HiFi за е36

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

HiFi за е36

Мнение от Nukem » 06 Мар 2018, 15:50

Колеги, проблемът е слдният оказа се че има много рязани кабели по инсталацията към задните колони и зад цд-то има навъзани странни неща и така или иначе мисля в бъдеще да минавам към HK и нали уж инсталацията била същата както за хифи си купих хифи с цялата инсталация, хифи-то го взех евтино към 45 паунда, но без колонките във вратите тъй като момчето ги е продало отделно.
Реших да купя малките пищялки за хифи, обаче се оказа че са с различни букси преди и след феислифта. И реших да разпъна инстлацията на хифи-то да проверя с какви букси съм:

Изображение

Отзад всичко изглежда добре, буксите към усилователя и колоните всичко е точно:

Изображение

Ей това ми е познато, но нямам идея за къде е:

Изображение

И идва интересната част, отпред:

Изображение

Предполагам че тези малките кабелни обувки са за колоните в краката:

Изображение
Изображение

И остава тази странна букса за тези във вратите, но първо че кабела е къс да стигне до вратата, второ че няма кабел за пищялките:

Изображение

И буксата е странна има 2 по 2 пинчета в двата края, имам едни колонки за вратите ХК и те буксите им са съвсем различни и се предполага че трябва а станат:

Изображение
Изображение

Ако някой може да удари едно рамо, ще съм много благодарен. :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Варна

Re: HiFi за е36

Мнение от vangelov » 06 Мар 2018, 16:59

Четох , четох, но така и не разбрах, какво се иска е задачата. Дали с ХайФи система да се подкарат НК говорители? Дали има проблем само да се подкарат предните говорители с наличните букси? Толкова снимков материал, а не виждам конкретика.

Та въпроса е - Какво се точно иска в задачата?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: HiFi за е36

Мнение от Nukem » 06 Мар 2018, 17:09

Малко така се получи, колега.
Оградената с червено ли е буксата за големите колонки във вратите, къде е малката букса за малките колонки над тях, трябва да купя 2 и момчето ме чака да му кажа с какви букси съм преди или след фейса, а аз въобще неги виждам тези букси къде са.
Ако някой е прекарвал или има такава инсталация за хифи, ако може да ми покаже буксите за колонките във вратите.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Два умрели форда и 28ца
Мечтае да кара: Танк
Детайли за колата: Е36 328 97'
2.93 LSD
М20 маховик на 5.8кг
M50 Intake
S52 USDM Cams 10.2 lift 252in244ex
Плетени изпускатели
Romraider self tuned
14.0 1/4 mile

Re: HiFi за е36

Мнение от FuRoRR » 06 Мар 2018, 17:11

Забравяш бутона, :mhihi: Първата букса е за антената на стъклото ,обувките са за колоние в краката . Втората е за бутона . Проблема е че не виждам инсталацията ти за вратите...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: HiFi за е36

Мнение от eekset » 06 Мар 2018, 18:17

оградената в червено букса влиза тук:
s-l1600.jpg

това е буксата на колонката за вратата м/у пантите

после имаш подобен пиниз на самата врата, който сноп стига до двете малки колонки на кората. Мисля че май ти липсват изцяло тези кабели от вратите.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: HiFi за е36

Мнение от Nukem » 06 Мар 2018, 18:26

Май май колеги така се оказва :( баси.
А инсталацията за колонките за вратите, как изглежда, къде се вързва към голямата инсталация?
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: HiFi за е36

Мнение от eekset » 06 Мар 2018, 18:28

https://www.google.bg/search?q=e36+door ... 0&bih=1012

p.s. между пантите е връзката. Те тая букса дето съм ти показал в горния пост. За да може да си сваляш вратата, без да търбушиш кабелите от нея.
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: HiFi за е36

Мнение от Nukem » 06 Мар 2018, 18:35

мерси много, колега :bowdown: . Сега ще гледам да го поръчам от някъде и него.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 6.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318is '97 M44B19
Мечтае да кара: Е30

Re: HiFi за е36

Мнение от Missing » 07 Мар 2018, 10:12

Колега и там тябва да внимаваш и да гледаш какво поръчваш... Има инсталация във вратите за ХиФи с букси за ел. огледала и без тях, подгрев на ключалка/без подгрев и подгрев на огледала...
Тоя мач сме го играли и при мен излезна доста скъп (3 комплекта купих за да го навържа като хората... :kuku: :bang: ).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: HiFi за е36

Мнение от don_gori » 12 Мар 2018, 15:32

Колега ако имаш нужда от помощ мога да отскоча до града ;) Иначе и аз минах горе долу по същия път - от стерео към хи-фи и накрая към h/k. Инсталацията от стерео към хи-фи/hk е голяма играчка и разглобяване. Аз си я проектирах сам по схеми и размери на колата, после ходих до моргата в Горски Извор да си взема нужните кабели и си я наснадих, излезна ми нещо от сорта на 10-20лв.
Но говортелите задължително ги взимай с букси, че трудно се намират.
И още един съвет, потърси и си вземи направо h/k (от фейса) нищо общо със хи-фи системата, като можеш да минеш и без "басовете" в краката, аз от там 2 години нищо не чух .. просто мястото е избрано адски тъпо, виж за среди, високи и задните басове от там идва разликата и от усилвателя разбира се :yes:

Поздрави !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: HiFi за е36

Мнение от Nukem » 14 Мар 2018, 16:52

Мерси колега, аз мислех да ходя до софия да я свързвам, ако момчето ми откаже ще те викна ако имаш желание да помогнеш. :bchug:
Днес пристигнаха кабелите за вратите:
Изображение
Интересното е че имат и кабел за бег, надявам се че това няма да бърка нещата, дано на голямата букса към вратата няма нещо друго и е празен пина. Другото което ми направи впечатление, има си кабелите за машинката за стъклата за бравата и за дръжката както и кабелите за хи-фи колонките, на моята колонка ХК е с три пина и 4-я е празен а буксата е 4 надявам се да не е проблем, единствено няма кабела за управлението на огледалата, ето тази бяла букса.
Изображение
Изображение
И си мисля, гледам на буксата от към врата има едно празно място дали ще стане да сложа там кабела за това управление на прозорците от моята врата, не знам как завършва при буксата:
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook