15литра за 30 км. М40Б16

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: 15литра за 30 км. М40Б16

Мнение от JOGI » 25 Яну 2018, 2:58

за ламбдата ако не са ползвали ДИС не знам как са я видяли, че работи.. по принцип на стари м40ки без евс може да се направи и с инпа да се види, но едва ли много знаят как. трябва да намериш някой около теб с такъв софтуер, не може да няма. може и друго да пробваш, при мен като се намокри долу колата при дъжд и почва да не държи обороти, тресе много и гасне. случайно открих, че като извадя релето за подгряването на ламбдата и веднага се оправя, само чек енджина почва да свети. карам така от лятото и всеки път върши работа това, че ме мързи и да 'адресирам' проблема, отдавна вече не ми се занимава с тая кола.. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: 15литра за 30 км. М40Б16

Мнение от KPETEH » 25 Яну 2018, 8:16

от ламбда сонда не може чак толко да качи разход. Можеш кафява и черна жица да ги заголиш и там с мултицет на запален двигател да мериш волтове. Ако се менят между 1 и 8 всичко е наред, ако е забила на 5, трябва да я смениш. Пак казвам, тоя разход идва от друго място... Пробвай с компютър, виж му номера, все някой ще намери такъв да ти даде за проба.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook