Слагане на АГУ - изисквания?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 12.05.2017
Пол: Мъж

Слагане на АГУ - изисквания?

Мнение от Lenux » 21 Фев 2018, 9:58

Здравейте. Обмислям скоро слагане на газ. Само, че на газ не съм карал от "едно време" и до колкото дочух, има един кубик нови правила и изисквания за слагане на газ вече, от сорта на това бутилката да ти е нова, талон да сменяш и не знам каква си още набутвателница. А на мен целта ми беше да взема една бутилка втора ръка запазена за 50-на лева, която ще е старичка разбира се, изпарител имам, да ида някъде някой газаджия на ми навърже цялата система за 150/160-на лева и да карам вече на тънкана. Ама викат - не могло така вече. Та, мисълта ми е някой, който е запознат или наскоро е монтирал АГУ да сподели какви са в момента всичките изисквания, а и процедури за слагане на газ тепърва? Благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Слагане на АГУ - изисквания?

Мнение от don_gori » 21 Фев 2018, 11:46

За документалната част ,прегледи и т.н. няма какво да се притесняваш в нашата мила държавица винаги ще намериш някой, който да си "свърши" работата.
По-важната част е компонентите на системата, както и кой и как ще я монтира и настрой :!:
От сега ти казвам, че така както си я мислиш да минеш тънко с евтини части 2ра употреба и някой да ти ги "навърже" по колата ще имаш само проблеми. А парите които мислиш, че си спестил спрямо една нова сиситема ще ги хвърлиш по ремонти, главоболия и загубено време. Най-добре отдели повечко средства, но си вземи нов инжекцион монтиран и настроен при някой добър газаджия :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: Слагане на АГУ - изисквания?

Мнение от Vasko_G » 21 Фев 2018, 15:31

Предлагам да се създаде резерват за таласъми, където последните да могат да си карат самоделките на воля, защото, при положение, че си плащам данъците, не ми се ще да попадна в задръстване и някой таласъм в съседство да му се подпали каляската, щото газаджията от Б вход му е навързал там... каквото трябва да се навърже. Защото щом АГУ-то му е навързано предполагам, че така си навързва и спирачките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Слагане на АГУ - изисквания?

Мнение от shlosera » 21 Фев 2018, 15:44

За 150лв чакай газаджия да се хване с 2ра ръка части.... Обикновено отказват, ако някой се навие иска 300++ и после се почва едно ама то нв работи и тва трябва ново, ама ти с части втора ръка искаш да работи като хората от де да знам кво си взел и става дълга и широка. Разликата в цената между нова и втора ръка газова ще ти излезе х5 поне (тва без да смятам нервите).

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 11.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 318i; '01 E53 3.0i

Re: Слагане на АГУ - изисквания?

Мнение от Joro_Paveto » 24 Фев 2018, 23:49

С части втора употреба е голям риск - от опит мога да кажа, че втора употреба си заслужава да се купи само инсталацията и компютъра. Изпарителят и инжекторите е желателно да са нови. Относно бутилката - евросондата е задължителна и е хубаво и нея да вземеш нова и по възможност не най-евтината (турска). Собственикът на газ сервиза, в който работех ми е разказвал за 2-3 случая с избили предпазни клапани.
Първата АГУ, която си купих беше изцяло втора употреба и накрая след монтажа, който аз си направих ми излезна 300лв по евтино от нова...но времето и нервите докато я подкарам значително надвишаваха тия 300лв...
Лека нощ, добър ден, пак съм с моя...

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook