Ремонт на м42б18

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 27.09.2010
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 535d F10
Мечтае да кара: E39 M5

Re: Ремонт на м42б18

Мнение от bong_666 » 05 Фев 2018, 7:54

Здравейте отново колеги...след седмица чакане за части от Германия за ангренажа, събиране на други части и гарнитури, подготовка на главата, миене на компоненти и всякакви подобни вчера най накрая пуснахме двигателя в коша и днес надявам се да го запалиме.
На кратко цялата процедура която правих : смяна колянов вал (без шлайф), смяна бутала и биели, подменени маслени пръскалки и маслена помпа, стандартни основни и биелни лагери, наредени сегменти с 0,08 по голями ( не са ремонтни и ризата ги понася без шлайф), лек шлайф на главата (колкото да се зачисти) и стандартна гарнитура за нея, почистени от нагар клапани (паснати легла и сменени гумички), изпразнени и проверени повдигачи, нови свещи и лули, нов съединител, почистени бензинови дюзи, сменени филтри иии засега друго ме се сещам.
Днес остава да наредя инсталацията, колектори, маркучи и надявам се всичко да е наред. Ще пиша когато имам резултати !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 27.09.2010
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: 535d F10
Мечтае да кара: E39 M5

Re: Ремонт на м42б18

Мнение от bong_666 » 09 Фев 2018, 6:54

Всичко е наред вече, имам 600км и двигателя работи отлично !! Разработката колеги колко време трае горе/долу ? За момента го карам нежно и внимателно, с обороти до към 2-3к. На 1000км ще сменя маслото.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Ремонт на м42б18

Мнение от georgivar » 09 Фев 2018, 11:30

Аз бих сменил маслото и масления филтър още сега. От ремонта ако е имало някакви метални частици останали по цилиндрите вече със сигурност са слезли в картера или са останали по филтъра и е хубаво да ги изчистиш, за да не попаднат обратно в цилиндрите и да прецакат работата. Може и с някакво по-евтино масло и след 5-600 км пак да си го смениш вече за постоянно.

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook