Къде да търся проблема? ABS не се задейства..

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Къде да търся проблема? ABS не се задейства..

Мнение от mafiata_ » 12 Апр 2018, 20:54

Колеги къде да търся проблема според мен не е от датчиците проблема защото не свети (!) в повечето случай се задейства но имам чуството че не е баш както трябва. А днеска например при сух асвалт и хубави гуми на 1г 225/45 17ки при рязко спиране направо повлече някъде около 2-3метра при скорост около 50-60км и ABS изобщо не се задейства.
Дисковете са си стандартните за е36 преди около 10 дена ревизирах спирачните апарати с ремонтен комплект, че ми задържа единя апарат та общо взето са си добре и са раздвижени. И преди и след ревизирането го прави това блокиране та изкл. варианта да е от тях.
В блиско бъдеще мисля да минавам отпред на спирачки от 330ка но с тва блокиране :D не знам дали ще има някакво подобрение
Общо взето къде да търся проблема?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Два умрели форда и 28ца
Мечтае да кара: Танк
Детайли за колата: Е36 328 97'
2.93 LSD
М20 маховик на 5.8кг
M50 Intake
S52 USDM Cams 10.2 lift 252in244ex
Плетени изпускатели
Romraider self tuned
14.0 1/4 mile

Re: Къде да търся проблема? ABS не се задейства..

Мнение от FuRoRR » 12 Апр 2018, 22:26

Закача се колата с INPA, преглеждат се стойностите на ABS датчиците на четирите колела и останалите елементи и се чете за грешки. Вариантите са много и без диагностика дори и хвърлянето на боб е безмисено.Случвало ми се е при неправилно работещ датчик да прави такива магии , но е напълно вероятно да е сдала багажа ABS помпата или мозъка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Къде да търся проблема? ABS не се задейства..

Мнение от mafiata_ » 12 Апр 2018, 23:42

Добре а някакви други симптомии за заминала АБС помпа,? В смисъл чета тук някакви теми ама за симптомии никой нищо не е писал

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Два умрели форда и 28ца
Мечтае да кара: Танк
Детайли за колата: Е36 328 97'
2.93 LSD
М20 маховик на 5.8кг
M50 Intake
S52 USDM Cams 10.2 lift 252in244ex
Плетени изпускатели
Romraider self tuned
14.0 1/4 mile

Re: Къде да търся проблема? ABS не се задейства..

Мнение от FuRoRR » 13 Апр 2018, 8:06

Ще се пробвам да се повторя. Срещу двадесет български лева в един сайт за продажба на разни работи продават KKL кабели работещи на всичко де-що е Виндовс. Също срещу двадесет български лева съществуват доста хора които да турят едната кръгла букса в другата и да изтестват всички компоненти по ABS системата на колата.Много по лесно е да цъкнеш едно копче на клавиаурата и да чуеш кликане в клапана на съответното колело. В днешно време за жалост не съществува способ за диагностициране на агрегати с помощта на инструменти наподобяващи чук, пробник или щанга. Всичко става по един комуникационен кабел. Без диагностика съществуват десетки опции за повреда по системата обясняваща твоя проблем.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 19.12.2010

Re: Къде да търся проблема? ABS не се задейства..

Мнение от jouzimouzi » 16 Апр 2018, 11:18

Много е вероятно да е от помпата.Аз имах същия проблем и се оказа ,че платката има две студени споики.
Симптомите ми бяха-спираш рязко и абс-а не се задеиства.Лампата не ми е светила.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook