Проблем с парното - не духа топло 318тдс компакт

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 4.06.2012
Пол: Мъж
Кара: е36 318 TDS Compact `97

Проблем с парното - не духа топло 318тдс компакт

Мнение от NaskoBg » 10 Ное 2017, 15:47

Здравейте колеги. След като изчетох почти всички теми относно проблемите с парната и не видях като моя проблем реших да пусна една тема.
Става дума компакт 318 тдс 97ма год, климатик.
Какво правих до сега.
Водна помпа - сменена преди около година. Термостат - сменен днес. Продухана цялата система - няма запушено, водата си влиза топла и излиза топла. Обезвъзушена е системата. Махнахме клапана и вкарахме маркуча, с водата която влиза към радиатора директно без този клапан. Бях сигуррен че така ще стане и на лято ще трябва пак да го слагам обаче - нейсе.
Дайте акъл какво да правя, че идва зима.
Топлото едва се усеща като си сложа ръката, но понеже сега е топло, ако стане -5 едва ли.
Варианта, който аз си мисля, е че клапата, която пуска топлото да влиза към духалките е останала затворена и когато въртя врътката за топло и студено при средно положение леко запецва, иначе се движи многот леко.
Кажете как да я оправя. Има ли вариант да е нещо електронно, някакъв бушон(въпреки че ги прегледах всичките, всичко е ОК.) или реле.
Благодаря Ви!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с парното - не духа топло 318тдс компакт

Мнение от vld » 10 Ное 2017, 16:42

На компакта тая клапа се управлява с жило, свали пластмасовия панел който покрива врътките за парното и виж дали не се е извадило жилото от ограничителя на кожуха. ;)
Малко е специфичен демонтажа, трябва да махнеш радиото, там има две винта, като ги развиеш се сваля първо от горната страна после от долу.
Не го дърпай защото отдолу се закрепва с помоща на едни пластмасови крачета, които лесно се чупят а ново е 50+ лева. поне толкова беше преди 7-8 години сега може и по скъпо да е.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 4.06.2012
Пол: Мъж
Кара: е36 318 TDS Compact `97

Re: Проблем с парното - не духа топло 318тдс компакт

Мнение от NaskoBg » 14 Ное 2017, 18:44

Така. Това го проверих. Всичко е добре там.
Бутнах пак маркучите които влизат към радиатора и ми се стори, че единия е доста по студен от другия. Реших че да ги извадя да видя как е положението и тогава се случи нещо ужасно. Явно не съм развила скобичката достатъчно и като дърпах маркуча се счупи пластмаската в която влиза и то доста навътре. Сега, не че няма парно ами даже и не мога да карам колата. Дайте акъл. Даже не знам какво се счупи. но ми се струва че е сериозно защото едвам си пъхам там ръката, а как ще се сменя и идея си нямам.
До колкото търсих става дума за това
Изображение

Само че моите са две, а не три. Дали зашото не съм с климатроник, а с климатик само не знам.

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 26.09.2013

Re: Проблем с парното - не духа топло 318тдс компакт

Мнение от albatron » 14 Ное 2017, 23:36

Колегата Мишо е описал процедурата по подмяната на въпросния фланец http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... &p=3771038

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 4.06.2012
Пол: Мъж
Кара: е36 318 TDS Compact `97

Re: Проблем с парното - не духа топло 318тдс компакт

Мнение от NaskoBg » 15 Ное 2017, 12:52

Аз я разгледах темата снощи. Наистина всичко е много разбираемо написано. Притеснява ме само факта, че има малка разлика между това на сникмата и моето Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Проблем с парното - не духа топло 318тдс компакт

Мнение от ildivvy » 15 Ное 2017, 13:01

Като за начало,може да си купиш някакъв тройник и да свържеш маркучите заедно! Така,ще си налееш течноста и ще си караш колата докато намериш нов фланец! Единствено няма да имаш парно в колата! При теб са две,защото водата влиза в радиаторчето и излиза от него (един вход,един изход)! Тези са три,защото е с двузоново отопление (два входа,един изход)! Счупил си щуцера най-вероятно! Свали кората над педалите и погледни нагоре.Ще видиш задната страна на тези щуцери и тръбичките към парното надоло!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 4.06.2012
Пол: Мъж
Кара: е36 318 TDS Compact `97

Re: Проблем с парното - не духа топло 318тдс компакт

Мнение от NaskoBg » 15 Ное 2017, 15:29

Извадих го.
Изображение

Ето и мястото му
Изображение

Кофтито е, че търсих из нета никъде няма такива само тройки. Ходих на две морги всеки вдига рамене.
Някаква идея от къде да си поръчвам?

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: Проблем с парното - не духа топло 318тдс компакт

Мнение от vladi_a_i » 15 Ное 2017, 22:20

Имам го..само на Компакта е различен,отзад тръбите са му по къси при уплътненията.Отпред е очевадно.Имаш л.с.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook