БМВ Е36 с мотор М54Б30-узаконяване+всичко нужно да стане?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 3.08.2008
Местоположение: Навсякъде
Пол: Мъж
Кара: ИНТЕРЕСНО!
Мечтае да кара: в гр.Толбухин :)
Детайли за колата: В клуба на 20+

БМВ Е36 с мотор М54Б30-узаконяване+всичко нужно да стане?

Мнение от mladi » 06 Фев 2018, 1:13

Здравейте колеги. Имам питане макар ,че имам някаква иформация но все пак да питам ПАТИЛО а не...
Въпроса ми е ,ако някой знае точния ред и всички ''филми'' с минаването на ДЕКРА (шуменска комися е проверена и няма никакъв шанс там) относно БМВ Е36 на което ,ще се вгражда мотор М54Б30 и съответно искаме да е узаконен мотора!? Оригинално колата е с мотор М52Б25. От Декра дават оклончиви отговори,като едните (Варналии) казват няма да стане другите от София казват смени си спирачките отпред и има шанс да стане ама ще трябва да чакаме колега от Германия от БМВ да идва и той уж разрешавал по-сложните казуси :shock: ??? То голям филм все едно сувалка ще караме ...
Ако някой е минал по същия път моля да сподели точна информация и ще почерпим на събора :) Както и някои тънкости при вграждането на мотора защото знаем ,че няма да е махаш-слагаш и заминаваш... Благодаря предварително.
ISTINSKI PRIATEL E NE TOZI,KOITO TI BARSHE SALZITE,A TOZI KOITO NE TE KARA DA PLACHESH!
В КАКЪВ СВЯТ ЖИВЕЕМ,ЩОМ ДА ВЪРНЕШ НЕЩО,КОЕТО НЕ ТИ ПРЕНАДЛЕЖИ Е ГОЛЯМ ПОДВИГ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: БМВ Е36 с мотор М54Б30-узаконяване+всичко нужно да стане

Мнение от zvetiko » 06 Фев 2018, 11:08

В страна, която е с един от най-високите корупционни индекси в световен мащаб и контрола на контрабандата на цигари се извършва чрез броене на кутиите с и без бандерол в кофите за боклук, правилния подход е да намериш човек, на който да платиш за да се случи това, което искаш. В противен случай ще те наказват по различни начини за това, че не си постъпил правилно- няма да стоят на една заплата я. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Два умрели форда и 28ца
Мечтае да кара: Танк
Детайли за колата: Е36 328 97'
2.93 LSD
М20 маховик на 5.8кг
M50 Intake
S52 USDM Cams 10.2 lift 252in244ex
Плетени изпускатели
Romraider self tuned
14.0 1/4 mile

Re: БМВ Е36 с мотор М54Б30-узаконяване+всичко нужно да стане

Мнение от FuRoRR » 06 Фев 2018, 12:37

zvetiko написа:В страна, която е с един от най-високите корупционни индекси в световен мащаб и контрола на контрабандата на цигари се извършва чрез броене на кутиите с и без бандерол в кофите за боклук, правилния подход е да намериш човек, на който да платиш за да се случи това, което искаш. В противен случай ще те наказват по различни начини за това, че не си постъпил правилно- няма да стоят на една заплата я. ;)

:clap: Именно.
Най-лесния подход за подобна манипулация е узаконяване чрез заобикалящи закона методи.Емиграция също е вариант. У щатско на варбург слагат LS1 пък за 30ка най-много да ти се изсмеят.
На мен лично един от тия мустакати чичаци ми обясни че ако ще спирачки от совалка да сложа , ако мотора в колата фабрично не е слаган в това купе ,дори и да е 50сс. няма да мина.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: БМВ Е36 с мотор М54Б30-узаконяване+всичко нужно да стане

Мнение от shlosera » 06 Фев 2018, 15:30

И аз съм чул, че мотора трябвало да е фабрично слаган на това купе, а на скоро мярках обяеа е36 купе с м54б30 и човека беше писал, че колата е миналс декра и е регистрирана с този мотор.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: БМВ Е36 с мотор М54Б30-узаконяване+всичко нужно да стане

Мнение от ildivvy » 06 Фев 2018, 16:41

Някъде имаше тема специално за узаконяването на двигатели в други купета! Мисля,че Явор я беше писал! Доста подробно обяснение,между другото...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: БМВ Е36 с мотор М54Б30-узаконяване+всичко нужно да стане

Мнение от Ganchev__ » 06 Фев 2018, 21:58

Ето я въпросната тема: viewtopic.php?f=6&t=342061

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: БМВ Е36 с мотор М54Б30-узаконяване+всичко нужно да стане

Мнение от BMWACSCHNITZER » 07 Фев 2018, 0:03

В Пловдив знам за поне 2 коли минали Декра с М54Б30.Едната е Е30ка другата е Е36 в което аз съм пускал мотора.Момчето каза че тая Декра е пълна пародия и всичко е ала бала и не знаят даже какво гледат,та мина без проблем регистрира си я колата.Бяха го питали каква е промяната в мощноста щото и тва имало значение а колата беше ИС.Накрая някъв "уж" Немец ударил печата и след тва в Кат. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: БМВ Е36 с мотор М54Б30-узаконяване+всичко нужно да стане

Мнение от steeN » 10 Фев 2018, 1:06

http://dekra-automotive.bg/хомологация-на-пътно-превозни-средства

До 30% май може да пуснеш направо двигателя, над 30% става някакъв филм.
За повече цилиндри бях питал преди и ми отговориха "зависи"... което сигурно значи, че са необходими подаръци ли... и аз не знам.
Излишна комисия, която само да лапа подкупи за мен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: БМВ Е36 с мотор М54Б30-узаконяване+всичко нужно да стане

Мнение от bum_bum » 11 Фев 2018, 0:25

zvetiko написа:контрола на контрабандата на цигари се извършва чрез броене на кутиите с и без бандерол в кофите за боклук


Бъркаш нещо, това беше начинът на вносителите да покажат на държавата, че не им пази интересите.

За това какво е разрешено и какво не при конструктивна промяна на едно МПС най-добре четете наредба 3.

https://rta.government.bg/images/Image/ ... kiopps.pdf
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 3.08.2008
Местоположение: Навсякъде
Пол: Мъж
Кара: ИНТЕРЕСНО!
Мечтае да кара: в гр.Толбухин :)
Детайли за колата: В клуба на 20+

Re: БМВ Е36 с мотор М54Б30-узаконяване+всичко нужно да стане

Мнение от mladi » 23 Апр 2018, 5:58

Сагата приключи с успех но имаше и препятствия, както обикновенно се случва в нашата родина. Ако някой иска да му разесня как става точно регистрирането и узаконяването да ми пише .
ISTINSKI PRIATEL E NE TOZI,KOITO TI BARSHE SALZITE,A TOZI KOITO NE TE KARA DA PLACHESH!
В КАКЪВ СВЯТ ЖИВЕЕМ,ЩОМ ДА ВЪРНЕШ НЕЩО,КОЕТО НЕ ТИ ПРЕНАДЛЕЖИ Е ГОЛЯМ ПОДВИГ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: БМВ Е36 с мотор М54Б30-узаконяване+всичко нужно да стане

Мнение от shlosera » 23 Апр 2018, 6:22

Колега вземи напиши в темата, защото е хубаво да има такава информация достъпна за всички потребители на форума, за да може следващите тръгнали по този път да отворят и прочетат, а не да се пълни форума с излишни теми и 10-20 човека да ти пращат лични.
П. С. Не се заяждам браво за ентусиазма и успех с бъдещите начинания.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook