Първо BMW Първо Е36 Какъв (кой) двигател???

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Първо BMW Първо Е36 Какъв (кой) двигател???

Мнение от terorero » 10 Ное 2017, 10:38

10 години карах 36-ци, смених няколко и общо за всичките не съм давал толкова пари за ремонти, колкото по едната ми 46-ца (и то не поради повреди, а просто за да е в топ състояние) :mhihi: За мен Е36 е изключително здрав автомобил, бих го нарекъл дори дуракоустойчив и със страхотно поведение. Ако се абстрахираш от вечните проблеми с парно, постоянно отлепени кори и тавани (съпътстващи разправии с некадърни тапицери), увиснала жабка и други дразнещи неща по интериора, колата може да ти носи само положителни емоции, а частите поне до преди време бяха без пари :D
Изображение

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: Първо BMW Първо Е36 Какъв (кой) двигател???

Мнение от vladi_a_i » 10 Ное 2017, 11:55

terorero написа:10 години карах 36-ци, смених няколко и общо за всичките не съм давал толкова пари за ремонти, колкото по едната ми 46-ца (и то не поради повреди, а просто за да е в топ състояние) :mhihi: За мен Е36 е изключително здрав автомобил, бих го нарекъл дори дуракоустойчив и със страхотно поведение. Ако се абстрахираш от вечните проблеми с парно, постоянно отлепени кори и тавани (съпътстващи разправии с некадърни тапицери), увиснала жабка и други дразнещи неща по интериора, колата може да ти носи само положителни емоции, а частите поне до преди време бяха без пари :D

Компакт-а няма проблеми с нещата който си изброил колега ;) Казвам го от личен опит,карам вече втори компакт от почти 10г. :)
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Първо BMW Първо Е36 Какъв (кой) двигател???

Мнение от ceco_kd » 10 Ное 2017, 14:05

terorero написа:10 години карах 36-ци, смених няколко и общо за всичките не съм давал толкова пари за ремонти, колкото по едната ми 46-ца (и то не поради повреди, а просто за да е в топ състояние) :mhihi: За мен Е36 е изключително здрав автомобил, бих го нарекъл дори дуракоустойчив и със страхотно поведение. Ако се абстрахираш от вечните проблеми с парно, постоянно отлепени кори и тавани (съпътстващи разправии с некадърни тапицери), увиснала жабка и други дразнещи неща по интериора, колата може да ти носи само положителни емоции, а частите поне до преди време бяха без пари :D

:OT: Именно заради това преди повече от 3-4 години с жена ми се хванахме и претапицирахме сами тавана. Не е кой знае каква философия. До днес не е мръднал. И на един приятел на комбито го направихме на пътя пред гаража му и там няма проблем вече повече от 2 години. Иначе за корите с брат ми претапицирахме неговите, но с изк.кожа и не стана много профешънъл, ама сами сме виновни за това, че не ползвахме пистолет за горещ въздух, за да можем по-добре да я опъваме кожата. Но вече 2 години и тя не се е отлепила. Така, че извода е: ако искаш да стане си го правиш сам(с любов дето се вика)
и хем и по-евтино ще ти излезе. Може малко нерви да строшиш докато стане, но поне после няма да те е яд на някой дето ръцете са му в ......., сещаш се къде, обаче иска пари за тая си некадърна работа.
Извинявам се, че мнението не е конкретно по питането на автора на темата!
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Първо BMW Първо Е36 Какъв (кой) двигател???

Мнение от terorero » 10 Ное 2017, 16:11

Така е, и аз доста неща си правих сам по 36-ците, но някой неща просто не ми се отдават :D Точно при тази кола хубавото е, че ако си мераклия можеш много да "ъпгрейдваш", подобряваш и ремонтираш сам. Ако сега си избирах Е36 задължително щеше да е по-голям и добре оборудван "шестак". Предполагам в Англия има много предложения за добри пари :yes:
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Първо BMW Първо Е36 Какъв (кой) двигател???

Мнение от b00st » 10 Ное 2017, 22:56

От моя скромен опит с Е36 (8г) мога да кажа няколко неща - вярно е това, че са адски здрави коли, особено бензиновите двигатели, отделно самите двигатели са последните относително безпроблемни в БМВ, всичко след това изисква доста повече внимание от към $$$. Това е плюс и другия плюс е, че частите наистина са без пари почти. Поддръжката е евтина. Комфорта липсва на моменти, но като за 25г кола от тоя клас - става за градско, извънградско малко вече бяга от скалата. Минуса при тези коли е, че са стари, демек винаги има какво да се прави по тях и трябва да имаш време и търпение да се занимаваш и то сам предимно с всевъзможен род от неща, които буквално не спират. Оправяш едно нещо, после друго трябва да се прави. Тук провиснало, там поскърцва, това за реивизия, другото за рециклиране и т.н. В повечето случаи са дреболии, но все пак дразнещи работи. Това разбира се, го казвам, защото винаги съм държал колата ми да е в много добро състояние.

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook