mambata_943 » 26 Май 2018, 17:47

ceco_kd написа:Ми честито! Малко кофти, ама добре че майстора ти си е счупил крака. Така, че имайки това в предвид, че не беше според него от помпата, можеше ако беше той продължил да я прави и повече пари да ти излезе ремонта


Ами не мога да кажа, защото те не я бяха разглобили дотам,че да си правят 100%-тови изводи, но да, според тях не беше помпата в началото.
Явно нещо е станало с нея и не е можела да работи на 100% и затова маслото да не е стигало до повдигачите. Как да е, важното е,че колата не е в сервиза :idea:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook