Копче за подгрев на седалки

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Копче за подгрев на седалки

Мнение от arr0gance » 19 Дек 2017, 3:00

Добър ден на всички включили се. Предопреждавам от самото начало,че въпросите ми може да са много сухи, поради незнанието ми откъм копчета, жици и тн.
Търсих за информация евентуално, ако някой разяснява за самото копче, но търсачката не изкара нищо, което би помогнало,все пак, ако съм изпуснал нещо моля казвайте.

Имам някаква идея да сложа няколко подгряващи ленти в седалките, понеже нямах достатъчно късмет да попадна на такива с подгрев.
Като цяло идеята ми е да запазя оригиналните копчета и да използвам афтърмаркет подгряващи ленти. Размишлявах за варианта да извадя подгрева от седалките, които ми седят в гаража (оригинални от е36) и да ги сложа в седалките, с които съм в момента, но да сложа ленти на 15 години ми се вижда глупава, пред това да сложа , нови. Отделно, ако някой знае как стои въпроса със седалките с надуване + подгрев , има ли вариант за късане на самите ленти или може ли да се подложи нещо, което да олесни и избегне скъсване при надуване на долна средна или горна част. :help:

Има доста ленти, които се продават из ибей,амазон и тн и тн , разбира се идват с тяхни си видове копчета с тяхно си реле и тн, готов кит за инсталация----->https://www.amazon.co.uk/dp/B075CKCTMT/_encoding=UTF8?coliid=I1UC8RM9QE4RHL&colid=2OB9AR94VMOD9&psc=0
Тези са със две степени, както копчето в е36 и предполагам вече , който е стигнал до тук се сеща, каква ми е цялата идея.

Дали самото копче на е36 е плъг и плей с 12+,земя с директен сигнал или отново има някаква завъртулка отново , която да усложнява всичко.
Реално виждам две копчета с по две степени на работа на всяко. Може ли да отрежа копчето с което идват и да вържа всичко за копчето в е36, или ще трябва да се ходи по мъки. отново.
Предварително благодаря на вкючилите се .
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Копче за подгрев на седалки

Мнение от v_p_m » 19 Дек 2017, 14:28

Не се разбира дали имаш оригиналната инсталация за подгрев на колата или имаш само копчета. Ако имаш инсталацията просто си връзваш новите "платна" към нея , иначе намираш си я и пак така :) А търсил ли си дали не се предлага по наще земи нещо подобно ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Re: Копче за подгрев на седалки

Мнение от arr0gance » 19 Дек 2017, 18:28

Нямам оригиналната инсталация.

Проблема е че имам ограничени знания откъм ЕЛ. занаята и не знам точно на какъв принцип работят копчетата.

Няма смисъл да търся нищо из Бг, понеже съм в Юк а всичко тук е в повече и за по-малко пари.

Относно намирането на жиците за оригиналнатаи инсталация, проучих и този вариант, в Бмв тук са около 50-60 паунда ,но като купя и подгрева цената идва около 200лв + цял ден гъзене. Просто не виждам смисъла, да дам 100лв за кабели и 4-6 часа връзване,разглобяване,запояване,сглобяване, за да кажа,че е "ОЕМ".
Като накрая афтърмаркета ще върши същата работа,а жиците ще са под оригиналната пластмаса под седалките, няма да е сечено с тесла или "селско". :roll:
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

За кофата

Мнение от arr0gance » 29 Дек 2017, 3:29

:no:
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook