Парктроник афтърмаркет към ОЕМ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Парктроник афтърмаркет към ОЕМ

Мнение от Hellrot » 21 Ное 2017, 12:10

Здравейте колеги взех си един парктроник за е36цата но не ми харесва сигнализацията му... Има ли вариант да се свърже към оригиналния гонг за да се чува звука от него... Имам гонг с отделен пин за парктроник. Пробвах да го направя но не стана предполагам защото гонга иска да му се подаде плюсов сигнал на пина а този който излиза от модула за парктроника е много слаб...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Парктроник афтърмаркет към ОЕМ

Мнение от ildivvy » 21 Ное 2017, 19:57

Трябва да измериш сигнала,подаван към "гонга" на модула с какво напрежение е! Ако е 12В,може направо него (с едно кабелче) да подадеш на твоя гонг.Ако е някакво друго напрежение (5-6В примерно),може да се намери едно реленце или да се запои една схемичка (с транзистор и т.н.),която да "изпраща" +12В на твоя гонг! С две думи,трябва малко да се попремери преди да се даде конкретно решение!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Парктроник афтърмаркет към ОЕМ

Мнение от Hellrot » 24 Ное 2017, 10:56

ildivvy написа:Трябва да измериш сигнала,подаван към "гонга" на модула с какво напрежение е! Ако е 12В,може направо него (с едно кабелче) да подадеш на твоя гонг.Ако е някакво друго напрежение (5-6В примерно),може да се намери едно реленце или да се запои една схемичка (с транзистор и т.н.),която да "изпраща" +12В на твоя гонг! С две думи,трябва малко да се попремери преди да се даде конкретно решение!

Колега ако разбираш от такива неща дай си номера да ти пиша в вайбър да видим какво може да се измисли
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Парктроник афтърмаркет към ОЕМ

Мнение от ildivvy » 24 Ное 2017, 13:21

За съжаление,нямам телефон,който поддържа някой от тези "съвременни" начини на комуникация! Мисля,че е просто за изпълнение! Гонга на колата наистина чака +12В сигнал,но може да го пробвате предварително,дали ще тръгне,защото чака сигнал от таблото или модула за паркиране и може да не е 12В (съмнявам се)! Отворете кутийката на новия и някой да премери,какъв е сигнала подаван към неговия гонг! Според сигнала се взема решение,какво да се направи (мисля,че с подходящо реленце ще стане,ако не е 12В сигнала на гонга (новия))! Мисля,че всеки електротехник ще се справи! Ако трябва,премерете само сигнала от гонга (новия),колко волта е и пиши тук,за да ти кажа какво може да се направи след това!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Парктроник афтърмаркет към ОЕМ

Мнение от Hellrot » 24 Ное 2017, 17:16

Пробвах да подам сигнал на гонга от модула на оарктроника но нищо не сгана... Да не подава 12в... Според мен е мнооого по малко тъй като гонга на парктроника (неговия си) вътре е с една миниатюрна пищялчица... Утре ще премеря с мултицет и ще пиша
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Парктроник афтърмаркет към ОЕМ

Мнение от Hellrot » 25 Ное 2017, 17:03

Днес премерих какво напрежение излиза към пищялката... Някакво минимално е около 1 , 2 , 3 волта... Пробвахме с едно реле 12в. 30а. И работата стана... Когато ми остане време да сглобя всичко ще направя и снимки с обяснение... :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Парктроник афтърмаркет към ОЕМ

Мнение от Hellrot » 17 Яну 2018, 23:18

Здравейте... ето и развитието.
За да свържете афтърмаркет парктроник да издава звук през оригиналния гонг е нужно да срежете неговата пищялка , да си набавите едно реле 12волта 30ампера и Гонг с място за свързване на парктроник (отбелязал съм къде се включва сигнала за парктроника).Изображение
. Аз ползвах реле от стара инсталация която имах
Изображение
Към него на 85 и 86 свързвате маса (СИГНАЛА НА ГОНГА РАБОТИ С - А НЕ С +!!!) а към 87 и 30 свързвате двете жички които идват от парктроника (тоест тези които сте отрязали и по принцип са за неговата си пищялка ). Аз реших да сложа релето в багажника зад мокета където ми е и модула за парктроника и просто си пуснах една жичка от релето до отпред до Гонга.
А сега една хитринка :D ... Вместо да си търся специална букса за Гонга аз реших проблема така.... От стара инсталация на ИС-ка (става и от други разбира се) извадих едно пинче от кръглата голяма букса

Изображение
изолирах го с термо шлаух и всичко заспа ;)
Изображение
Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook