Е36 окачване

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Е36 окачване

Мнение от TheDriver » 24 Яну 2018, 16:57

Ще вдигна темата, за да не отварям нова, въпреки че моето питане е в малко по-различна посока.

Аз също съм в процес на търсене на части по окачването, но със съвсем различна цел.
Колата е изцяло за фън и ще се кара основно на писта. X-Brace, Strut brace-ове, полиуретан, регулируеми задни носачи, 328 спорт стабилизиращи щанги, килограми около стоковите като едва ли ще паднат много(това което сваля ще иде в клетка). Амортисьорите са Кони Спорт(жълто Кони/Koni SA). След доста рисърч установих, че държат до #550-600 рейт на пружината.

Тъй като още съм зелен в настройките и искам да се усетя къде се намирам преди да скоча съвсем в дълбокото планирам да махна Мтех-пружините и да взема някакви доста по-твърди като остана на Кони-то докато не го счупя :mhihi: После или ребилд с други клапани или "истинско" окачване.

Обаче удрям сериозна греда в търсенето на пружини. Сега може да ми се смеете че търся напълно погрешните неща, но пак ще кажа зелен съм и за това питам.
Оставам с впечатлението, че за това което имам към момента, пружини #400 предни - #550-600 задни са добър вариант(7.5kg/mm-9.5kg/mm).
На прав път ли съм или това е сетъп за нормални писти и е прекалено твърд за нашите условия?

Единствените пружини които откривам да са с подбни параметри са H&R Race 345 lb Front, 515 lb Rear. Обаче са 60/40 което даже за писта ми се вижда прекалено много, не ми се иска да стържа бордюрите с brace-a.
Някой карал ли го е това нещо да сподели как се държи.

bum_bum ти каза че си с 50/30 H&R твоите Sport ли са?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Е36 окачване

Мнение от bum_bum » 24 Яну 2018, 21:27

KW са мойте пружини, 50/20 за купе. Може би съм се объркал нещо, ако съм споменал HR.

Реално са доста по-ниски от 60/40 на другата кола. Но не мисля, че и с толкова ниска ще имаш проблем на писта. По-скоро помисли да направиш и регулируеми биалетки или да си вземеш щанги с повече дупки за да им регулираш позицията да дойдат отново успоредни на земята за да си вършат работата както трябва.

Нямам никаква идея каква им е твърдостта и не съм убеден, че са оптималния вариант. Взех първото, което ми изпадна, защото исках да сложа просто някакви нови пружини.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Е36 окачване

Мнение от steeN » 03 Мар 2018, 13:15

Работи ли тази история е rebuild-а? Накрая не става ли на цената на едни нови. Изобщо има ли в бг някой да го направи като хората...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Е36 окачване

Мнение от host » 23 Фев 2019, 13:43

някой има ли идея какви са рейтовете на Eibach Sport Line , счупих пружина снощи , а колата ми трябва и бързичко трябва да реша какво да сложа - амортисьорите са жълто кони

Vogtland видях че са се появили в БГ http://www.vogtland.bg/ до колкото съм виждал по чужди форуми също слагат и от тях, но на сайта им няма никакво инфо освен ММ на сваляне 40мм/40мм е доколкото видях за 6цил автомобили

Spring -> Front Rate -> Rear Rate

Stock E36 M3 ->105 ->335

LTW E36 M3 ->138 ->402

Eibach Pro Kit M3 ->148 ->428

Sachs M3 coilovers ->215 ->395

H&R 29910 (Sport) ->200 -> 380

H&R 29910 DTM(Race) -> 345 ->515

H&R Coilover ->340 -> 380

Dinan ->150 ->400

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook