328i Автоматик Миризма.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.01.2018
Пол: Мъж

328i Автоматик Миризма.

Мнение от yordan.gorgorov » 08 Яну 2018, 21:29

Здравейте "нови" колеги.

Сдобих се с е36 328и авоматик след 4 години с голф4 ,която беше на дядо ми (да,на дядо ми) но след като я продаде ,по стечение на обстоятелствата колата е отново в къщата ,този път при мен ,след основен ремонт на двигатела (лагери и сегменти,радиатори и прочие) (веднъж е слаган нов двигател,колата е с ГИ).

Първо да кажа,че авомата превключва много добре и само който е карал може да оцени лекотата и красотата на тоя мотор и кутия.
Обаче,забелязах,че при включване на P (parking) замирисва на изгоряло,като на съединител, също така под наклон на D пак мирише понякога.

Стария каза,че трябва да се държи доста силно спирачката особено под наклон при D защото колата е на нещо като полусъединител,изчетох доста мнения и другото което разбрах е ,че трябва преди P да се дигне ръчната/да се натисне спирачката за да не се товари автомата.
Това ОК,но не очаквах на D да мирише под наклон,рядко мирише ,но се случва.
Автомата според него го е обслужвал на всеки 50к километра,но с какво масло , какъв стикер е отдолу и той не знае.

Дали има проблем с автомата,или просто аз го тормозя много,и да я карам ли на диагностика?

Благодаря :)

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: 328i Автоматик Миризма.

Мнение от vladi_a_i » 09 Яну 2018, 8:40

Предполага се,че както е при колите с ръчни скорости и си заминава феродовия диск,притискатела и лагера,така и при автомата хидротрансформатора.Ходи в някой сервиз дето правят автоматици да се допиташ.
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 328i Автоматик Миризма.

Мнение от v_p_m » 09 Яну 2018, 10:14

yordan.gorgorov написа:Здравейте "нови" колеги.

Сдобих се с е36 328и авоматик след 4 години с голф4 ,която беше на дядо ми (да,на дядо ми) но след като я продаде ,по стечение на обстоятелствата колата е отново в къщата ,този път при мен ,след основен ремонт на двигатела (лагери и сегменти,радиатори и прочие) (веднъж е слаган нов двигател,колата е с ГИ).

Първо да кажа,че авомата превключва много добре и само който е карал може да оцени лекотата и красотата на тоя мотор и кутия.
Обаче,забелязах,че при включване на P (parking) замирисва на изгоряло,като на съединител, също така под наклон на D пак мирише понякога.

Стария каза,че трябва да се държи доста силно спирачката особено под наклон при D защото колата е на нещо като полусъединител,изчетох доста мнения и другото което разбрах е ,че трябва преди P да се дигне ръчната/да се натисне спирачката за да не се товари автомата.
Това ОК,но не очаквах на D да мирише под наклон,рядко мирише ,но се случва.
Автомата според него го е обслужвал на всеки 50к километра,но с какво масло , какъв стикер е отдолу и той не знае.

Дали има проблем с автомата,или просто аз го тормозя много,и да я карам ли на диагностика?

Благодаря :)

Определено имаш проблем ,така както го описваш все едно ти буксува съединителя в торка но защо е по важния въпрос.1-во трябва да разбереш какво масло имаш вътре и колко е , имай предвид че един торк(2-ра ръка) ти е 20-30лв. макс ,кутия 2-ра ръка ти е 100-150 лв, към 200лв. са ти масло и филтри а за работа да ти сменят кутията 150(според зависи).

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.01.2018
Пол: Мъж

Re: 328i Автоматик Миризма.

Мнение от yordan.gorgorov » 10 Яну 2018, 0:44

А възможно ли е миризмата да е от спирачките,защото са някакви китайски,даже свирят....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 328i Автоматик Миризма.

Мнение от v_p_m » 10 Яну 2018, 8:12

yordan.gorgorov написа:А възможно ли е миризмата да е от спирачките,защото са някакви китайски,даже свирят....

Те всички са такива :) провери това са елементарни неща.Все пак кутията е под теб и за да вкара миризма в купето, отвън трябва да не се диша...

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook