Гори бензин с нов ГИ и тресе на бензин

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 25.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 316I Compact

Гори бензин с нов ГИ и тресе на бензин

Мнение от kalin899 » 28 Ное 2017, 8:41

Здравейте. Накратко - колата е 36 316и компакт 1994г. Преди слагането на ГИ (Фобос със инжектори Баракуда) беше невероятно стабилна на празен ход ( имам я от 3 години ). Пали и забива на 830-900 оборота. Никакви грижи като цяло с целия автомобил и бях доволен.
Но...

6 месеца по късно и вече със горепосоченият модел ГИ имам 2 проблема :

1. Често - паля на бензин но колата тресе, оборотите нестабилни , все едно пропуска цилиндър. Веднъж обърне ли на газ става котенце.
1.1 Рядко - Престояла ден - два без да я паля - въртя ключа, пали на БЕНЗИН както винаги , вдига до 1600 об. някъде и сама се връща да ги успокой до 800 об. но яко притресва и изгася. При повторно запалване отново като запали си вдига сама 1600 оборота , успокоява ги до 800 , тресе си но вече не гаси.
2. Нормално ли е на месец да трябва да сипвам по 10л бензин като карам само на газ и единственото харчене на бензин ми е като загрява изпарителя сутрин, което трае не повече от 3-4 минути на бензин и празен ход?

Допълнителна информация - Газаджията ми инсталира реле за изключване на бензиновата помпа когато преминава на ГАЗ, понеже горели често. Минах сервиз на скоро за пълен оглед маркучи помпи и т.н. всичко беше в изправност. Ще я водя скоро на колегата с ГИ да ми я погледне, но какво мислите вие по въпроса?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Гори бензин с нов ГИ и тресе на бензин

Мнение от drago9205 » 28 Ное 2017, 10:00

С тези симптоми може да има проблемен инжектор, обикновено това е драмата след като се сложи газ, особено на по-стари коли и ако си е работила като часовник преди това. Покарай я известно време на бенз, ако може и на по-дълъг път има шанс да се оправи, като цяло това е полеви тест, който не изисква особено усилия за да се пробва.

Относно разходът на бензин - тунджата си върви и нищо, че си на газ - имай в предвид, че докато загрее една кола сместа е по-богата (тоест гори повече гориво). Сметни си колко моточаса навърташ за 1 месец на място докато загрее и ако имаш данни за разход литър/час докато е студена може да си сметнеш. Също така имаш и "микро-разход" на бензин когато палиш и последващите няколко секунди докато обърне на бензин, това не е голямо перо в сметката, но ако го правиш достатъчно често си е фактор и то.

П.С. Ето една груба сметка. Дебитът на час ще е по-малко от 1.5 литра/час на студен мотор; 5 минути подгряване докато обърне и 2 пъти на ден са ти 10 минути на ден. Това за 30 дни са ти 5 часа въртене на място в месеца грубо. 7.5 литра бензин идва, което е близо до 10л. Аз като карах старата 318-ка на газ си доливах също толкова - 10-15 литра на месец в зависимост от карането.
Последна промяна drago9205 на 28 Ное 2017, 10:08, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Гори бензин с нов ГИ и тресе на бензин

Мнение от ceco_kd » 28 Ное 2017, 10:06

Здравей колега! До колкото съм запознат,не твърдя абсолютно нищо, всеки сам си преценява по принцип, но бензиновата помпа на моята си работи нон-стоп и вече 9 години не е изгоряла(дано и занапред да не ми създава грижи). Но съм чел, че циркулацията на бензина през системата съответно охлаждал рейката и бензиновите инжектори. То ако беше да се спира помпата, дали нямаше при всичко нормално инсталирано и при преминаване на газ след като достигне 40 градуса да кажем, да ти спира и бензиновата помпа? Сигурно, ама не е направено да е така! А за проблемите с оборотите виж дали не дърпа въздух от някъде. Направи й оглед на вдигнат капак и се ослушвай дали не съска от някъде все пак, ако трябва и с някакъв спрей за карбуратори или ако не ти се дават пари пробвай с някой дезодорант да пръснеш около въздушния път: гофрето след дебитомера, стъпковото моторче, може и да го почистиш дори, около всмукателния колектор пръсни да не смуче от там. Дерзай, въпреки че може и от газовата да прави нещо. През компютъра да се даде точно решение е трудно, но в тази насока опитай пък каквото стане. Иначе за 10 литра на месец щом само ти изгаря се радвай. Явно нямаш много студени стартове, но сега като стана студено ще ти се вдигне консумацията над тези 10 литра на месец. Със здраве колега, дано скоро намериш решението за това, което те тревожи!
Видях, че колегата по-горе ти е писал за проблем с инжектор. Така е спичат бензиновите инжектори, за това е хубаво от време на време и на бензин да покарваш, а не веднага като свърши газта и на бензиностанцията. Аз някой път като ми свърши покарвам един два дни на бензин. В началото карах само на газ(с изключение на времето, за което работи на бензин по презумция), и така след нямаше и година на газ, свалих инжекторите и в един сервиз на улразвукова ваничка и нещата се оправиха. От тогава както казах покарвам и на бензин. Сега пак имам позапекъл инжектор, но от предишното чистене са минали поне 7 години и отделно е така вече около година, но не ме дразни, защото го прави само докато излезе от синия сектор.
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Гори бензин с нов ГИ и тресе на бензин

Мнение от mafiata_ » 28 Ное 2017, 21:06

А възможно ли е да ти се е запушил горивния филтър. Другото което ме съмнява евентуално свещи и постоянно ли работи на бензин неравномерно или само като е студена.
Миналата година ми беше заминал датчик разпределителен вал и имаше такова гаснене и неравномерно работене но само на газ.
Колкото до разхода и аз съм се чудил дали не изчезва някак си бензина и дали е възможно да го меша но си го обяснявам с каране и настъпване от време на време на бензин или примерно при изпреварване и явно си го харчи.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 25.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 316I Compact

Re: Гори бензин с нов ГИ и тресе на бензин

Мнение от kalin899 » 29 Ное 2017, 9:13

mafiata_ написа:А възможно ли е да ти се е запушил горивния филтър. Другото което ме съмнява евентуално свещи и постоянно ли работи на бензин неравномерно или само като е студена.
Миналата година ми беше заминал датчик разпределителен вал и имаше такова гаснене и неравномерно работене но само на газ.
Колкото до разхода и аз съм се чудил дали не изчезва някак си бензина и дали е възможно да го меша но си го обяснявам с каране и настъпване от време на време на бензин или примерно при изпреварване и явно си го харчи.


Пълно обслужване направих наскоро като смениха и горивният филтър.
Да, тресе само като е студена на бензин. Загряла - няма грижи. На газ - загряла-студена - оборотите са пушка.
И да вметна - двигателят е m43b16 1.6
След като монтирах ГИ, за първи път забелязох симптомите след дълъг път до Пловдив - Варна. Преди пътуването ги нямаше.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Гори бензин с нов ГИ и тресе на бензин

Мнение от ceco_kd » 29 Ное 2017, 9:34

kalin899 написа:
mafiata_ написа:А възможно ли е да ти се е запушил горивния филтър. Другото което ме съмнява евентуално свещи и постоянно ли работи на бензин неравномерно или само като е студена.
Миналата година ми беше заминал датчик разпределителен вал и имаше такова гаснене и неравномерно работене но само на газ.
Колкото до разхода и аз съм се чудил дали не изчезва някак си бензина и дали е възможно да го меша но си го обяснявам с каране и настъпване от време на време на бензин или примерно при изпреварване и явно си го харчи.


Пълно обслужване направих наскоро като смениха и горивният филтър.
Да, тресе само като е студена на бензин. Загряла - няма грижи. На газ - загряла-студена - оборотите са пушка.
И да вметна - двигателят е m43b16 1.6
След като монтирах ГИ, за първи път забелязох симптомите след дълъг път до Пловдив - Варна. Преди пътуването ги нямаше.



Колега, залагам на инжектор. Сваляй и да ти ги сложат на теста с колбите, със сигурност ще има дюза с видимо отклонение.
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 25.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 316I Compact

Re: Гори бензин с нов ГИ и тресе на бензин

Мнение от kalin899 » 29 Ное 2017, 15:25

Колега, залагам на инжектор. Сваляй и да ти ги сложат на теста с колбите, със сигурност ще има дюза с видимо отклонение.


И аз така мисля. Значи да ходя да ми ги тестват и после на ултразвук ?:D
А като оправя това... при газаджията за релето
Последна промяна kalin899 на 29 Ное 2017, 15:38, променена общо 2 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Гори бензин с нов ГИ и тресе на бензин

Мнение от ildivvy » 29 Ное 2017, 15:29

Само да допълня: Помпата не я спирайте и поддържай повечко бензин в резервоара и няма да има проблеми с нея!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Гори бензин с нов ГИ и тресе на бензин

Мнение от ceco_kd » 29 Ное 2017, 19:14

kalin899 написа:
Колега, залагам на инжектор. Сваляй и да ти ги сложат на теста с колбите, със сигурност ще има дюза с видимо отклонение.


И аз така мисля. Значи да ходя да ми ги тестват и после на ултразвук ?:D
А като оправя това... при газаджията за релето

Това последното, за да ти премахне това реле и всичко да си работи както е предвидено. Гаранция, че няма да изгори нямаш, но няма да е заради това, че върти постоянно, защото то и на бензин като караш тя си върти. Просто не мисля, че бензиновите помпи горят често, просто си купуваме стари коли и после купуваме като изгори почти най-евтиното като части, а искаме да е качествено. Въпреки, че има и евтини помпи дето въртят вече повече от 3-4 години, а моята от самото начало като я купих си работи според някои шумно, но вече 9 години не е свършила курса.
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 25.06.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW 316I Compact

Re: Гори бензин с нов ГИ и тресе на бензин

Мнение от kalin899 » 01 Дек 2017, 16:47

Само да добавя - последните 2 дни за проба я карам само на бензин. Студена тресе много сутрин, загряла се оправя... но не напълно - като застанеш отзад до ауспуха чуваш ясно кога "пропуска".
Нещо като на това клипче.
Свързах я към компа - нямаше записани грешки. При тестовете - стойностите на въздух/гориво/сигнали и т.н. по данни на BMW DIS програмата която ползвам всичко беше във норма.

Та... както каза колегата ceco_kd, всичко бие на инжектори.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook