Смяна механизъм чистачки..???

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Смяна механизъм чистачки..???

Мнение от mafiata_ » 21 Сеп 2017, 12:24

Здравейте колеги от доста време имам проблем с чистачките от лявата има едно неприятно скърцане а дясната има лек луфт.
Питането ми е след като махна кората под прозореца от къде да почна, че там си е една теснотия :ranting: и ми се вижда доста тегава работа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 6.02.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е38 3.5 V8
Мечтае да кара: 328 с колектор от 325
Детайли за колата: Без задни гърнета

Re: Смяна механизъм чистачки..???

Мнение от Дидо ди » 21 Сеп 2017, 19:52

изглежда тегава работа ама като махнеш ламарината зад маторя ще ти се отвори доста място

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 23.02.2012
Пол: Мъж
Кара: E36 316i compact

Re: Смяна механизъм чистачки..???

Мнение от Infinite » 22 Сеп 2017, 8:16

Не е чак такава тегавия.
Миналата година смених мотора на чистачките и най-трудното при мен бяха 2 болтчета 10ки на много тясно място, но с тресчотно ключе нещата станаха лесно. Единствено при ваденето на механизма трябва да набараш ъгъла, под който излиза.

Аз свалих кората над чистачките няколко елемента около тях. Цялата операция ми отне около час и половина - два, с включени кафета и цигари на корем :D
Без Провокация Няма Прогрес !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Смяна механизъм чистачки..???

Мнение от mafiata_ » 22 Сеп 2017, 14:54

Infinite написа:Не е чак такава тегавия.
Миналата година смених мотора на чистачките и най-трудното при мен бяха 2 болтчета 10ки на много тясно място, но с тресчотно ключе нещата станаха лесно. Единствено при ваденето на механизма трябва да набараш ъгъла, под който излиза.

Аз свалих кората над чистачките няколко елемента около тях. Цялата операция ми отне около час и половина - два, с включени кафета и цигари на корем :D

Така е колега свършихме днес работата по свалянето от колата за части, утре ще видиме на мойта как ще го сглобим по обратния ред :bchug:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook