Е36 compact 94г. / M43B16 странен шум и муден двигател

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.03.2018
Пол: Мъж

Е36 compact 94г. / M43B16 странен шум и муден двигател

Мнение от kovachevd » 07 Мар 2018, 17:13

Здравейте колеги, фенове и манияци :)
Знам, че това е истинският форум с най-компетентни специалисти и за това ще си позволя да ВИ питам относно моите "проблеми".
1. Проблем при самото запалване на мотора. Ако не подам 2-3 пъти леко газ, колата гасне. След това проблема не се появява(Сменени са съвсем скоро всички въздушни тръбички там зад двигателя при колектора). Възможна повреда - датчик за температура на двигателя?
2. Проблем при самото тръгване на автомобила (винаги между 2 и 5-6 метра) се чува характерен звук откъм коша на двигателя и по-специално като че ли от към филтърната кутия - еднократно "прихлюпване" без да има някакъв ефект от него освен звуков. Има го винаги при тръгване, независимо дали е загрял двигателя или не (като че ли ако е заграял е по-тихо). Нямах въздуговода, който отнася въздуха във филтърната кутия, но се снабдих с него и шума не изчезна.
3. Колата има може би нормална мощност само когато е полузагряла .... нито когато я запаля и тръгна, нито когато е напълно загряла. Когато натисна педала на загрят двигател има забавяне в реакциите на мотора като му трябва време да развие обороти ... след като развие всички знаем :D
Преди половин година съм правил може би единствената диагностика на тази кола през живота й, като не се откриха никакви грешки по малкото модули, които могат да записват такива.
Ще съм изключително благодарен ако ми дадете някакви съвети/насоки/мнения/коментари/физическо съдействие.
Позрави
ДБК

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 21.07.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 и е39
Мечтае да кара: всичко сьс задно
Детайли за колата: да има V12 под капака

Re: Е36 compact 94г. / M43B16 странен шум и муден двигател

Мнение от BLUE_999 » 13 Мар 2018, 20:53

здравей колега газ има ли колата
колата с предно е като жена с малки цици вьрши работа но не доставя удоволствие :mhihi:

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.03.2018
Пол: Мъж

Re: Е36 compact 94г. / M43B16 странен шум и муден двигател

Мнение от kovachevd » 14 Мар 2018, 9:12

BLUE_999 написа:здравей колега газ има ли колата

Здравейте,
Пропуснал съм да уточня, да колата има газов инжекцион :)
"Италиански" редуктор NIGRS с българско командване на Бардолини.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 7.03.2018
Пол: Мъж

Re: Е36 compact 94г. / M43B16 странен шум и муден двигател

Мнение от kovachevd » 22 Мар 2018, 13:08

Както и има завишен разход на гориво вече :| - около 18 на сто газ, ужас ... аз какво карам? трактор ли :cry:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook