БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 21.10.2017

БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от coolspot » 21 Окт 2017, 22:57

Здравейте, наскоро станах собственик на БМВ :) като цяло е добро: метан, 16-ка джанта, кожа, м пакет - отдавна желаното компактче на добра цена... струва си да си го стегна, но за нещастие ръждата го е подхванала сериозно, поне така ми изглежда. Вие ще кажете. Искам да ви попитам горе-долу колко е сериозно парично и рисково, както и има 3 омаслявания? По-запознатите могат да ми кажат за какво става въпрос. Ще бъда благодарен! Прикачил съм снимки и линк към видео клип направо.
Общо взето зад мковия пластмасов праг отзад е добре, но отдолу леко навътре единия пасажерския праг е цъфнал прилично. На клипа се вижда. Интересува ме какви пари е това да се оправи? Другото е, че отзад в краищата на двата прага има закачени 2 като задни носачи ли са, не знам как се наричат. Снимал съм, но около тях е доста изгнило и ми изглежда страшничко. Държи се на нищо почти останало от ръждата май е доста рисковано.

Има 3 омаслени места отдолу, виждат се на клипа (14 секунда, 36та секунда и 53 секунда са 3те омаслявания) ако може да ме ориентирате от какво са те... едното в началото е до ремъка, там е омаслено, второто мисля, че това е картера и болта ли изпуска не знам, третото е в средата на колата отдолу, май скоростите са това... цени, причини и т.н. и ако не се прави евентуални проблеми бъдещи?

Линк към клипът:

https://www.vbox7.com/play:703302abaf
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: БМВ Компакт 96 компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от M10 » 22 Окт 2017, 17:59

Това трябваше да го видиш преди покупката :banghead: аз бих се отказал директно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от stormrider » 22 Окт 2017, 19:57

Компактът е по податлив на проблеми с ламарината. Отделно ,отпред където е реактивната щанга,там където тя и тампоните и се хващат към едни малки"ботушчета"(така ги наричам) ,огледай как е там положението,че миналата година вадих мотора за да сменям едното . На колега отпред я нямаше щангата,просто бяха изгнили ботушчетата. Представи си какво се случва да движиш без щанга. Колегата от предния пост ти е казал. Не се заигравайки да правиш нещо което няма правене. Караш така колкото изкара.
С много любов към децата!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 21.10.2017

Re: БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от coolspot » 23 Окт 2017, 10:17

Все пак ше ми обясни ли какви са тези 3 теча и колко би струвало евентуална смяна и дали е наложителна на този етап който се вижда или може да се кара и така - при положение че за 5000км масло не е мръднало от пръчката.

Също така кърпенето на тези участъци горе долу колко ще струва?Колата не е някоя кочина да карам колкото изкара отгоре е в доста добро състояние мотор скорости съединител външен вид оборудване и и тн и все пак е метан.Купена е на добра цена имайки впредвид тези неща и се замислям да си я оправя затова ви питам да преценя струва ли си или да карам колкото изкара но дали е безопасно?Тези най отзад дето са на края на прага на снимките в темата са и изглеждат като носачи - около тях има сериозна ръжда какво са и как ви изглежда не се ли крепят така сякаш ще паднат другата седмица а с тях и гумата?Добавям пак снимки на участъкът който ми се струва че ще изкара много малко преди да ми хвръкне гумата какво държи това?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 21.10.2017

Re: БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от coolspot » 23 Окт 2017, 10:28

Ето снимки и на БМВто смятам че си струва да се направи а не догодина да отиде на скрап...защото ръждата вече няма да може да се направи след тази зима...не е някой кенеф.Двигател скорости и ходова част са перфектни както и външен вид отделно има много подобрения-частичен м пакет и полу кожено рекаро черен таван метан 4.5 лв на 100 абе с други думи 90% Всичко което този модел може да има пълен ел.пакет...някак си не ми се ще да свалям сичко и да местя в друга кола...накрая ще излезне повече от изкърпването на тази?Няма ли някой по запознат да ме отвори в суми тук ориентировъчно.Колата се вижда на клипа добре какво е изгнило това което не съм снимал е добре.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от M10 » 24 Окт 2017, 18:32

Омаслявания:
1. Или профилните гарнитури между ангренажния капак и главата или гарнитурата между предния и задния ангренажен капак. Трябва да се измие за да се локализира. Сложно и скъпо за смяна.
2. Дифтунга на пробката за масло - единствения бърз и лесен за оправяне теч.
3. Заден семеринг на скоростната кутия и семеринг на селектора.

Това са крепежните планки на задния мост, моста се държи на 2 големи болта през купето (под задната седалка), през моста и тези планки го фиксират на място. Кърпенето е сложно, защото това е част от вътрешния праг, и да се завари, трудно ще се обработи отвътре (разбирай никой тенекеджия няма да се занимава да вади мокета и да пръска грундове с маркучета). След 2 години пак е изгнило. Е30 с такъв проблем бих купил, но все още масов автомобил като компакт - директно се отказвам.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 21.10.2017

Re: БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от coolspot » 24 Окт 2017, 20:06

Благодаря за полезната информация.

Относно точка 3- семерингите дето си описал на ск.кутия сваля ли се кутията за да се сменят?И така като гледаш на снимката дали може да се кара така или теча е сериозен нз как да проверя докъде е маслото в кутията.Когато не е загряла и скоро е запалена съм забелязал че влизат скоростите съвсем леко по трудно иначе като загрее си влизат нормално предполагам това е ок.

Точка 1 ако не ми харчи масло значи няма проблем засега щом е скъпо за смяна нали проблем?
Точка 2 дифтунгата предполагам се сменя лесно и бързо със смяната на маслото което ще е идната седмица и без това?


А тези планки на задния мост ако се скърши прага там - тъй като има цяла ръка дупка над тях какво се случва?Незнам има ли голямо натоварване там.Тези дни ще огледам да не е изгнило и там където се хваща моста под седалката...но мисля че там е основното натоварване и не е изгнило.Беше изгнила там където е кърпен прага пътеката на кърпене отпред до отзад чак и е цъфнало като баничка иначе отстрани зад пластмасовия праг и отдолу 2-3 см навътре към колата не е само по пътеката на заварка...колата закача щото е ниска одира бодито тва черното май така се нарича и после ламарината изгнива...забелязах го това 90 % са правени преди праговете.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от ildivvy » 25 Окт 2017, 11:09

Семеринга на "опашката" на кутията се сменя относително лесно! Не се сваля кутията,откача се кардана от кутията и се измества настрани,за да не пречи! Другия,който е на избирача се сменя по-трудно и там май без сваляне на кутията не минава! Маслото в нея може да провериш от горната пробка! Имай предвид,че ако не прави локва под кутията,колкото и да е омазано,кутията не губи много масло! Някой,някъде,преди доста време беше писал,че почти няма БМВ,на което да не е омазана опашката на кутията! При мен,няколко години след смяната му пак е поомазано! Огледай отпред и за теч от тялото на масления филтър! Омазва доста,а се сменя също относително лесно!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от shlosera » 25 Окт 2017, 11:28

На избирача семеринга може и да се достигне, като се откачи кардана, и като се пусне магарето от купето. Няма да е много удобно но мисля че ще стане.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 21.10.2017

Re: БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от coolspot » 28 Окт 2017, 23:18

Къде се намира пробката за маслото на скоростната кутия?Може ли точно описание.

Иначе този теч не е кой знае какъв проблем тъй като под колата не капва и капка.Под предния капак също никъде не е омаслено включително масления филтър.Дифтунгата е незначителен проблем.Това отпред до ремъка ще ида при майстор да си каже думата.

За ръждата при пасажерския праг и отзад от двете страни дето се държи задния мост ми казаха че отзад се правело не много лесно а иначе прага или се сменял - 60-100 за праг и още толкова за смяната макс което ме устройва напълно - било най лошия вариант но можел и да се изкърпи за по малко тъй като отстрани няма и точица.

Май има надежди да си я карам :) поне 2-3 годинки без да се разпадне ако я оправя само незнам отзад при моста как ще се прави ръждата по сложно и трудоемко било за да се направи качествено.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от M10 » 29 Окт 2017, 12:38

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 21.10.2017

Re: БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от coolspot » 04 Ное 2017, 2:27

Преди да пиша каквото и да било най важния въпрос тъя като бензиновата помпа я изгорих ми предлагат бензинова помпа от е36 320 мотор 6так става ли безпроблемно за моята 1.6 101 коня?Той ми каза че била с по голям дебит но нямало никаква разлика даже щяла да върви повече...кажете мнение по това :) аз лично малко сес ъмнявам да е ок сичко струва ми се че може да харчи и повече...спешно ми трябва отговор на това за да знам утре да я взимам ли тази бенз.помпа.

Иначе относно другото по колата:
Проверихме маслото на ск.кутия има масло.Относно течовете около скоростната кутия каза че може да си карам така до смяна на съединител после като свалям скоростите да го сменя да сменя и гарнитурките на селектора и другото.Препоръча ми да отложа кърпенето на праговете за лятото и май така ще направя дотогава може и да съм размислил да я пазя колата ако са се появили сериозни проблеми ако е така както е сега(двигател скорости и тн) значи е здрава и ще я кърпя.По негови съмнения проверихме и маслото в хидравликата защото направи 1-2 по спортни завъртания и веднага нещо почна да вие хидравликата и вътре в казанчето имаше някакво като каша черно кафяво с балочета препоръча да го смениме и промиеме системата на рейката и хидравликата и така ще направиме утре само се опасяваше да не е някаква добавка и да протече рейката след промивката.Иначе сега не вие вече няма и течове около рейката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от mafiata_ » 04 Ное 2017, 12:43

Бензиновите помпи от 1.6 до 2.8 били еднакви. И няма как да върви повече ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от ildivvy » 04 Ное 2017, 12:56

Еднакви са до М3 дори! И няма как да "върви" повече при положение,че регулатора им е на 3,5 бара на всички,пък и електрониката се грижи за "точната" смес по всяко време!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 21.10.2017

Re: БМВ Компакт 96' компакт ръжди и омаслявания мнения?

Мнение от coolspot » 05 Ное 2017, 0:22

екстра значи я взимам помпата :) малко като дизел почна да работи майстора вика повдигач и кат сменя маслото щяло да се оправи а дано :D

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook