Комплексен проблем свързан с мигачи.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 11.02.2013
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36

Комплексен проблем свързан с мигачи.

Мнение от smarfcho » 06 Апр 2018, 11:15

Здравейте колеги,

Имам следният странен проблем.
Махах и слагах таблото за да подменя проводник на къси, дълги светлини и габарити, понеже беше нагорял.
Проблема е отстранен и всичко работеше. Сглобих таблото и пак всичко си работеше, но трябваше да се наместят само кабелите под волана и съответно да се сложи само тази кора. След като стигнах до тук без да исках окасих запалката и съответно предпазителя изгоря, подмених го и всичко беше добре. Но след това установих че не работят някои неща. Дали това е съвпадение или не, не знам.

Ето ги проблемите:

1. Няма аварийни мигачи;
2. Нормални мигачи при запален двигател няма;
3. Няма светкавица и клаксон при загасен двигател (има ги при запален);

Всички предпазители са проверени. До релето на аварийните мигачи няма никакво напрежение, независимо на коя клема. Ясно че не на всички трябва да има, но не знам на коя трябва и да има и на коя не, но е смущаващо е, че няма на никоя.

Ще се радвам на някакви идеи, ако ми дадете.
И да попитам. Има ли някъде в нета читава ел. схема цялостна. Под читава имам предвид подробна с добра резолюция да може да си гледам спокойно, и да има цветовата шарка на всеки кабел.

Ако някой от вас има желание може да се по занимаваме на черно бяла схема да нанесем цветовете на всеки проводник. Но лично аз не знам от къде може да ги взема като информация.

Ще очаквам да пишете. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Комплексен проблем свързан с мигачи.

Мнение от The Heartlistener » 06 Апр 2018, 20:39

На релето за мигачите трябва да имаш постоянен плюс от бушон 34. Кабелът е червен с черна ивица и жълт ринг.
Плюс на контакт /от бушон 23/ към релето е през лостчето, при ляв мигач - на сив кабел, при десен - на син кабел.
http://wedophones.com/Manuals/BMW/1996% ... Manual.pdf
На Turn/Hazard Lights гледаш. Цветовете на кабелите са означени. Пример: rt-червен, bl-син, br-кафяв, sw-черен, gn-зелен, ws-бял, ge-жълт, gr-сив....и цветните комбинации, примерно bl/gn/ge - син със зелена ивица и жълт ринг.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 11.02.2013
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36

Re: Комплексен проблем свързан с мигачи.

Мнение от smarfcho » 06 Апр 2018, 22:22

The Heartlistener написа:На релето за мигачите трябва да имаш постоянен плюс от бушон 34. Кабелът е червен с черна ивица и жълт ринг.
Плюс на контакт /от бушон 23/ към релето е през лостчето, при ляв мигач - на сив кабел, при десен - на син кабел.
http://wedophones.com/Manuals/BMW/1996% ... Manual.pdf
На Turn/Hazard Lights гледаш. Цветовете на кабелите са означени. Пример: rt-червен, bl-син, br-кафяв, sw-черен, gn-зелен, ws-бял, ge-жълт, gr-сив....и цветните комбинации, примерно bl/gn/ge - син със зелена ивица и жълт ринг.


Благодаря колега!

А ако предпазител 34 е здрав и пак нямам постоянен плюс, какво ще ме посъветваш?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Комплексен проблем свързан с мигачи.

Мнение от The Heartlistener » 07 Апр 2018, 8:12

При всички положения на бушон 34 има постоянен плюс от акумулатора. Премери на самото гнездо на бушона. На релето е 6-ти пин. Вдигни цокъла на релето, за да си сигурен че мериш на точния пин с точния цвят кабел. На вярното реле ли мериш? То е голямо, с повече пинове.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 11.02.2013
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36

Re: Комплексен проблем свързан с мигачи.

Мнение от smarfcho » 07 Апр 2018, 10:37

The Heartlistener написа:При всички положения на бушон 34 има постоянен плюс от акумулатора. Премери на самото гнездо на бушона. На релето е 6-ти пин. Вдигни цокъла на релето, за да си сигурен че мериш на точния пин с точния цвят кабел. На вярното реле ли мериш? То е голямо, с повече пинове.


На бушона преди малко премерих и имам + . След малко ще отида да премеря пак релето и конкретно 6-ти пин. Ако случайно няма никакво напрежение има ли междинни звено между предпазителя и релето?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Комплексен проблем свързан с мигачи.

Мнение от The Heartlistener » 07 Апр 2018, 13:15

Не, няма.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 11.02.2013
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36

Re: Комплексен проблем свързан с мигачи.

Мнение от smarfcho » 18 Май 2018, 10:38

The Heartlistener написа:Не, няма.

Малко отсъствах. Не съм отстранил проблема с мигачите. На релето имам "+", а на бутона за аварийни мигачи нямам нищо. Идея си няма какво става.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook