Странен Проблем с стартер

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Странен Проблем с стартер

Мнение от Hellrot » 18 Фев 2018, 8:27

Колеги помагайте писна ми вече... 3 пъти свалям стартера и все нещо му става. Колата е м52б20 и от както сложих лекия маховик почтаха проблемите. Пробвах с моя стартер (само бендикса смених по номера от темата за лекия мафовик)... оказа се че бендикса остава зацепен в маховика. Сложих стартер от м20 БОШ.. отказа да върти, смених му четките, кара 1 седмица и пак отказа. Свалих го и му смених почти всичко- бендикс, втулки, включвател и пластмасовата чаша защото беше счупена (странно защо ?)... сложих го, кара 2 седмици и днес пак отказа... вече незнам какво да правя... като въртя ключа се чува само едно ЦЪК-ЦЪК
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Странен Проблем с стартер

Мнение от k.milanov » 18 Фев 2018, 15:19

Едно щракане/ цъкане когато завъртя ключа след контакта, за да върти, съм имал от слаб акумулатор на 2 ис-ки, обаче са със стокови стартер и маховик :dunno:

Да се изкажат и други хора, но можеш да си го замериш за всеки случай, за да изключим това ако не е нов :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Странен Проблем с стартер

Мнение от Hellrot » 18 Фев 2018, 17:25

И аз помислих ,че е от акомулатора тази сутрин като отказа но като сложих другия акомулатор пак изцъка няколко пъти докато запали (цъкането се чува когато завъртя ключа вече да върти стартера)... сега уж пали... но мисля, че няма да е за дълго
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 21.02.2010
Пол: Мъж
Кара: z3

Re: Странен Проблем с стартер

Мнение от prozorche » 18 Фев 2018, 20:28

На m52 съм имал подобен проблем. За известно време карах колата с малък акумулатор(примерно 45А). Няколко пъти ми правеше такива въртели, докато не смених с по-мощен. Пробвай ако не запали, да откачиш букстата на ЕВС-а за няколко секунди и пак да я закачиш.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook