Въпроси относно нови летни гуми

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Въпроси относно нови летни гуми

Мнение от Vanqu1sh » 14 Апр 2018, 12:29

FuRoRR написа:
Vanqu1sh написа:Дано не е чувал за Nankang. :mhihi:

Тука лично ме засегна колега :mhihi: тва е комплекта гуми задържал се най-дълго и безпроблемно на преден мост на моя кола. Супер здрави бордове, добра на сухо и приемлива на мокро. Единствения им проблем беше че се обуваха трудно и бяха шумнички. Сума дупки обрах с тях и до момента в който не отидоха при шпера бяха прави на конец без грам балон.
По темата съм с един глас за ъпгрейд към 16ки заради еднаквата цена (в някой случаи по-ниска) и всички останали предимства.Ако трябва да са 15ки бих взел фулда или Toyo.

Може и да си прав, но съм се нагледал на китайски стоки с лошо качество и ги избягвам. На брат ми колата я купихме с нови китайски гуми и като цяло съм съгласен с казаното от теб. Държат добре на сухо и на мокро, но са много шумни и тежки и мисля да ги махаме.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Въпроси относно нови летни гуми

Мнение от host » 14 Апр 2018, 12:55

Отново, кой модел колега? Че вече сумати китайски марки, а и не само доставят гумите си от заводи в Китай.

Баща ми така му продадоха kumho, уж да не купел китайски... После като му казах, че са пак от китайски завод не вярва докато не прочете на гумата Made in China - иначе топ параметри и за шум, и за аквапланинг и шум.

Иначе и аз ползвам китайчета, една точно определена марка и съм изключително доволен, за да ги надмина като представяне цената отива поне x1.5-2 нагоре.

за HighFly много лоши отзиви съм чувал, чак, че са опасни на мокро.
Sent from my Mi A1 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Въпроси относно нови летни гуми

Мнение от terorero » 17 Апр 2018, 15:37

За малки размери - 15, 16 повечето китайци биват. За 17, 18 и нагоре съм резервиран лично аз. Конкретно с Hifly съм карал 19-ски - първото лято бяха супер, втория сезон доста посредствени, лесно ставаха балони, все искаха балансиране и много шумни. Иначе като поведение не е зле, не бих ги нарекъл опасни, макар че никога не съм им изпробвал лимита :mhihi: Добри впечатления имам от Aeolus 17-ски - летни и зимни. Относно Кумхо, предполагам малките размери се правят в Китай, защото наскоро взех 18-ски Made in Korea (PS71 модела)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Въпроси относно нови летни гуми

Мнение от host » 17 Апр 2018, 15:46

terorero написа:За малки размери - 15, 16 повечето китайци биват. За 17, 18 и нагоре съм резервиран лично аз. Конкретно с Hifly съм карал 19-ски - първото лято бяха супер, втория сезон доста посредствени, лесно ставаха балони, все искаха балансиране и много шумни. Иначе като поведение не е зле, не бих ги нарекъл опасни, макар че никога не съм им изпробвал лимита :mhihi: Добри впечатления имам от Aeolus 17-ски - летни и зимни. Относно Кумхо, предполагам малките размери се правят в Китай, защото наскоро взех 18-ски Made in Korea (PS71 модела)


+1 започвам вече 3ти сезон на едните ми 2ка 17ки Aeolus AU01 , това лято взех още 2 17ки от тях AU03, и зимните 15ки са ми техни AW08 ... преди това карах с Мишлен пилот лятото ... нямат усещането на мишлена за пътя и сцеплението е по-ниско, но не е огромна разликата в ежедневно шофиране, тихи са, комфортни. За човек с бюджет до момента не съм срещал по-добри - преди години разни firenza и кво ли не съм карал , гола вода, свирят, шумят, не спират. Директно сравнение с Debica на друга кола която съм карал, еми определено по-добре държат и возят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Въпроси относно нови летни гуми

Мнение от steeN » 18 Апр 2018, 13:29

Според мен идеалното за Е36 с 4 цилиндров е 205. Е30 едно време карах със 195 и седеше прекрасно, а Е36 е по-тежка.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.04.2018
Пол: Мъж

Re: Въпроси относно нови летни гуми

Мнение от HappyEnding » 09 Май 2018, 17:01

Благодаря Ви за помощта група!
Бутнах си ФУЛДА 205/60/15-ки и няма никакви проблеми!
В пъти по-добре е усещането при каране, особено при нашите панаирски дупки. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Въпроси относно нови летни гуми

Мнение от georgi_1986 » 30 Яну 2019, 19:39

Колеги, миналото лято карах с нови Nexen и съм много доволен, но за един сезон грайфера е на половина. Споделете от личен опит марка и модел гума която грайфера да не свършва бързо, но в същото време да не влошава другите показатели?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Въпроси относно нови летни гуми

Мнение от dan-dam » 30 Яну 2019, 21:46

Аз по-назад в темата съм писал. И то точно по твоя въпрос.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Въпроси относно нови летни гуми

Мнение от Lenco » 01 Фев 2019, 15:17

georgi_1986 написа:Колеги, миналото лято карах с нови Nexen и съм много доволен, но за един сезон грайфера е на половина. Споделете от личен опит марка и модел гума която грайфера да не свършва бързо, но в същото време да не влошава другите показатели?

BARUM Bravuris 3 HM 225/40R18 92Y XL FR
Това ще започва четвърти сезон, около 25 - 30 000 км, грайфер над половината, като първото лято бяха предни. След това ги смених с CONTINENTAL PREMIUMCONTACT6 и разлика по-осезаема имаше на мокро.
На по-гладък асфалт, както и континентала искат малко затопляне (за ненормално каране).
Бих си купил пак такива.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Въпроси относно нови летни гуми

Мнение от mafiata_ » 01 Фев 2019, 23:07

georgi_1986 написа:Колеги, миналото лято карах с нови Nexen и съм много доволен, но за един сезон грайфера е на половина. Споделете от личен опит марка и модел гума която грайфера да не свършва бързо, но в същото време да не влошава другите показатели?


Hankook ventus prime 3 225/45 17
Пролетта на 2017 ги сложих отпред чисто нови и от тогава не са сваляни. Около 25к км. и не са мръднали. Имам чуството,че на колкото повече км стават толко повече държат.. хаха

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Въпроси относно нови летни гуми

Мнение от stormrider » 02 Фев 2019, 13:28

И аз съм фен на Hankook!
С много любов към децата!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Въпроси относно нови летни гуми

Мнение от georgi_1986 » 02 Фев 2019, 13:59

Реших да слагам HANKOOK VENTUS PRIME3 K125. В много тестове на челно място.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Въпроси относно нови летни гуми

Мнение от mafiata_ » 03 Фев 2019, 13:21

IMG_20170308_120726.jpg

Това са ,общо взето на мокро се представят наистина доста добре.
Не ми хареса, че са произведени в Китай, но те общо взето или са си изнесли цялото производство или партидата е такава.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook